Dovlatovka

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 5 6 8
    • 23.4.2017  10:45
    Godzilla (2014)

Viděno podruhé a ještě lepší. Líbí se mi základní myšlenka i relativně "realistické" zpracování. Možná to nemusí všem vyhovovat, ale je naprosto logické, že po startu zaměřeném na postavy, jdou lidi v podstatě stranou, protože proti třem stometrovým monstrům překvapivě nemají šanci a vlastně ani nejsou v hledáčku těch potvor. Herci tu sice pak nemají moc co hrát, ale je-li to v souladu s konceptem, že existuje nějaká vyšší přírodní rovnováha, která je mimo naši kontrolu a kterou můžeme maximálně narušit (a nést následky), ale rozhodně ne ovládnout, proč ne. A některé záběry jsou naprosto parádní, včetně seskoku do potemnělého SF. Komu chybí více soubojů monster, ničení celých měst za denního světla a srdceryvné řeči hrdinských postav, ať si pustí Pacific Rim. 90 %.

• 17.4.2016  21:54
    Temné kouty (2015)

Špatný scénář, špatné obsazení, špatná atmosféra. Knihu doporučuju, na film se vykašlete.

• 2.12.2013  00:14

ten moment rozhodnutí pro svatbu, když vedle skaut skáče na trampolíně...miluju W.A.

• 21.10.2013  22:06
    Ripper Street (TV seriál) (2012)

Doporučuju všem angličtinářům! Někdy až příliš rychlé, a to jak dějově, tak jazykově...někdy by to možná chtělo něco málo popsat nebo vysvětlit. Skvělá hudba (ve stylu Sherlocka). Ústřední trojice je skvělá, seržant a inspektor jsou postavy, ke kterým na konci série přilnete. Stejně jako k postavení žen...žádná žena v tomhle seriálu není šťastná a může s tím jen máloco dělat. To je možná atribut seriálu, který mnozí pominou...Seriál rozhodně nabízí víc než kriminalistické rádoby lahůdky. Nicméně asi každá bychom vzali do náručí Jeroma Flynna, seržant Drake je úžasná postava. A to není nijak detailně popisovaná. Prostě kombinace dobrého scénáře a skvělého hereckého výkonu.

• 6.10.2013  10:00
    Gravitace (2013)

Intenzivní zážitek z 3D IMAXu, ačkoli jinak 3D neholduji, spíš ho nemám ráda...ta hloubka vesmíru je ale opravdu namístě. Z filmu nebude legenda i přes jeho inovativní přínos v technické a technologické oblasti, protože tu přece jen chybí hlubší příběh, myšlenka nebo emoce. Ale to nevadí a proč by to tak vlastně mělo být? Pořád voláme po originalitě a když nám ji někdo dá a zprostředkuje nám intenzivní zážitek a zábavu, tak se nám zas nelíbí, že to vyprchá, protože tomu něco chybí zase někde jinde... kašlete na to, pěkně se usaďte hluboko do sedadla, nasaďte brýle a užívejte.

• 9.6.2013  18:22

Čtyřka s odřenejma ušima...zběsilé tempo se zbytečným množstvím převratů (než to člověk zpracuje už jsou věci jinak), není dost času na postavy (některé jsou ale úplně zbytečné, kvituju velký prostor pro Scottyho) a emoce přijdou výjimečně (paradoxně díky bohu za Spocka, i když je tu ta účelová "výměna rolí"). Filosofické otázky, které v jedničce přece jen měly váhu, nejsou tak zásadní a plynou tak nějak bez povšimnutí. Cumberbatch a Pegg jsou lahůdkoví (ačkoli záporák by občas na můj vkus mohl maličko ubrat). Žádná nolanovská temnota se nekoná, ale to asi nikdo nečekal. Bavila jsem se. Ale chtěla jsem maličko víc...no, temnoty. Ale pro Hvězdné války dobrý výhled!

• 24.2.2013  00:27

Až příliš troufalé? Ano, přímé psychologické drama o tom, jak rodina a výchova ovlivňují naše životy by bylo schůdnější, pochopitelnější a hodnotitelnější. Tenhle film se asi nedá známkovat. Nicméně Stanley Kubrick by z něj možná měl radost.

