Obhájce (2011)

Pohodové a dobře napsané právnické drama, ve kterém mě hodně překvapil Matthew McConoughey, který dost dobře zahrál. Je to to nejlepší od Michaela Claytona co lze vidět. 80 %.

Prometheus (2012)

Bohužel druhá půle filmu a scénář, který měl být tahounem byl hodně děravý. Nejlepší byl jako obvykle herecky Fassbender. Věřím že DC Ridleyho Scotta vylepší dojem z filmu a budu moct časem (a po projekci Promethea 2) přidat čtvrtou hvězdu. Momentálně je to ale lehce nadprůměrný snímek. 60 %

Příběhy ze Zeměmoří (2006)

Prvnotní počin Gorö Miyazakiho nedopadl tak precizně a dokonale jak jsem si to představoval, ale jedno se mu nemůže upřít, talent má a já se u bezmála dvouhodinového filmu nenudil a dokázal moji pozornost udržet až do závěřečných titulků. Film samozdřejmě trpí několika nevysvětlenými motivacemi hlavního hrdiny (a nebo jsem to pochopil, ale je to až moc krkolomné), občas mám pocit, že je zde méně fantasie jako u Miyazakiho seniora, ale to může být můj subjektivní pocit po zhlédnutí skoro všech Miyazakiho filmů. Každopádně dávám 3* a 70 % a těším se na tohoto nadějného tvůrce co nám dalšího přinese. Příště věřím, že už to bude lepší a budu moct přidat 4 popřípadě 5 hvězdu.

Babylon 5 (1993) (seriál)

Bohužel i přes vysoké hodnocení jsem v tomhle laciném sci-fi to kouzlo nenašel. 40 %

Věc (1951)

Nemá to takový feeling jako má Carpenterova Věc. Konfrontace s monstrem je málo, stejně jako počet zabitých lidí. Chybí mi tam zásadní scéna, jako byla v Carpentrově pichání jehly do petriho misky s krví. Zklamalo mě to, poslední půlhodinu jsem se už nudil. Strach se zde snaží prezentovat skrz rozhovory, čož u mě vůbec nefunguje. 50 %

Útěk z MS-1 (2012)

Proč dávám 5 hvězd ? Protože tenhle film je důkazem toho, proč se dělají filmy. A to pro zábavu, aby se člověk pobavil. Je důkazem toho, že ve filmu nepotřebujete logický, dokonalý scénář, špičkové efekty za miliony dolarů a Daniela Day - Lewise. Mezi Grace a Pearcem to šíleně jiskří a Pearce hláškuje jak o život a přitom dělá parádní grymasy. Sem tam se objeví heroická scéna, která parafrázuje dobro a zlo. Je to stará škola filmu na které jsem vyrůstal, dinosaur, který už dávno vymřel a teď nám ho Beson vzkřísil v nejlepším provedení. Objektivné bych filmu asi dal silné 3 hvězdy, ale jelikož nědělám recenzi a jen vyjadřují subjektivní názor dávám za 5.

Dluh (2010)

Pro mě co se zajímá o historii a tématiku lidské svobody velmi emotivní film. Jen škoda toho souboje důchodců na konci filmu, tahle scéna fakt působila divně až nechtěně úsměvně. Celý herecký ambasál byl výborný. Nejvíce se mi libily Ciarán Hinds a Helen Mirren, ale i Sam Worthington byl přesvědčivý. 80 %

Toy Story 3: Příběh hraček (2010)

Čekal jsem víc. Docela jsem se i nudil, ale konec byl hodně napínavý, kdy jsem skutečně myslel, že to zakončí ve velkém stylu. Nakonec se to nestalo a na závěr to bylo na mě až příliš nostalgické. 65 %

Ocelová pěst (2011)

Film který vyšumí hned z hlavy. Je plný klišé, WTF momentů a vykrádaček z jiných kousků. Nemá žadnou osobitost a na konci už jsem si klepal na čelo na jakou kravinu se to Jackman nechal nabulikovat. I já mám rád jen tak pro zabavu a uvolnění pár klišoidních filmů když se to nepřehání a film vkusně baví, ale tohle bylo na mě fakt moc. 45 %