Konzultant (2013)

Zážitky určitě rozporuporné nikoli však nezáživné. Nuda to rozhodně nebyla, i když v nějakých pasážích by neškodila trocha svižnosti. Jediný problém vidím v tom, že je to moc rozkouskované. Byl jsem v kině z přítelkyní a ta mi řekla, že polovinu filmu nevěděla o čem to je. Má tak trochu pravdu, každý dílek skládačky do sebe úplně nezapadá. Co ale funguje naprosto dokonale jsou herecké výkony a kamera. Věru zajímavý film.

Wolverine (2013)

Dobrá akce, ale chtělo by to trošku víc.. Hugh Jackman všechno sám neutáhne.

Pevnost Apačů v Bronxu (1981)

Poctivá filmařina o "poctivých" policajtech. Kam se hrabou dnešní snímky typu "země policajtů". I když jsou ve filmu slabší pasáže, Paul Newman je hravě vymaže.

Pacific Rim - Útok na Zemi (2013)

Tak tady máme hodnocení od odpadu až po 100%. Pokud jde o mě, čekal jsem rozhodně víc, zvlášť když vidím nabubřelý rozpočet. Přidat tam rádoby humorné scény nebyl zrovna nejlepší nápad, ale celkově to zase tak špatně nevypadá. Triky se povedly, vypadají vcelku realisticky. Idris Elba je vynikající, ale sám to nezachrání.

Já, padouch 2 (2013)

Jedna hvězdička navíc za naprosto okouzlující mimoně! :-) Nicméně Padouch se povedl i napodruhé, je to zábavné, vtipné, ale i romantické.

Území mrazu (2013)

Už si ani nepamatuju, kdy naposledy natočil Cage nějaký slušný film. Snad Kick-Ass. Nic světoborného jsem nečekal ani tentokrát, kupodivu jsem byl příjemně překvapen. Je to určitě dáno tím, že jde o skutečnou událost, ale nechyběla akce, napětí a atmosféra z Aljašského zapadákova byla taky dobrá. A i když Nicolas má už stejný výraz v obličeji 16 let, tentokrát to tolik nevadí.

Mnichov (2005)

Skvělá atmosféra, skvělá kamera, bohužel občas některé scény nepřehledné, zvláště ve smyslu kdo je kdo, což filmu uškodilo. Kařdopádně výtečný Bana!

Enderova hra (2013)

Jako naprosto neznalý knižní předlohy jsem šel do kina natěšen a uchvácen filmovými trailery. Musím přiznat , že jsem vůbec nebyl zklamán, ba naopak. Film mě uchvátil od samého začátku a nepustil až do pro mě naprosto nečekaného a temného úchvatného finále. Doufám, že Asa Butterfield u filmu zůstane a vyroste z něj budoucí hvězda, charizma na to rozhodně má, stejně jako Hailee Steinfeld. A co říct závěrem? Harison Ford is back!

České století (2013) (seriál)

1.díl - herecky vcelku zvládnuté, historicky celkem také, až na to, že se někam vytratila docela významná část mezi lety 1916-1918. Každopádně zajímavé a určitě je dobré si dějiny naší mladé republiky připomenout. **** -------- 2.díl - Beneš mi do role nesedl, vyjadřování, hlas, navíc nahota při četní Mnichovské dohody... Herecky tento díl taky asi nebude patřit k těm lepším, některé dialogy k uzoufání, cameo Gottwalda...*** -------3.díl - Beneš už mě vyloženě leze na nervy, jen doufám, že opravdu nebyl tak nesympatický jak působí tady, Trojan jako obvykle výborný a drží selý díl. Už jste pochopili, že Beneš byl opravdu zrádce? *** -------- 5.díl - Asi zatím nejlepší díl, kdy je jasně vidět jak všichni členové zasranejch komančů jsou jen Stalinovy panáci..

Jeden musí z kola ven (2011)

Atmosféra dokonalá, dokážu si představit, že takhle nějak vše opravdu bylo. Ale je to takové nějak...nijaké?