• Fantasy

Hunger Games: Vražedná pomsta (2013)

Takže jak začít. Catching Fire je ještě lepší než první film. Napětí funguje jak má, celkově je z toho cítit ta deprese, aréna je zajímavější a i roztřesená kamera zmizela. Film na svojí délku rychle utíká a už od pohledu se na to krásně kouká. To jen potvrzuje to, že Francis Lawrence byl zvolený na režisérskou stoličku správně. Také mě velmi těší, jak hodně se to drží knižní předlohy. Jennifer Lawrence je jako Katniss Everdeen dokonalá, na jejím místě si nedokážu představit vhodnější a lepší herečku. Celkově bych ještě vyzdvihl mojí už v knize oblíbenou Johannu Mason. Jena Malone se jí zhostila více než dobře, výtahová scéna nejlepší. Finnick se taky povedl, vlastně mi žádná postava vyloženě nevadila. Jediné co mi schází je přístupnost eR, ale to mam smůlu. Sakra, jak já se těšim na další díl, už aby to bylo.

Muž z oceli (2013)

No rozhodně je to o hodně lepší než poslední film. Superman se vrací byla katastrofa. A ano je to velkolepé. Mrakodrapy pěkně padají, všechno možné létá vzduchem atd. Ale že by mě to nějak víc chytlo?? To teda ne. Marvel u mě jasně vede.

Babovřesky (2013)

Jedna hvězdička jen kvůli sestřičkám Cihlů :)

Očista (2013)

Jako námět na film je to hodně zajímavý a docela mě to drželo i v napětí. Jenže celkově to působí dost blbě. Samozřejmě že ve skutečnosti by taková očista nemohla fungovat, ale na to kašlu. Horší už je to se stupidním chováním postav. Mládenec nevychází s otcem přítelkyně, tak se rozhodne využít situace a zabít ho. Klučina pustí do baráku lovnou zvěř a i poté, když už by mu mělo dojít co způsobil, se ho snaží zachránit. Rozhodování jestli umře jeden neznámý člověk nebo celá rodina a tak dál. Taky není nejlepší pořád dokola někoho zachraňovat na poslední chvíli. Škoda takových hrubek, hodnocení mohlo být i vyšší.

Gravitace (2013)

Rozhodně film pro kino, které přidá na zážitku.

Město nemrtvých (2013)

Lundgren, zombie a roboti?? No nakonec to nebylo vůbec špatný a další Lundgrenovo béčko u mě překvapivě boduje.

Dexter (2006) (seriál)

SPOILER!!!!!!!!!! Pro mě byl konec ze začátku rozporuplný, ale potom jsem došel k tomu, že je dostačující, takže jsem spokojen. Nezodpovězené otázky mi vůbec nevadí. Jasně, že by se někdo ptal kde je Harrison a tak dál, ale už je to ukončený a tohle není tak důležitý. Už vůbec mě nezajímá jak dopadly další postavy, ten seriál se jmenuje Dexter!! Jinak to s Debrou mě taky dostalo. Oblíbil jsem si jí asi ještě víc než Dextera. Prvně jsem si říkal, že měl v tom hurikánu Dexter buď umřít nebo se vrátit k Hannah se synem, když už se zbavil temného pasažéra a odnikud nehrozilo nebezpečí. Jenže on sám měl v hlavě prostě to, že by v jeho společnosti dopadli špatně, a tak se rozhodl nežít / žít bez nich. Po přečtení článku s tvůrci seriálu mi ani nevadí, že Dexter přežil, tohle je pro něj ten nejhorší trest. Teda pokud je to opravdu definitivní konec.

Apokalypsa v Hollywoodu (2013)

Po traileru jsem od This Is the End hodně očekával a zklamaný rozhodně nejsem. Zvažuji i plnou palbu za originalitu a zesměšňování sama sebe. Ještě jednou na to mrknu a uvidím. Určitě tam bylo dost scén, kdy se prostě nedalo nesmát. Plno perfektních hlášek a odkazy herců na jejich vlastní filmy taky velmi potěšily. A nakonec Channing Tatum. Ten mě dostal asi nejvíc, životní role!! :D

Scary Movie 5 (2013)

Ano, viděl jsem všechny parodované filmy, ale tomuhle se fakt nedá smát. Tohle má být Scary Movie?? Sakra, proč tohle vzniklo.