Cizinec (2010)

Pomalé tempo, príbeh nič moc, ale zato sympatické hlavné postavy, aj keď z toho mohli dať oveľa viac. Takže 2 hviezdičky plus jedna za Benátky.

Na doraz (2010)

Todd Phillips ma nesklamal. Po parádnom Hangover prišiel s týmto dielom, na ktoré som bol dlho zvedavý a čakal som na neho. Výborný kontrast medzi oboma hercami, ktorý pomaly prirodzene vplyvom rôznych udalostí prechádza do priateľstva. A niektoré tie drzé vtípky fakt stáli za to :D Masturbujúci pes? WTF !!! :D

Strážci Dračí brány (2006)

Príjemný akčný kung-fu bojový fantasy film, pekne prepracované bojové scény, a že ich nie je málo. Samozrejme občas troška prehnané, ale to mi nejako nevadilo. Postavy pekne vypracované, dej riedky, ale o to krajšie boje, ktoré boli pastvou pre oči.

Nekonečný příběh 3 (1994)

Odpad si to rozhodne nezaslúži, ale na druhej strane, žiadna sláva. Na prvé 2 diely sa to nechytá. Aj tak dávam 2 hviezdičky. Ani sám neviem prečo. Asi z nostalgie.

Nekonečný příběh 2 (1989)

Nechápem to nízke hodnotenie. Ano je to troška horšie, ako jednička, ale to nič nemení na tom, že je to stále kvalitné fantasy a má to svoju atmosféru. Na tomto a jednotke som vyrastal, a stále sa k tomu rád vraciam.

Nekonečný příběh (1984)

Nezabudnuteľný výlet do sveta fantázie, na ktorom som vyrastal. A ako tu už mnohí spomínajú, je to jeden z vrcholov "fantasy" žánru, úžasne spracovaný, s úžasnou atmosférou a výpravou.

Tisíc a jedna noc (2006) (seriál) odpad!

Jasný dôkaz toho, že v markíze vedie žena. Nie je už normálne aby v hlavnom vysielacom čase od utorka do piatka išla táto megastupidná kravina a sračka v jednom. Dať telenovelu o ôsmej večer, to už je drzosť. Markíza týmto u mňa hlboko klesla. Raz som večeral v kuchyni, a za tých pár minút som si len vypočul pár "duchaplných" rozhovorov hlavných postáv a myslel som, že večera pôjde naspať von. A preto bez výčitiek svedomia môžem dať jasný ODPAD !!! 0% Markíza, hanbi sa !!! A najnovšie aj TV Nova. Kam tento svet speje....

Tupíři (2010)

Nemám rád paródie od týchto dvoch režisérov. Podľa mňa sa im všetko podarilo skôr strápniť, ako parodovať. Ale musím uznať, že toto im vyšlo :) Bavil som sa, a čakal som, kedy konečne niekto dá Twilightu podpásovku. Niektoré scény fakt ušli. 60%

Hon na čarodějnice (2011)

Typický priemer zmiešaného historického filmu a fantasy. Nič veľkolepé, ale rozhodne neurazí. Nicolasa Cagea dokážem v pohode zniesť a s Ronom Perlmanom po boku im to šlo pekne od ruky. Možno som čakal troška viac, no na druhej strane, Dominic Sena nie je bohvieaký režisér, aspoň v mojich očiach. Ako oddychovka na nedeľné popoludnie to stačí. 60%

Tajemství mumie (2010)

Tak toto nevyšlo. Scenár ako keby zbúchaný na kolene, opičiaci sa po Indym, každú minútu nelogickosť a nehorázne klišé, pre mňa ani štipka dobrodružnosti. A to som sa na ten film celkom tešil. No Besson ma sklamal na celej čiare. Francúzske filmy mám vo väčšine prípadov rád, ale toto bol pre mňa obrovský krok vedľa. Nie je to síce totálna sračka, ale nemá od nej veľmi ďaleko. Odpad si to nezaslúži, ale ani viac, ako jednu hviezdičku. Aj to len za peknú tváričku Louise Bourgoin