Labyrint: Vražedná léčba (2018)

Příběh nabral větší dynamiku oproti předchozím dílům. Sledovat umírání hlavních postav trošku drásalo nervy. Konec mi přišel takový sladce vypatlaný - jak z reklamy na dovolenou na Tahiti. Dávám 3 hvězdy.

Labyrint: Zkoušky ohněm (2015)

Líbilo se mi to asi víc jak ta jednička. Sice se příběh moc neposunul, ale zase sledovat to putování chlapů pouští a koukat jak je chytá rapl, byla docela zajímavá podívaná. Dávám 2 hvězdy.

Labyrint: Útěk (2014)

Zajímavý potenciál, ale jako celek takové nedomrlé. Nápady a provedení dobré, ale něco v tom skřípe a smrdí. Třeba jak se tam ti chlapi uživí? Z toho jídla co mají k dispozici by vypadali jako z koncentráku a ne jako dobře živení playboyové. Co se stane když po třech letech uvidí ženskou? No nic, normálně si s ní pokecají. A takových věcí je tam víc. Prostě moderní hračka pro moderní děti. Dávám 2 hvězdy.

Blade Runner 2049 (2017)

Graficky a zvukově jsou to úplné orgie. Příběh jako takový je "odnikud nikam". Podle konce to vypadá, že se dočkáme i trojky. Celý film jsem se v tom tak nějak pořád hledal a ztrácel a nakonec mi zbyla vzpomínka na postapokalyptický obraz země. Dávám 3 hvězdy, jestli nás tohle čeká, tak bůh s námi.

Falešná hra s králíkem Rogerem (1988)

Na svou dobu to musel být pecka kombinace kresleného a hraného filmu. Některé momenty stále bezvadné, ale střelený králík Roger mi se svým debilním hlasem už pak lezl na nervy. Na dnešní dobu by chtělo prostříhat a nadabovat znovu a lépe. Dávám tři hvězdy.

La cara oculta (2011)

Svěží závan jižního větru ! Tak mistrně stavěný příběh plný záhad, napětí a fantastického rozuzlení jsem už dlooouho neviděl a jsem rád, že jsem se dočkal. Všichni by povinně měli shlédnout a hlavně borci z Hollywoodu, aby se něco přiučili, jak se to má dělat. Dávám 4 hvězdy.

Mokřina (2014)

Jižané válí ! Tak dobrou detektivku ze staré školy jsem dlouho neviděl. Ústřední dvojice vyšetřovatelů nádherně realistická, záběry shora úplně par excelans. Finále dost dobré a závěr není šokantní, ale přesto překvapivý. Dávám 4 hvězdy.

Dařbuján a Pandrhola (1959)

Taková realistická pohádka. Možná až moc. Toho chlastaní a vyzpěvování v náladě tam bylo na pohádku docela dost. Ale aspoň je to rychlé a nenudí. Životní role pana Lohniského. Jitrnice na stromech, pivo v potoce, léčba těstem a moribundus - nezapomenutelné. Dávám tři hvězdy.

Fantom Morrisvillu (1966)

Tak tohle se moc nepovedlo, doporučuji jen ortodoxním milovníkům suchého anglického humoru. Záchvaty smíchu se nekonaly, párkrát jsem se jen lehce pousmál. I přes krátkou stopáž jsem se díval na hodinky, kdy už to utrpení skončí. Hudební čísla to celé zpomalují a působí tam jak pěst na oko. Oldřich Nový se moc nepředvedl, už mu asi docházel dech. Nejvíce snad pobavili pánové Kostelka a Skopeček ve svých roličkách. Waldemar Matuška tentokrát vysloveně zklamal. Myslel jsem, že je to parodie na úrovni Limonádového Joea, ale není tomu tak. Dvě hvězdy.

Žena v kleci (2013)

Zajímavě vystavěný příběh, proces vývoje spolupráce mezi dvěma detektivy skvěle nastíněn. A finále stojí za to, takovou neotřelou věznicí techniku, co zde předvedli by mohl závidět i tvůrci ságy Saw. Dávám 4 hvězdy.