Mlha (1980)

Já Johna Carpentera respektuji jako velkého tvůrce, ale jeho tvorba mi prostě nějak nesedí. Věc je excelentní, tou si mě získal, ale další filmy byly buď špatné nebo přinejlepším průměrné, stejně jako Mlha. Tu samozřejmě srovnávám s remakem od Darabonta, ten to natočil famózně, je tam mnohem více dramatických až hrůzyplných scén a také skvělé vyvrcholení, což v originálu od Carpentera nenajdu. Tohle je pro mě druhá liga, bohužel. 40%

Únos vlaku 1 2 3 (2009)

Čekal jsem horší zážitek, ale žádný zázrak to není. Tempo ujde, pořád se něco děje, a i když to není vždy úplně logické, dá se na to v pohodě koukat. Čekal jsem trošku zajímavější vývoj okolo postavy Johna Travolty, tam se scénáristi moc nepředvedli, ale natočené je to zručně. 50%

Bony a klid (1987)

No na to, že je to českej kultovní trhák, tak je to dost slabý. Děj veškerý žádný, herecký výkony taky nic moc, oceňuji jen pohled na to, jak to tehdy možná vypadalo v ulicích, kde se dnes denně pohybuji. A pak je tu faktor hudba. Ty písničky miluju a tleskám tvůrcům za to, že je, navíc v tehdejší době, dokázali dostat do českého filmu, ale na druhou stranu všeho moc škodí. Ono slyšet 20x za sebou Relax jednak omrzí, a jednak to diváka absolutně odtahuje od děje. Soukup asi zapomněl, že hudba je sice důežitý aspekt filmu, ale pořád je to jen doplněk celkového produktu a ne jeho hlavní náplň. 40%

Chceš mě, chci tě (2009)

Když se poskládají dva dobře vypadající a sympatičtí herci, mezi kterými to opravdu jiskří a režisér se dokáže vyhnout trapným scénkám, kterým se smějí jen puberťáci, tak i z americké romantické komedie může být velmi kvalitní podívaná. Vedlejší postavy jsou sice pouze dekorací a příběh je takový jednodušší, ale to už bych byl moc náročný. 70%

Pařba ve Vegas (2009)

Opravdu milé překvapení, dlouho jsem se tomuto filmu vyhýbal, tím spíš, že je to od režiséra příšerného Road Tripu, ale po mnoha příznivých ohlasech a doporučeních jsem to musel vidět, a nelituji. Je to sice pořádně přehnanej úlet, ale je to fakt sranda, zejména ten tygr ve vedlejším pokoji je masakr. A hlavně, nejsou zde v podstatě žádná hluchá místa ani trapné rádoby vtípky, tak jak je obvyklé ve filmech podobného zaměření. 70%

Poslední zůstává (1996)

Ve srovnání s westerny 90.let je to totální špička, ale ve srovnání s profíky dřívější doby je to bohužel slabé. Bruce Willis je dobrý herec, ale nějak jsem mu pistolníka ze západu nežral, a ti další až na skvělého Walkena byli tuctoví. Navíc u westernů je extrémně důležitá hudba, a zde už ani nevím jaká byla, což znamená, že byla špatná. 60%

Ratatouille (2007)

Není to špatné, ta myška je sympaťák, Linguini taky, ale chtělo by to pestřejší děj a nějakého pořádného záporáka. Pan Bird to sice pěkně uvařil a nastoloval, ale bez koření to není ono. 50%

Smrt černého krále (1971)

Příjemná televizní podívaná, taková standardní česká detektivka s Vacátkem. Zajímavé herecké obsazení, zejména na Janu Brejchovou se krásně kouká, ale jinak to ničím zláštním nezaujme, ale ani nepobouří. 50%

Beze strachu (1993)

Tenhle thriller mě teda opravdu nezaujal. Já sice nevím, jak by se tak asi mohl chovat člověk v pozici přeživšího po katastrofě, já i chápu, že by se totálně zcvoknul, ale to co předváděla postava Bridgese, mi přišlo jako jeden velký nesmysl. Ta postava Maxe mě absolutně nezaujala a navíc mi byla krajně nesympatická. Uznávám, že koncem si to film u mě trošku vyžehlil, ale na předchozí nudu zapomenout nelze. 30%

Beowulf (2007)

Určitě zajímavé příběhově i vizuálně, jenže něco tomu prostě chybělo. Asi nejvíc mi vadil ten skok od období, kdy se Beowulf stal králem a pak najednou byl šedovlasý a jelo se na závěrečnou pasáž, chtělo by to více plynulosti. Také některé postavy byly až odfláknuté(král, Grendel a jeho matka), zkrátka se scénářem si to chtělo trošku více pohrát a ne všechno uhrát na digitální triky. Na druhou stranu akční scény super, základní příběhová linie také dobrá, vizuální stránka filmu skvělá, hudba excelentní. Ale potenciál byl rozhodně výš. 60%