Poslední výsadek (2005)

Hodně hloupé a hodně naivní. "Válečný film" pro teenagery, jejichž mozky jsou zcela oproštěny jakýchkoli znalostí historie.

Hlídač č. 47 (2008)

Mám rád herectví Karla Rodena a ani v tomto filmu mě nezklamal.

Bathory (2008)

Domnívám se, že tvůrce uměleckého díla má právo pozměnit či zcela překopat historické události pro účely svého díla. Juraj Jakubisko natočil výborný film na motivy románu, nikoli filmovou rekonstrukci skutečných událostí.

Habermannův mlýn (2010)

Myslím, že se Herzovi povedl zcela vyvážený obraz českého pohraničí 1. poloviny 20 století. Výborně odvyprávěný příběh a excelentní výkony mnohých protagonistů.

Věc: Počátek (2011)

Čekal jsem to mnohem horší, především jsem se domníval, že to bude klasická vykrádačka nepřekonatelné Carpenterovky.

Plamen a Citron (2008)

Dvě hodiny neskonalé nudy, které jen nepatrně oživily hlášky německých vojáků v češtině na konci filmu. Intošácké onanie zde hodnotících mi jsou opravdu záhadou. Jednu hvězdu ze sympatie k Mads Mikkelsenovi, jinak fakt nedoporučuju.

Bílá velryba (1956)

Triky ve filmu použité jsou sice z pohledu diváka 21. století hodně ubohé, taktéž zvuk dialogů rozhodně nekoresponduje s prostředím, v němž se příběh odehrává (skoro jako ze sudu), ale výkony herců jsou brilantní a atmosféra je fantastická.

Černí baroni (2004) (seriál)

V rozporu s místní většinou považuji Herzovy Barony za mnohem závavnější než Sirového film. Postavy dostaly prostor pro improvizaci a Polívka, Heřmánek, Jandák, Hryc, Kaiser a mnozí další naprosto excelují. Klidně bych snesl i pár dalších pokračování.

Vyjednavač (1998)

Samuel L. Jackson herecky zraje jako víno, tohle je prostě jeho koncert. Film jako takový je thriller se vším, co od tohoto žánru divák žádá. Jen by to chtělo trochu uvěřitelnější závěr, takhle to v životě opravdu nechodí...