Black Mass: Špinavá hra (2015)

Parádne obsadenie, a k môjmu prekvapeniu (vzhľadom na recenzie) celkom solídna gangsterka, ktorá stojí na pevných nohách. Bohužiaľ neponúka asi ani jedinú pamätihodnú scénu. Depp tu však má konečne poriadnu rolu od Public Enemies.

Drsný Harry (1971)

Rola ako ušitá Eastwoodovi na telo, ktorý si to užíva a hláškuje jedna báseň. Bohužiaľ zbytok filmu skrz-naskrz priemer, ktorý nevie dnes už príliš zaujať.

Krycí jméno U.N.C.L.E. (2015)

Obrazovo pekný a štýlový film, tak ako to u Ritchieho filmov býva už zvykom. Zároveň však aj obsahovo zúfalo prázdny, tak ako to u Ritchieho (neskorších) filmov býva už zvykom.

Rituál (1973)

Kolísavé tempo a nedostatok atmosféry (prevažne z dôvodu, že väčšina scén sa odohráva cez deň) vyvažuje solídna záverečná polhodinka, ktorá je dostatočne šokujúca a depresívna na to, aby som prihodil o jednu hviezdičku naviac.

Deadpool (2016)

Bomba. Trochu som sa bál, že si Deadpool vybúchal svoju vtipnosť a neopozeranosť už v traileroch, ale to som sa šeredne mýlil. On totiž funguje nielen ako gejzír hlášok od úvodných titulkov (ktoré sú luxusné) až po záverečné, ale funguje aj v dávkovaní tempa a stavaní príbehu, vhodným prelínaním akčnej súčasnosti s "romantickými" flashbackmi. Predovšetkým ale ide o nonstop akčnú zábavu nadopovanú toľkými kvalitnými deadpoolovskými meta-vtipmi (a samozrejme nielen tými), namiešanú do brutálneho over-the-top násilia, na ktoré je jednoducho radosť sa pozerať, lebo je jednak zručne zrežírované, a jednak ponúka vítaný odklon od impotentných akčných scén novodobých superhero filmov. Bavil som sa jednoducho každú minútu stopáže, toto sa oplatí vidieť v kine, a Ryan Reynolds sa narodil ako Deadpool. P.S.: Marketingová kampaň by si zaslúžila sama o sebe nejakú cenu.

Angel Heart (1987)

Atmosférický malý snímok, temný a depresívny, s Rourkovým skvelým výkonom, len tak trochu predvídateľný.

Mistr amatér (2015) (seriál)

Veľmi som sa snažil nájsť niečo na tomto seriáli, čo by opodstatnilo ten veľký ohlas, no po štyroch dieloch to musím vzdať. Master of None je nevtipný, ťažkopádny seriál, ktorý niektoré svoje témy zvláda, no väčšinou sú pomerne nedotiahnuté a neúderné. Naviac je plný strašných, ale naozaj strašných hercov. 50%

Pan Nikdo (2009)

Ani sa nečudujem, že film s podobnou tematikou delí ľudí na dva tábory. Buď ho odsúdite ako frašku, pretože vám nevie nič povedať, alebo vám niečo povedať vie, a to je potom úplne iný príbeh...Zprvu sa jedná len o podmanivú, chaotickú spleť snímkov, ktorá neskôr prerastie do plnotučnej existenciálnej úvahy o živote, rozhodnutiach, láske a čase. To všetko vo fantasticky vymazlenej forme. Trochu škoda doslovného záveru, ktorý čo-to uberá na zážitku, no ktorý film je dnes dokonalý.

Lawrence z Arábie (1962)

Nádherný snímok, ktorý je veľkolepý nielen na svoju dobu. A všetka česť režisérovi, že ma na poli štyroch hodín nezačal ani v jednom momente nudiť.

Bestie bez vlasti (2015)

Nepamätám si, kedy naposledy som videl film, vyjadrujúci sa k podobnej téme s toľkým naturalizmom, bez kompromisov, emocionálne drvivo. Spolu s prvotriednou réžiou a hercami. Fukunaga opäť válí. Veľmi silné 4 hviezdy.