• Krátkometrážní
  • Hudební

What Rainforest? (2008)

Začiatok konca pralesa v malajzijskom štáte Sarawak. Ďalší z nespočetne veľa príkladov teroru ťažobných spoločností, ktoré neničia "len" nenahraditeľné prírodné bohatstvo, ale aj celé komunity a ich kultúry.

Boj za záchranu velryb (2008) (seriál)

Najlepší dokument o ochranároch z flotily Sea Shepherds, ktorí celý svoj život bojujú proti teroru páchanému na prírode. Kto si nestihol pozrieť Whale Wars na TV Animal Planet, môže to urobiť tu: 1. sezóna, 2. sezóna, 3. sezóna, kde môže Sea Shepherds aj symbolicky finančne podporiť, ako sa to chystám urobiť ja. Určite odporúčam aj silný dokument Testify!, kde hovoria najznámejší aktivisti ako Paul Watson zo Sea Shepherd, Rod Coronado z Animal Liberation Front, alebo Darryl Cherney z Earth First. Budúcnosť je v našich rukách.

Sex ve městě (2008)

Toto je katastrofa. Obyčajná primitívna reklama na kozmetické výrobky, nič viac.

Město žen (2009) (seriál) odpad!

Novodobá telenovela pre slobodné americké štyridsiatničky.

Loren Cass (2006)

Mám rád alternatívne filmy, pokiaľ majú nejaký dej. Tu vidíme len skupinu asociálov - rasistického skinheada, bezdomoveckého pankáča, blonďatú kurvu a jedného samotára, čo len chodia hore dole po nejakej dedine a pijú. Medzi nimi sa nevyvíjajú žiadne vzťahy, skoro nič o nich nevieme. Zopárkrát ich naháňajú nejakí černosi, lebo im raz len tak z nudy rozbili auto. Pri konci ukážu nejakého ožratého holohlavého chalana, ktorý skočí z mosta. Neviem kto to mal byť, ani prečo to spravil. Za zobrazenie "pouličného života" by som dal aj 4*, ale inak mi to nič nedalo. (Zaujímavosť: sú tam zábery z punkového koncertu kapely Propagandhi a všelijakých demonštrácií a necenzurovaná samovražda politika R. Budd Dwyera - no neviem, čo to malo spoločné s dejom.)

Svobody se nevzdáme (1996) (seriál)

Hodnotím prvý diel, ďalšie som ešte nevidel.. to čo tam hovoria, to je nejaký vtip? Dozvedel som sa také veci, ako že "kým nekomunistickí československí vojaci a dobrovoľníci bojovali v roku 1940 hrdinsky sami proti nemcom vo francúzsku (francúzi nebojovali lebo chceli byť čo najskôr porazení aby vojna skončila), komunistickí československí vojaci riadení z Moskvy označili vojnu proti fašistom za imperialistickú a preto v nej odmietli bojovať.." Myslím, že kapitalistická propaganda nie je o nič menej zvrátenejšia a nechutnejšia ako boľševická, alebo fašistická.

Američtí dřevorubci (2009) (pořad) odpad!

60 minút sa pozeráme na neinteligentných amerických redneckov, ktorí bručia ako Uruk-Hai z Mordoru na víťazstvo po každom porazenom tristoročnom strome. Čo viac dodať? Dvestotisíc akrov bez prestávky, les zmenený na púšť za jeden deň. Moderné lesníctvo je tak úžasné, nechajme nech naše deti zaplatia daň... (pekná pieseň od Judi Bari)

PickAxe (1999)

Príroda, lesné spoločenstvá, pokrok, civilizácia. Pojmy, ktoré sa dnes stali v spoločnosti bežnými. Slová, na prvý pohľad znejúce jednoducho a bezvýznamne, v sebe skrývajú množstvo argumentov deliacich ľudí na dve základné skupiny. Tých, ktorým sa zdá byť dnešná kultúra postavená na konzume a zisku jednoducho neprijateľná pre globálny ekosystém, no a tých, ktorých honba za ziskom presvedčila, že človek ako pán všetkého tvorstva na Zemi má právo budovať, ničiť a prispôsobovať si prírodu podľa svojho uváženia, hoci je to v konečnom dôsledku akokoľvek deštrukčné...