• 24.2.2013  00:23
    Let (2012)

Výborné téma a slušně vystavěný příběh, technicky skvělý úvod...ale ty rádoby dramatická uchopení lahvičky ginu, nacházení boha a humorné vložky (ne, opravdu si nemyslím, že je legrace, když člověka totálně namol dávají dohromady koksem) to srážejí. Ani starý dobrý Denzel nemá občas sílu to uhrát. Škoda. 70%

• 17.2.2013  22:19

Pro mě průměrná romantika a průměrné drama o zvedání se ze dna. A dohromady to ještě nijak zásadně neklape. Herci jsou skvělí, scénář mi přijde trochu chaotický a motivace postav kolikrát podivná. Nemůžu si nevzpomenout na Lepší už to nebude. Podle mě jeden z nejpřeceňovanějších filmů loňska. Ale to vystoupení na taneční soutěži je skvělý, smích skrz slzy. Bohužel, zbytek filmu takový není.

• 17.2.2013  22:11
    Hitchcock (2012)

Je to sice průměrný životopisný film, ale pro každého opravdového filmového fanouška bude potěšením. Hopkins je skvělý a Mirren ještě lepší. Brzy si znovu pustím Psycho.

• 11.2.2013  22:40

Málokdy mám pocit, že režisér drží film tak pevně v rukou jako Bigelow. Od Hurt Lockeru opět o slušný kus dál! Technicky dokonalé, budování napětí jak cyp, konec zvládnutý bez jakéhokoli patosu a přehnané hrůzy. Žádná úlitba divákům, tady se nehraje na to, proč to hrdinka dělá. Není to třeba, ta postava vysvětlování nepotřebuje. Nikdo z nás to nepochopí a pokud je člověk ochotný divák, nebude to ani potřebovat. Nikomu se nevnucuje názor na mučení, nutné oběti atd., ale přesto (nevím, jak je to možné) film není chladný (což Hurt Locker trochu byl). Desplatova hudba vynikne až nakonec, zato zanechá podobně silný dojem. Už dlouho jsem neviděla film, na kterém nemůžu najít chybu. A jsem upřímně ráda, že ho natočila ženská!

• 31.1.2013  12:10
    Argo (2012)

Film výrazně pozvedá propojení s tehdejším Hollywoodem, které ho u mě staví nad průměr. Technicky skvělé, výborná výprava a herecké výkony, ale trochu mě mrzí určité přes koleno lámané momenty (jedna hodná muslimka, aby se neřeklo, zvedání telefonu na poslední chvíli), zjednodušování a akcentování tématu hrdinství (ano, vím, že si to předobrazy zaslouží). Gradace je tak nějak umělá, nepřirozená. Ale možná je to hrdinství dneska třeba připomínat, kdo ví...

• 31.1.2013  11:57

Mám radši upovídaného Tarantina než střílícího a vybuchujícího Tarantina. Uznávám, že Django je komplexnější, provokativnější a na pevnějších základech postavený film než předchozí Tarantinovy filmy. Tarantino má postavy domrtě promyšlené, ale ve zpracování na to celkem kašle... viz Schultozovy pohnutky. Závěr taky nemusel bejt rozdělenej na dvě epizody, když už je hlavní padouch mrtvej... Ale je to dobrý, hodně dobrý.

• 31.1.2013  11:36
    Hemingway a Gellhornová (TV film) (2012)

Naprosto zbytečně natahovaná romance, která (vzhledem k významnosti postav) postrádá hloubku a tempo, snaží se pracovat s historickými záběry a zasazovat do nich herce, na což technicky nemá a neumí to. Bez té snahy o obrazovou pestrost a vylepšení s hodně nepovedeným výsledkem (snad kromě Dachau) by to bylo možná o kousek lepší. Od HBO bych ze zkušenosti čekala něco lepšího.

• 28.12.2012  09:07

Nejlepší je asi vidět zpětně 80.léta...he's like me, man, he loves tits and Motley Crue :-)

• 28.12.2012  09:05

Co když ženská přistupuje k lásce jako chlap a chlap jako ženská? Hra se stereotypy je to nejlepší na tomhle chytrém, zábavném a nakonec docela poučném filmu.

• 28.10.2012  15:31
    Looper (2012)

S nízkým rozpočtem a přitom obsazením Willise a hodně žádaného Gordona-Levitta už je předem jasné, že těm dvěma se to muselo hodně líbit, když do toho šli. Ano, z toho nápadu šlo možná vyždímat víc sci-fi, ale to by šlo na úkor dramatů jednotlivých postav a jejich vztahů. A to by byla škoda. A je to originální scénář! To se počítá.

• 28.10.2012  15:26

i podle komentářů to chce víc shlédnutí...

• 28.10.2012  15:23
    Win Win (2011)

pěkné je, že nejde o fotbal, baseball nebo hokej...ale řecko-římský zápas. Bohužel přehnaná snaha o průměrnost a uhlazenost. Otázky položené filmem (vztah k matce-feťačce, vydělávání na starých lidech) jsou totiž až příliš složité na tak jednoduchý přístup a příliš závažné na takovou pohodu.

