Bathory (2008)

Vzhledem k rozpočtu, očekáváním a propagaci je to totální propadák. Kromě toho, že (údajná) masová vražedkyně mladých dívek Alžběta Báthoryová je zde zobrazena jako chudinka, která je osamocená a okolo které jsou samí supi lačnící po jejím majetku, se jedná o neuvěřitelně nudnou a zdlouhavou story o ničem. Jedinou zajímavou postavu nabídne Karel Roden, jenže Báthory není Hlídač, kde Roden ten film sám utáhnul. Zde není hlavní postavou, tou je právě hraběnka, jenže její příběh postrádá cokoliv, co by mohlo diváka zaujmout. Chyba je určitě jak v herečce, tak v režisérovi, ale zejména v naprosto stupidním scénáři, pokud tedy vůbec existoval. 30%

Zkurvená noc (2003)

V poslední době je docela moderní to, co v podstatě vymyslel Tarantino v legendárním Pulp Fiction. A sice natočit příběh, v němž je více příběhů, které se pak "překvapivě" do sebe zamotávají a hází na nás jeden zvrat za druhým. Někdo to natočit umí (Crash, Pulp, cokoliv od Iňárritua), no a někdo zase ne. Zkurvená noc(pěkně blbej název) je pro mě pouhý béčko, který se snaží okopírovat to, s čím jiní uspěli. Co mě překvapilo, byl výkon Swayzeho, který jasně čněl nad ostatními. 30%

Vyšší zájem (1996)

Harold Becker měl obrovské štěstí v tom, že starostu New Yorku hrál vynikající Al Pacino. Bez Pacina by to byl nejspíš propadák, jelikož dějově ani vizuálně mě Vyšší zájem nenadchnul. Bylo zde až moc mrtvých pasáží, spousta keců, ale činy žádné. Ten film jde odnikud nikam, postavy vyjma starosty nedostanou pořádný prostor, je to takový film bez systému, jakoby Becker ani nevěděl, co točí, hlavně že točí. Vyšší zájem zachraňuje Al Pacino, který nezvedá film o jednu úroveň výše, ale minimálně o dvě. Hodně se mi líbil také Danny Aiello, zato Bridget Fonda a John Cusack byly takové nezajímavé, ploché postavy. Také vrchní mafián Zapatti mohl a měl dostat mnohem více prostoru, stejně tak detektiv Santos. Mohl to být vynikající film, kdyby byl natočen úplně jinak. 60%

Bratrstvo neohrožených (2001) (seriál)

Některé díly byly skutečně vynikající, ale některé bohužel slabší. Celkově velmi kvalitně natočený příběh o rotě E, která se významnou měrou podílela na porážce a kapitulaci Němců. Vynikající byl první díl, který dal vzpomenout na legendární Olověnou vestu, pak si myslím 2.-4.díl slabší. Ale od pětky už se to rozjelo, Bastogne vynikající, stejně jako Haguenau. Asi největší dojem na mě udělala devítka, kde naši hrdinové objevili v lese koncentrační tábor, aniž by vůbec tušili, co se to vlastně děje. Vůbec celá devítka je dost drsná a vynikající, společně s bombardováním v Bastogne vrchol celého seriálu. Naopak desítka mi už přišla zcela zbytečná, tam už se vlastně jen čekalo na konec. 80%

Hlídač č. 47 (2008)

I když zdejší hodnocení nejsou nijak valná, já jsem z toho filmu nadšen a podle mého se jedná o mimořádně kvalitní snímek. Nejsem zarytý fanoušek Renče, ani ho nemám rád, nicméně znovu ukázal, že když se trefí do správného scénáře (Requiem pro panenku), umí natočit hodně kvalitní podívanou. Uznávám, že scénář, resp. děj filmu je velmi jednoduchý, až fádní, nicméně to není pro Hlídače až tak podstatné. Důležitější je, že se Renčovi podařilo dokonale zachytit depresivní atmosféru té doby. Druhým zásadním faktorem byl výkon Karla Rodena, jelikož se v podstatě jedná o ten typ filmu, kdy hlavní hrdina nesleze z plátna a celý film stojí prakticky pouze na něm. V neposlední řadě je třeba ocenit vynikající hudbu, která dodává filmu právě tu správnou depresivní temnou atmosféru. 90%

Spláchnutej (2006)

Kvalitní animák s hezkými sympatickými postavičkami, který sice není tak nablýskaný jako některé ostatní filmy, ale kouká se na to hezky. Děj není přeplácaný ani hloupý, délka tak akorát, ani ty moralismy zde nejsou v tak hojné míře, zkrátka všeho tak akorát. 70%

Odstřelovač (2007)

Díky sympaťákovi Marku Wahlbergovi a krásce Kate Mara se dá na Odstřelovače celkem dobře dívat, nesmíte u toho však příliš přemýšlet. Děj filmu je jeho největší slabinou, není plynulý, zajímavý ani napínavý. Fuqua ukázal, že akční scény umí natočit kvalitně, ale s vyprávěním příběhu to tentokráte nezvládl. Co se mu opravdu povedlo je pasáž v horách, ale například prvních 20 minut je vyloženě zoufalých. No a pokud se budete koukat na Odstřelovače v českém znění, připravte se na tristní dabing Dannyho Glovera. 60%

Pomsta bratra (2003)

Rozhodně nejhorší a nejnudnější film s Clivem Owenem, který jsem viděl, a to jsem jich viděl hodně. I když námět filmu společně s představitelem hlavní role sliboval zajímavou podívanou, jedná se o podprůměrný snímek, který nemá hlavu ani patu. 20%

Mazaný Filip (2003)

Tak samozřejmě, Mazaný Filip vypadá spíše jako divadelní hra než celovečerní film, některé postavy a scénky jsou zbytečné, někdy až trapné, ani ta atmosféra noir zde není. Přesto Filipa hodnotím velice kladně, a to především pro styl jeho humoru. Je důležité si uvědomit, že Filip je parodie, a tak k němu také přistupovat. Mě osobně fascinují hlášky Tomáše Hanáka, mafiáni Macháčka a Kaisera, pan Brown Pavla Lišky, doktor Šteindlera či recepční v podání Boba Klepla. Komu se líbí drsný, suchý styl humoru s maximální nadsázkou a ironií a nevadí mu upovídané filmy, které dávají přednost před triky a exteriéry, tomu můžu Filipa doporučit. 80%

Hlubina (2002)

Člověk pořád čeká, čeká a ještě jednou čeká na nějaké vyjasnění v ději filmu a najednou jsou titulky. Takže film s poměrně napínavou atmosférou, podprůměrnými hereckými výkony a úplně tragickým scénářem. 30%