Habermannův mlýn (2010)

O něco lepší než Lidice, už jen pro tu objektivnost a nestrannost s jakou se filmu ujal Juraj Herz. V tomle filmu si člověk uvědomí jak je válka nespravedlivá a jak individualita ztrácí svoji podstatu. Lidé jsou v podstatě ve válce stejní jako před tisíci lety, jen zbraně a způsob zabijení se mění, avšak válečná mentalita je furt stejná. 75 %

MacGyver: Ztracený poklad Atlantidy (1994) (TV film)

MacGyver je moje srdcovka, která bohužel po letech bledne a člověk si začne všímat všech těch nelogičností a velkých dír ve scénáři - hold staří kazí pohled na tyto dnes už legendární kultovky. Co však stále zůstává je parádní hercký výkon Briana Blesseda, který mě svou fanatickou zarputilostí a dětskou radostí nakazil hledáním tajemství jedné velké záhady zvané Atlantida. Také hudba je k filmu vhodně vybrána místo klasické úvodní znělky působí v některých důležitých scénách magicky. 60 % jako objektivní divák , 75 % jako fanoušek.

Lidice (2011)

Tak jsem v krátkém časovém období zhlédl dva tématicky podobné filmy, kromě Lidic jsem se vrhl na Habermannův mlýn. Výsledek je rozporuplný. Film se mi celkově líbil, ale disponoval některými fakt umělími momenty, které kazily tu smuteční atmosféru a vcítění se diváka do jejich kůže (např. plácání ručičkama o sko při jejich zplynováním, bylo hodně nevhodně natočené). Herci podávali celkově kvalitní výkony, ale musím vyzdvihnout předevšim Romana Luknára, který se mi nejvíce líbil, tomuhle herci jsem ve filmu věřil všechno, no a samozřějně vždy dobře hrající Karel Roden. Dávám 65 %, s tím, že Karla Rodena už delší dobu ve filmu nechci vidět, nějak je u nas poslední dobou ve filmu přeRodenováno.

Zdrojový kód (2011)

Film z něhož mám rozporuplné pocity, na jednu stranu je tu výborný Gyllenhaal, dobrý scénář (píši schválně dobrý, protože ten konec si mohli odpustit. SPOILER: Film měl podle mě skončit zmáčknutím tlačítka. SPOILER), na druhou stranu tu není žádný zapamatovatelný moment, myšlenka nebo emoce, kvůli které bych si film pustil znovu a při které by mě zamrazilo v zádech nebo zahřálo na srdci. Když to porovnám z filmy 12 Opic nebo Butterfly Effect, kde tyhle momenty nechybí, tak je Source Code u mě jen dobře odvedená práce na jedno pochutnání. 65 % s tím, že chápu tak vysoké hodnocení, protože na filmy tohoto ražení jde pohlížet z různých úhlů.

Hon na čarodějnice (2011)

Slušné béčko, u kterého zamrzí konec filmu. První půle byla velmi přijemná. Na relax a oddych šité na míru. 50 %

Šedá zóna (2001)

V některých pasážích hodně zdlouhavé, ale film vám to "vynahradí" některými brutálními scénami, které vás chytnou za srdce a nad kterými vám zůstane rozum stát nad lidskostí nacistů. 60 %

Útěk ze Sibiře (2010)

Po dlouhé době film, který nám měl připomenout těžké doby, kdy zrůdy šířili ve světě strach a rozsévali bolest a utrpení, a kdy svoboda znamenala vše. Pěkná kamera, která zachycuje drsnou divočinu, kvalitní herecké výkony a předevšim emoce jsou hlavní devizou celeho filmu. Spokojeně pokyvuju a dávám zaslouženách 80 %. Doporučují alespoň jednou zhlédnout i když to zrovna není váš šálek čaje.

Chicago (2002)

Je to sice muzikál, přesto jsem se nevyslovitelně nudil. Písně byly nezajímavé a nenápadné. Nebýt hvězdného obsazení, tak po filmu neštěkne ani pes. Viděl jsem už mnohonásobně lepší muzikály, tento patří do mírného průměru a nezachrání ho ani sexi kočky Jones, Zellweger ani švihák Gere. 50 %

Šifra Karla Velikého (2008) (TV film)

Po práci jako oddychovka to bylo snesitelné. Kritičtější bych byl asi o vykendu, kdy nejsem unaveny. 45 %