Hry bez hranic (1965) (pořad)

Kult, a odpočítávání od Dany Petié byla bomba... kreativní exploze

Jackass: Film (2002)

Jedna hvězda za "party boy" Chrise Pontiuse, a druhá je za skok Steve-O do ventilátoru...jinak velmi podprůměrná zábava

Beastie Boys: Sabotage (1994) (hudební videoklip)

Brutal! Hlavně Cochese je úžasná postava policejního rutinéra. Beasties jsou neuvěřitelní absolutní kilo %.

Kněžna Libuše (2008) odpad!

Masochistická jízda bez konkurence. Ochotnické výkony, kompars posbíraný snad v lese. Oráč vypadá jako maďarský pornoherec Orál. Jeho perla "leave" mne uzemnila. Vlasta a její fatalistický boj proti mužům ve stylu maryšovského vzdoru. Nevím jestli tu fungovalo něco jako scénář, jelikož dialogy i českých hereckých mistrů (Vašut, Kříž)..."I am sorry Kazi, Yeahh", nebo "Co na to krtek...a vypelichaný sokol", musel napsat někdo mimo prostor a čas. Kulisy nula. Točilo se na palouku. Absence dosvětlování dělá z tohoto filmařského experimentu až noirovou lahůdku. Pořád nějaké jebačky. Měčislav, ajron fist, povykovaní komparsu, desítky wtf momentů.... No byl jsem na kino projekci a v životě jsem nezažil tak unikátní atmosféru v kině. Hromadný aplaus tvůrcům byl spontánní, humor maximální. Odpadus krystalikus!

Šumný Prostějov (2000) (TV film)

Prostějov je z hlediska moderní architektury absolutní středoevropskou bombou! Vávra, traktor, koláč, krásné vily, náměstí...radnice....dokumentární lahůdka.

Prolínání světů (2006) (seriál)

Jasné, přehledné, srozumitelné, příjemné, pluralitní, nenucené...Halík. Neosloví pouze hodně zabedněného jedince. Díky a více těchto dokumentů, které obohacují a nutí přemýšlet.

Cesty víry (2000) (pořad)

Zajímavé a inspirativní. Na druhou stranu jak co.

Křesťanský magazín (2002) (pořad)

Komentáře zde vypovídají více o autorech komentářů, než o pořadu. Nepřekvapuje mě to. Země, která jako jediná v Evropě má stále poměrně pevně etablované a nereformované komunisty má jen málo spirituálního potenciálu. O to víc se zde krade a uplácí...no ale k pořadu: Formát pořadu je poměrně vyrovnaný, ale obsah kvalitativně mnohdy nevyvážený...přesto je to ostrůvek klidu v tom odpadním složení věřejnoprávného "kanálu". Zvláště díly z Brna stojí téměř pokaždé za vidění a lze nahlédnout i na pozitivní zprávy ze společnosti.

Tomáš kardinál Špidlík (2005) (TV film)

Košatá osobnost, krásný mikro dokument. Pohlazení po duši. Více takovýchto dokumentů. Zprostředkovaní části obrovské životní moudrosti kardinála Špidlíka s citlivou režií Jiřího Stracha. Nechápu jen tu krátkometrážnost. Ideální by byla stopáž kolem hodiny a více.

Pulp Fiction: Historky z podsvětí (1994)

Geniální jsou pouze "zlaté hodinky". To prostě nemá chybu. Je to fakt skvělý film ale Tarantino nikdy tento stín nepřekročil. Kult to je, ale...mnohem větší kult je podle mě třeba Poslední skaut...a tam se i více bavím... Jinak soundtrack je asi jeden z nejznámějších v historii filmu - skvost. Herci jednou perfektně, rozsekání děje do asynchronních kapitol je paráda....ale už to jak se PF strašně oceňuje a vynáší do nebes mě trochu mrzí....nemyslím, že je to film ani pro první třicítku, leč je výrazně nadprůměrný. Přesto PF dávám silných 4 a půl...a jdu si dát podmáslí a pošlu tam Wolfa.