Screamers - Hlasy z podzemí (1995)

Béčkový film, který ale svojí laciností a úsporou vytvořil bezkonkurenční atmosféru budoucnosti boje o lidské zdroje. Jen ve střední pasáži trochu slábne, ale ve finále si to vynahradí. Není to žádný duchaplný zážitek a konečná myšlenka je i díky nemotornosti režiséra násilně vpravena do filmu, ale úkolem filmu je předevšim bavit a to jsem se bavil královsky, i když možná je to hodnocení ovlivněno tím, že jsem byl utahaný po práci a chtěl jsem si oddechnout. 70 % + 5 % za Petera Wellera a Roy Dupuise (zajímavá herecká kombinace).

VALL-I (2008)

Slabý animák, od momentu kdy Wall-E opustí zemi jsem se docela nudil. 60 %

30 dní dlouhá noc (2007)

Po dlouhé době horor, který mě bavil. Příběh byl slabí a zasloužil by více propracovat, avšak vše ostatní bylo perfektní. Konec překvapil a byl docela divný, ale budiž. 60 %.

Válečníci (2007)

Hodně slabé, na takovou plejádu hereckých hvězd je to velké zklamání. Film, který se vám po pár týdnech úplně vykouří z hlavy a vracet se k němu rozhodně nebudete. Scénář filmu není taky velký zázrak a nelogičností se v něm objevuje tolik, až to hezké není. Co však musím pochválit jsou herecké výkony všech tří hlavních představitelů, které jsou naprůměrné a s přibívajícími minutami gradují až do né moc výrazného finále. 45 %

28 dní poté (2002)

Jeden z nejlepších hororových snímků desetiletí, kterému chybí k vrcholu opravdu málo (snad čas). Takhle to má vypadat, když se sebere profláklé téma a natočí se tak, že člověk na konci filmu uznale pokyvuje hlavou a už se těší, až se zas na to někdy koukne znovu. 80 %

Horizont události (1997)

Tohle fakt natočil Paul W.S. Anderson ? Se mi ani nechce uvěřit, že tak dobrý film dokázal natočit. Každopádně film má parádní atmosféru i příběh, i když v druhé puli ztratil trochu dech. 75 %

Jeon Woo Chi (2009)

Na začátku se mi zdálo, že sleduji šílený míš-maš nějakého cirkusového představení. Zdálo se mi, že všichni herci přehrávají a předhánějí se, kdo z nich nejlépe napodobí opičí zvuky. Myslel jsem, že to ani nedokoukám a vypnu to po 20 minutách, ale nakonec jsem rád, že jsem to neudělal, zatvrdil se a dal filmu šanci. A voala. Film se mi nakonec docela líbil a to co se mi na začátku jevilo jako přehnaně šílené se stalo standardem a docela rád se na tento filmek někdy zas podívám. Jen je škoda, že takových kouzelnických soubojů jako byl ten finální nebylo ve filmu více, rozhodně bych zvedl hodnocení. 60 %