Sloní muž (1980)

Možná jsem čekala víc, větší konfrontaci Johna Merricka s veřejností, větší senzaci, ale překvapila mě komornost tohoto filmu, jednoduchost a dojemnost příběhu. Taková jakási naivita a v dobrém prostoduchost, jakoby film byl natočený v době, kdy se odehrává, černobílá kamera tomu ještě pomáhá. Možná, že i kdyby byl němý, tak bychom jeho poselství všichni rozuměli. Není nutné si nic nalhávat, postižení a zohavení lidé bývají velice často velice zlí, právě tím jak se mstí těm normálním za své postižení, ale nic se nesmí zevšeobecňovat. Doktor Trevers byla překrásná role a Anthony Hopkins se jí zhostil s úctou a pokorou, stejně jako John Hurt zahrál svého Johna. Krásná scéna byla jak "zrůdy" zachraňují ztýranou "zrůdu" z klece. John Merrick byl takový Střihoruký Edward, který opravdu žil.

Město (2010)

Gangsterky neoblibuju. Ocenit však musím, že scénář má sice k originalitě hóódně daleko, ale zpracovaný není zle. Herectví Bena Afflecka tady příliš hodnotit nebudu, sám si to ztížil obsazením Jeremy Rennera, který mě zaujal už nedávno ve Smrt čeká všude a jehož výkon je dokonalý a hlavně vynikajícího Jona Hamma v roli obzvláště hnusného agenta FBI. Obecně jde o kvalitní film v žánru, který mě jako obvykle míjí.

Muži, kteří nenávidí ženy (2009)

Knížku jsem ještě nečetla a tak film nemůžu zhodnotit jako její zpracování, ale jen samostatně. Nevím co bylo vynecháno, ale při pohledu na její tloušťku asi hodně. Film jako takový neměl žádná hluchá místa a překvapilo mě, ale nezklamalo, že se jedná vlastně o úplně klasickou detektivku, velice kvalitní ve svém žánru, obohacenou o moderní prvky, ale nic víc.

Knoflíkáři (1997)

S povídkovými filmy je to pořád stejné. Většinou trpí svou nevyrovnaností. Tady sice souvisí všechno se vším, to jo a to se mi taky líbilo. Ale ta moje současná částečná snaha dohnat některé porevoluční filmy je pro mě dost velké utrpení. Protože znám většinou některé scény, většinu hlášek, tak se ty filmy pro mě mění v jakési čekání na ně. A to je zvláštní, právě to co z filmů už znám, se mi nakonec jeví jako to nejslabší. Nevím, proč tyhle i objektivně vzato dobré a originální filmy musí vždycky současně balancovat na hraně trapnosti, aspoň z mého hlediska. Tenhle to ustál (asi proto, že v něm nehraje Donutil). Jednoznačně nejlepší postavou filmu je všemi povídkami projíždějící taxikář ve vynikajícím podání Františka Černého. Hodnocení o jednu hvězdičku srazila moje antipatie k Evě Holubové.

TRON: Legacy 3D (2010)

Když už jsem dala 5 hvězdiček Sovím strážcům za tu krásu, tak tady tomudle dám čtyři za vizuální hody. Neviděla jsem sice 3D, ale byl to můj první blue ray a to se cení. Trochu mi to připomínalo film Speed Racer, výtvarná a triková jízda a k tomu ubíjející nuda.

Smrt čeká všude (2008)

No jo, smrt čeká úplně všude, čeká na každého. Nechtěla bych být vojákem v Iráku ani nikde jinde, tam smrt ani moc dlouho nečeká, obdivuju je, zvlášť pokud tam jsou dobrovolně, umírat kvůli něčemu co by se jich vlastně vůbec nemuselo týkat. Moc se mi líbila scéna v závěru, kdy seržant James zmateně zírá na regály lupínků. Film je natočený dobře, ale nepřipadá mi vcelku ničím výjimečný, snad jenom tím, že jej natočila žena. Prolomila tím klišé, že ženy můžou točit jenom filmy o lásce. Protože jestli v tomhle filmu něco není vůbec, ale vůbec, je to láska. (to není výtka). Naprostá odtažitost k Arabům byla v rámci tohoto filmu v pořádku, ale chtělo to nějaký protipól a ten se v příběhu malého Beckhama vůbec nepovedl. A dávat plné hodnocení jenom proto, že se to opravdu děje? To je sice pravda a je to strašné, ale tohle je film a ne dokument.

Piráti z Karibiku: Na vlnách podivna (2011)

Tak náš Jackie, Kapitán Jack Sparrow se nám vrátil a zase je to on. To je první dobrá zpráva o tomto filmu. Další je ta, že nudná, překombinovaná a zbytečně pompézní dvojka a trojka je pryč. První půlka se mi moc nelíbila, bylo tam málo humoru a scénář naopak byl až moc osekaný, dialogy divné. Ale ve druhé půlce se vrátily osvědčené hlášky a bavila jsem se dobře. Penelope se svým přízvukem a sexepílem je velice zdařilou náhradou za Keiru a onen kněz, milovník mořských panen, které jsou horší než piraně, je snad ještě větší tragéd než Orlando. Konec je tak kouzelný, že jsem si říkala, že ještě jednou by to snad bylo i fajn.

3 sezóny v pekle (2009)

Film, který klouže po povrchu něčeho, co by mělo mít hloubku. Otravný kluk, který si hraje na to co není a jehož klíčovým slovem je hovno a jeho trhlá přítelkyně a pseudointelektuální kecy. Kryštof Hádek vypadá jako Roden, ale nehraje tak. A když člověk ucítí první emoce je konec. Ta třetí hvězdička je za noblesně, civilně a neteatrálně hrajícího Martina Hubu v sympatické roli.

Voda pro slony (2011)

Tohle byl film dlouhý i krátký zároveň. Jeden z filmů, kde je potlačeno to co mě zajímá a donekonečna se rozvíjí to nudné. Nudný tady byl naprosto vztah Jacoba a Marleny. Naopak cirkus, jeho direktor, artisti, slonice Rosie to všechno mělo atmosféru a retro styl. Ale v podstatě bylo to všechno strašně zkratkovité a taky dost nelogické. A možná nejvíc by se mi líbil film o tom, jak starý Jacob Jankowski znova začíná žít u milovaného cirkusu. Přes tohle všechno nejvíc na hodnocení ubírá obsazení Roberta Pattinsona. Hrát neumí a hezký taky není - tak co s ním?

Ohnivá sedla (1974)

Bylo to takové jako na houpačce a v té dolní poloze se to vždycky nějak zaseklo. U některých vtipů jsem se cítila jako v Kameňáku, ale některé zase byly fajn. Líbil se mi Gene Wilder, ten byl fakt cool. Při úvodní písničce jsem byla nadšená, ale asi pro tenhle druh humoru nemám ty správné buňky.