• Krátkometrážní
  • Hudební

Městečko South Park - Zachraňte velrybu (2005) (epizoda)

Od tvorcov South Parku by som očakával, že Animal Liberation Front vykreslia ako nejakých bláznov. Omyl. Síce nejde samozrejme o nič seriózne, boli celkom akční!

Fermare Green Hill (2014)

Dokument približuje výsledné úspechy jednej z najznámejších kampaní talianskych aktivistov za oslobodenie zvierat – zatvorenie chovnej farmy, ktorá dodávala bígle pokusným zariadeniam po celej Európe. Všetkých 3000 bíglov bolo zachránených a adoptovaných novými milujúcimi majiteľmi. Tento zostrih protestov, adopčných akcií a výpovedí zainteresovaných, môže byť pozitívnou inšpiráciou do ďalších kampaní! Viac o tejto kampani v dokumente Green Hill - Una storia di libertà.

Nula (2010)

Po prvom srdcervúcom zhliadnutí prišlo s druhým pozretím vytriezvenie. Snímok ukazuje nuly, ktorými vyššie čísla (ľudia s vyšším sociálnym a finančným statusom) pohŕdajú. Zmení sa to v momente, kedy sa im narodí dieťa. Výsledok: ste nuly a ľudia vami pohŕdajú takými, akí ste? Staňte sa takými, akí sú oni! Zle...

27 Million (2012)

Krátky jednoduchý film zobrazuje ľudí v roli hospodárskych zvierat s jasným cieľom - záverečné titulky hovoria: 27 miliónov, to je počet prasiat trpiacich vo veľkochovoch v Nemecku. V posledných rokoch vzniklo viacero veľmi podobných (a kvalitnejších) filmov: La Mirada circular, Other Dimension Prelude, The Herd a Chair Liberté.

Occupy TV (2012) (pořad)

Prvé diely tejto DIY talk show vznikli v rámci hnutia Occupy, onedlho však už boli na rozhovory pozývaní aj ľudia z environmentálnych skupín. Potešil ma diel 1.23, v ktorej hovoria aktivisti z hnutia Cascadia Forest Defenders (vrátane jedného, čo si hovorí Gedden Cascadia a hrá v skvelej blackmetalovej kapele Wild's Reprisal), ale aj diel 1.28 s ľuďmi z hnutia Occupy The Trees; diel 1.22 zase prináša rozhovor s režisérmi filmu Occupied Cascadia...

Tränen, verborgen hinter der eisernen Wand (2007)

Jednoduché video. Vidno na ňom porážku býka na nejakom rakúskom (?) bitúnku. Potom sa Friedrich Landa pýta nejakého farmára, ktorý sa porážky zúčastnil, či už niekedy ochutnal rastlinné náhražky mäsa (ako tofu alebo seitan). Video pôsobí veľmi amatérsky, nie je vhodné na propagovanie vegetariánstva.

Hamburger bez prikras (2005)

Tento dokument síce vytvorila ruská neziskovka "VITA Animal Rights Center", ale veľa záberov z Ruska tam nenájdeme. Väčšinou ide o zábery z Anglicka. V skutočnosti by zábery z ruských fariem boli ešte horšie, pretože tam neexistuje žiadna reálna legislatíva na ochranu zvierat. Rozprávač pri konci hovorí o vegetariánstve ako ekologickejšom a etickejšom životnom štýle. V dokumente nie sú použité žiadne krvavé zábery z bitúnkov.

Bezbúdovci (2006) (pořad)

Jednoduchá relácia na podporu Trnavského útulku. Ak niekoho naláka na to, aby sa prišiel pozrieť osobne na psíkov a nejakého si adoptoval (namiesto toho, aby kupoval od množiteľa), účel to splní. Každá snaha sa cení.

Psanci Ameriky (2001)

Netradičný anarchistický western, zameraný proti výstavbám železníc cez územia farmárov; polovica 19. storočia. Trochu po funuse. Kde boli pištoľníci, keď sa stavali železnice cez územia indiánov?

Green Hill - Una storia di libertà (2013)

Dokument približuje jednu z najznámejších kampaní talianskych aktivistov za oslobodenie zvierat, ktorá vyústila k zatvoreniu chovnej farmy, ktorá dodávala bígle pokusným zariadeniam po celej Európe. Všetkých 3000 bíglov bolo zachránených a adoptovaných novými milujúcimi majiteľmi. Tento zostrih protestov, demonštrácií a priamych otvorených záchran môže byť pozitívnou inšpiráciou do ďalších kampaní!