• Krátkometrážní
  • Hudební

Krvavá Amazonka (1985)

Obsah je úplný nezmysel, nechápem ako môžu dať na obal originálneho DVD niečo iné ako je vo filme. Catherine Miles so svojimi bohatými rodičmi idú na výlet loďou po Amazonke, keď ich niekto napadne spoza krovia. Rodičia sú mŕtvy a Catherine sa preberá v osade domorodcov (mimochodom, žiadny kanibali !!). Je tam spočiatku držaná viac-menej násilím (keď sa pokúsi utiecť, donesú ju naspäť), ale len preto, aby sa dozvedela pravdu o tom, čo sa tam deje a kto zabil jej rodičov... Vraj je to podľa skutočnosti, a aj by mohlo byť, ale nenašiel som na nete nič o žiadnej Catherine Miles. Navyše, dabing je strašný a "herci" ešte horší (a nie sú to ani skutoční domorodci).

Watch (2000)

Dokumentárny film aktivistky a režisérky Briany Waters s názvom Watch rozpráva dojímavý skutočný príbeh kampane za záchranu prastarého lesa v štáte Washington.

Konec srpna v hotelu Ozon (1966)

(SPOILER) Celé je to o tom, ako skupinka arogantných mladých hlupaní putuje krajinou. Celý čas sa nič neudeje, jediná vec na ktorú natrafia je starý pán, ktorému zastrelia kravu a keď sa u neho najedia a vyspia, tak aj jeho. Film, v ktorom kvôli zbytočnej 15 sekundovej scéne postrelia a ubijú psa, je odpad (všetky zvieratá boli zabité reálne, nie je to hrané). Niekto tu napísal že "Škoda toho přílišného apelu a velké snahy o uvědomění si nelidského prvku v nás samotných" - pre mňa to je jediné plus, takže jedna hviezdička. Veľmi podobné novšiemu filmu Le temps du loup.

Emocionální život hospodářských zvířat (2004) (TV film)

Nádherný dokumentárny film pre divákov každej vekovej kategórie o myslení a cítení zvierat, na ktoré sa až príliš často pozeráme len ako na jedlo...

Coca-Cola Kid (1985)

Len jedna hviezdička za morálne posolstvo o ničivej moci globalizácie, lebo je veľmi slabé. Skôr je to obyčajný romantický príbeh ulízaného američana, čo predáva Koka kolu, a jeho kolegyne. Nie je mi tam nič sympatické.

Posel budoucnosti (1997)

4* za prvú časť, 1* za druhú. Tak dobre to začalo... ten stupídny americký patriotizmus pri konci všetko pokazil. Škoda.

Děvjať žizněj Nestora Machno (2007) (seriál)

Počas Ruskej revolúcie vyrástlo na Ukrajine ojedinelé anarchistické revolučné hnutie, nazvané po svojom legendárnom predákovi Nestorovi Machnovi "machnovščina". Viac ako dva milióny roľníkov a robotníkov od Azovského mora až k Charkovu a Krymu, sa prihlásilo k myšlienke anarchistického komunizmu v opozícii proti straníckej diktatúre boľševickej strany.

Threat (2006)

Film sa točí okolo pouličných nepokojov v Lower East Side, štvrti mesta New York. V centre nepokojov sú dvaja kamaráti, pouličný straight-edge punkáč Jim a revolucionársky raper Fred...