Blízká setkání třetího druhu (1977)

Tenhle film mi ohromnym způsobem změnil dětství.Po jeho shlédnutí cca v 9-10 letech jsem se strašlivě bál UFO.Kdykoliv jsem na obloze viděl pohybující se světýlka, měl jsem husí kůži.Po x letech jsem se na to kouknul znovu a film zafungoval úplně stejně.Hold Spielberg je Spielberg a tohle je jeden z jeho nejlepších filmů.

Total Recall (1990)

Kultovní sci-fi, kterou jsem poprvé viděl snad v 10 letech a strašně jsem se bál.Na pěkných pár let jsem na film zapomněl a když jsem se na něj nedávno několikrát za sebou podíval, cítil jsem stejné nadšení jako tenkrát.I když technologie postoupila strašně moc dopředu, efekty ve filmu mě pořád bavěj a na svém kouzlu neztratily ani bod.Celková vize budoucnosti v tomto filmu se mi líbí a navíc si myslim, že jde o nejlepší film s Arnoldem.Až jednou budu mít syna a bude mu 10 let, tenhle film mu pustím:)

96 hodin (2008)

Po shlédnutí téhle vysokooktanové nálože můžu říct jen jedno: jestli někdy budu mít dceru, nebude to mít semnou jednoduché:) Výborný příběh, kamera a především Liam Neeson, který mi pořád více připomíná hodného strejdu, než akčního hrdinu. Jenže ona kombinace Liama a desítky mrtvých kolem něj opravdu funguje.

Monstrum (2008)

Konečně jsem to viděl podruhý a v původním znění s titulkama, takže jsem se rozhodl něco sem k tomu napsat.Je to hodně silný film.Kombinace Blair Witch a Godzilly s perfektním zvukem, efekty a parádními hereckými výkony.Viděl jsem to podruhé a stejně jsem měl otevřenou pusu a ani vteřinu jsem se z děje nedostal.Jeden z mála filmů u kterého bych chtěl druhý díl.

Million Dollar Baby (2004)

Tenhle film mě dostal tak, že jsem si ho musel pustit několikrát po sobě.Clint Eastwood mi opět dokázal, že coby režisér je skutečná špička.Velmi silný příběh z prostředí ušmudlané a špinavé tělocvičny, s parádním hereckým obsažením a nečekaným koncem, který stojí za to vidět!

Walk the Line (2005)

Ke Cashovi jsem si našel cestu až po shlédnutí tohoto filmu, bohužel.Perfektně natočený příběh jednoho z největších a nejdůležitějších muzikantů všech dob musí zasáhnout snad každého, kdo má alespoň trochu rád muziku.Sex, drogy a rocknroll, to jsou tři slova, která perfektně vystihují tento film, který nám ale ukáže i odvrácenou stránku rockenrollové slávy.Odcizení se od rodiny, fetování - ať už z únavy, nebo ze zábavy a totální kolabs vyčerpáním.Famózní výkon J. Phoenixe, kterrý sám nazpíval soundtrack k tomuto filmu jen podtrhává jeho neskutečnou sílu.Na závěr jen dodám, že můj 13 letý bratr si po shlédnutí tohoto filmu, Cashe také oblíbil a začal ho poslouchat a tím se dostal ke kořenům kvalitní kytarové hudby.Díky moc!

Hooligans (2005)

Úplně klasický, předvídatelný příběh, zabalený do zajímavého kabátu.Prostředí anglických ulic a narvaných putyk.Opilecké párty, fast foody s pravou anglickou snídaní, pouliční bitky, to jsou drobnosti, kvůli kterým se film stává atraktivním.Navíc obsazené Wooda do role začínajícího pouličního rváče je také geniální.Pár silných momentů film nabídne a tudíž rozhodně za shlédnutí stojí!

Bod zlomu (1991)

Na první pohled jasný béčko s námětem a příběhem tak průhledným, jako nejčistější křišťál.Jenže bezstarostné prostředí lehkomyslných frajírků, co se proháněj na surfu, skáčou s padákem volným pádem, vykrádaj banky v maskéch amerických prezidentů, aby měli prachy na chlast a surfování v karibiku.Patrick Swayze s prosolenejma odbarvenejma vlasama, kterej se nebojí zajít si pro ránu a zelenáč Keanu Reeves, který se lehkovážně a s plnou vervou vrhá jak Swayzemu po krku, tak do vysokých vln na surfu.Tohle všechno mě strašně baví a řadí to film do mé top.Navíc scény, kdy se Reeves vrhne bez padáku z letadla a nebo kdy v dešti, v promočené džízce, odhodí odznak do moře, jsou pro mě legendární.Zkrátka akčňák jako prase!

Sedm (1995)

Mrazivě reláný thriller díky němuž jsem si oblíbil Freemana a Pitta.Atmosféra ve filmu by se dala krájet a všechno vypadá tak opravdově, že skoro cítíte smrad z těch zatuchlých, špinavých místností.Myslím, že tenhle thriller už nikdy nikdo nepřekoná.

Návrat do budoucnosti (1985)

Tohle je už opravdická klasika!Trilogii jsem viděl nesčetněkrát a stále jí považuji za nejzábavnější sci-fi, co kdy vznikla.Příběh rozložený do třech dílů má do detailu promyšlený scénář a všechny tři díly jsou neuvěřitelně propojeny.Efekty jsou na tu dobu úžasné a každý ze tří filmů je, ač jsou navzájem propojeny, velmi osobitý.Myslím si, že je to zatím nejlépe zpracované téma "cestování časem" a zárověn mám pocit, že už ho jen tak něco nepřekoná.