Goldfinger (1964)

Conneryho Bond ve své nejlepší době a určitě jedné z nejlepších Bondovek.Tady už je všechno v pořádku.Skvělej padouch Goldfinger se svým zlatým rolsem a věrným sluhou Odjobem.I Aston už je tu v celé své kráse.

Thunderball (1965)

Podmořská bondovka plná potápěčských soubojů.Connery v červeném neoprenu s mini-dýchacím přístrojem a samozřejmě Bondův pohřeb.Klasická Bondovka, která však přes své kvality začíná malinko splývat s ostatními.

Žiješ jenom dvakrát (1967)

Tahle Bondovka ve mě zanechala snad největší vzpomínku ze všech.Úkryt SPECTRE v kráteru mě naprosto dostal a fascinoval.Skvělé prostředí Japonska navíc atmosféru jen podtrhává.Prostě Connery v nejlepší formě.

Diamanty jsou věčné (1971)

Návrat Conneryho ve velkém stylu.Uplynulá léta jsou vidět nejen na jeho tváři, ale i na efektech a akčních scénách, které se od prvních dílů výrazně polepšili.Přesto však pro mě jedna z průměrnějších Bondovek.

Podivuhodný případ Benjamina Buttona (2008)

Kdybych chodil poslední měsíc stokami a nevšiml si plagátu, kdybych nesledoval internet a neviděl upoutávku, kdybych nebyl filmový fanoušek a nesledoval novinky, neměl rád Pitta a odradila mě délka filmu, tak bych ho neviděl. A to by byla sakra velká škoda, protože tenhle úžasný příběh mě nenudil ani vteřinu a dokonce mi bylo líto, že po bezmála třech hodinách končí.

Východní přísliby (2007)

Ruská mafie je chladná, bezcitná, tajemná, plná nevkusně potetovaných chlápků a nasáklá vodkou. A přesně takový je tenhle film. Kdykoliv si na něj vzpomenu, mám mrazení v zádech. Tleskám!

Daredevil (2003)

Daredevil je komixová postava u nás daleko méně známa, než třeba spiderman.Spousta lidí, co viděla tenhle film, ho tudíž možná ani neznala.Pro mě byl vždycky jeden z těch záhadnějších superhrdinů, a něco mě na něm přitahovalo.Jeho chronický smysl pro spravedlnost, charisma slepce, který se ve světě orientuje mnohem víč než spousta vidomých lidí, jeho trápení a bolest, kterou si nese na ramenou.Rány, které schytal při nočních bitkách a na kterých je vidět, že i superhrdina není nesmrtelný.Všechny tyhle věci charakterizují tohohle sympaťáka a všechny jsem je také dostal v tomhle filmu.Navíc vizuální ztvárnění daredevilova vnímání zvuku bylo fakt super. Mě se tohle líbilo mnohem víc, než spidermanova filmová lovestory...

Jak na věc (2002)

Granta mám prostě rád a role syčáků - sympaťáků mu skvěle sedí.Tento film navíc zachází ještě nepatrně dál, než většina podobných anglických komedií a místy (nalezení přiotrávené matky) získává i mírně dramatický nádech.Finální scéna na školním koncertě je pak naprosto dokonalá.

Láska nebeská (2003)

Přiznám se, že tenhle typ filmů( když je poctivě udělaný) mě dostane vždycky.Tady je ale vše umocněné minimálně na druhou.Herecké obsazení, skvěle propojená dějová linie, počet happy endů( tolik si jich v jiném filmu neužijete) a samozřejmě neopakovatelná a zvláštní atmosféra vánoc.Celé je to navíc tak nějak lidské a pravdivé.Tolik nefalšovaných emocí ve vás jen tak nějaký film nevyvolá.

Šestý smysl (1999)

Bojíte se duchů?Ne?Po shlédnutí tohoto filmu budete.Skvělý scénář, výborná atmosféra celého filmu a v neposlendní řadě skvělé herecké výkony Bruce Willise a malého Haley Joel Osmenta, kterému jeho trápení opravdu uvěříte.Film ani chvilku neztrácí napětí a příběh krásně graduje až k ohromujícímu finále.Jeden z filmů, na které když pomyslím, mám husí kůži!