• 8.9.2012  18:12

přínosný historický exkurz, skvělý pro doplnění hudebního vzdělání. filmově a emocinálně bez invence a hloubky, ale what the hell.

• 2.9.2012  15:38
    Vlk (2008)

Nejen pro Středoevropana velice zajímavé téma dilematu mezi ochranou ohrořených druhů a nutností bránit stádo jako zdroj obživy, ale také poněkud náročnější pomalé zpracování bez stálého tempa. Nicméně jsem se opět přesvědčila, jak Skandinávci umějí vyprávět a předávat emoce bez zbytečných řečí a popisu prožívání postav. A s nádhernou hudbou.

• 17.8.2012  23:01
    Polski film (2012)

Jeden z nejlepších a nejmodernějších českých filmů poslední doby. Odvážný, kombinující žánry, techniky i nápady...možná trochu náročný pro české publikum. Je potěšující, kolik českých herců se účastnilo. Prostě výborné! 90 %.

• 17.8.2012  22:52
    Kinsey (2004)

70 let posléze a jsem jen o kousek dál. Slušně natočené, extrémně obsažné, reálné a vypovídající...navíc herecky skvostné. Laura Linney je úžasná!

• 2.8.2012  13:59

Na americkou teenagerskou (nefekální) komedii o muzice to není úplně zlý. Sice objevovat v roce 2009 ska je poněkud opožděné, ale pár dobrjech fórů a muzika jakž takž. A líbí se mi představa, že nějakej šestnáctiletej amík ví, jak znějí thin Lizzy :-) 50 %

• 30.7.2012  09:09

Film má spoustu malých much a mušek, několik zbytečných vět a několik nereálných momentů, které trochu narušují Nolanovo pojetí Batmana. Nicméně, je to o Batmanovi , nikoli o jeho protivnících (jako Temný rytíř), je to současné, apokalyptické, sexy, epické a dojemné. A nikoli na jedno shlédnutí.

• 1.7.2012  11:21
    Sunset Blvd. (1950)

Neuvěřitelný zážitek, naprosto nadčasový, hluboký, emocinální, umělecký...poslední věta vám leží v hlavě hodně dlouho!

• 15.4.2012  13:53
    Ironclad (2011)

Paul Giamatti luxusní...neusnula jsem jen proto, že jako dějepisný barbar jsem si nemohla vzpomenout, jestli ti Frantíci přijdou :-)

• 15.3.2012  13:51
    Stud (2011)

Zajímavé...chodit do práce, souložit, koukat na porno a občas pohonit. Zdá se to jako pohoda a pak najednou zjistíte, že už si neumíte povídat s lidma a když to po vás někdo chce, jste z toho nervózní a radši si jdete zase zasouložit. Závislost na sexu nejspíš existuje, závislý může člověk být v podstatě na čemkoli. Líbilo se mi, že režisér nedělal kompromisy, chlapi jsou prasata, ale ženský taky nejsou andělé...doma chodíme nazí...a sex nemusí být vždycky pěkná věc nebo zábava. Film není vyloženěn šokující, ale obzvláště po tom, jak odporně zobrazené jsou poslední sexuální scény, se člověku mo skočení moc mluvit nechce...

• 25.2.2012  15:45
    Den zrady (2011)

Bohužel...s tímhle obsazením a nisným tématem by to chtělo trochu šťávy. Je to čisté, přesné, ale až příliš chladné a uhlazené. Chtělo by to víc scén jako mezi Goslingem a Giamatim, kde se na povrch proderou emoce, které úplně chybí v milostné linii...čekala jsem o ždibíček víc. Nicméně herecky skvostné. Politika je svinstvo, to víme.

• 23.2.2012  11:24
    Moneyball (2011)

Ačkoli nám Evropanům je baseball v podstatě cizí a láska k němu nám nic neříká, tenhle film je tak dobře napsaný (bez amerického pathosu) a velice slušně natočený (sportovním záběrům, kombinaci s televizními a archivními se možná mohlo věnovat trochu víc pozornosti), perfektně zahraný. A téma zodpovědnosti za svá rozhodnutí (pracovní i osobní) a potřeba si za nimi stát, i když se vkrádají pochybnosti, to by dneska potřebovalo vidět mnoho lidí ve vedoucích funkcích. A taky o tom, že i když márte nápad, nejste nikdo a nestojí za vámi někdo s možností rozhodovat, jste v háji. A Jonah Hill umí hrát!!!

<< předchozí 1 2 3 4 5 6 8