G. I. Joe (2009)

Jak tak koukám na ostatní komentáře,velice rozporuplný film.Já sám za sebe dodám,že je to absolutně boží akční jízda,která jede skoro celou dobu na pětku a tahá motor do červeného pole.Čekal jsem už dlouho,až někdo něco takového natočí a doufám,že co nevidět bude dvojka.

2012 (2009)

Jestli je Emmerich v něčem mistr,je to decimování naší modré planety.Málokdo ji dává tak na prdel jako on.A to co nám předvádí ve 2012,nemá obdoby. Když sleduju film od Emmericha vím,že mě čeká film pro zábavu a ne pro přemýšlení,že se budu usmívat přiblblosti smutných a patriotních scén a že budu žasnout nad dokonalostí scén trikových.A to mi věřte,že žasnout budete.V momentě kdy hlavní hrdina naloží svou rodinu do limuzíny,sešlápne plyn k podlaze a začne ujíždět před destrukcí L.A.,začíná ta pravá jízda.To co se děje na plátně je nesmyslné ale vypadá to tak skvěle a opravdově že prostě nemůžete odtrhnout oči....Já se bavil.A moc.

300: Bitva u Thermopyl (2006)

Vizuálně naprosto úžasně provedený ,,historický akční nášup".Takhle má vypadat historický velkofilm :-)

Strážci - Watchmen (2009)

Nezfilmovatelný comics byl zfilmován. A dopadlo to stejně jako nezfilmovatelná kniha Pán Prstenů - skvěle… Studená válka pomalu ale jistě vrcholí a vypadá to,že zanedlouho bude pěkně horká.Vztahy mezi USA a SSSR jsou napjatější než struny na kytaře a obě země pomalu ale jistě zbrojí.Nukleární válka klepe na dveře.Američtí vědci varovně vyvěšují symbolické hodiny ukazující zbývající čas do katastrofy.Je na nich za čtyři minuty dvanáct.Maskovaní hrdinové,ketří se starali o dobro a pořádek byli prezidentem Nixonem zakázáni a když teď zkouší žít normální život v naší společnosti,někdo začíná pomalu likvidovat...Vítejte v USA roku 1985,vítejte ve fiktivní dosti temné minulosti,jak nám ji předkládá jeden z nejoceňovanějších comicsů všech dob,WATCHMEN.Zack Snyder na točil sice upravenou,ale pořád skvělou adaptaci ještě skvělejšího comicsu.Natočil snímek který poutá od začátku do konce.Snímek který upoutá svým vizuálním zpracováním,i velice nevšedním soundtrackem,využívajícím velice staréhity,velice dobře a chytře zasazené do filmu,kde výborně zapadají do danných scén a pojetí samotného.Watchmen není klasickým superhrdinským spektáklem.Příběhu svým způsobem chybí hlavní záporák za kterým by se celou stopáž honili a v grandiózním finále mu mohli nakopat prdel a opět tak zachránit celosvětový mír.Hlavní záporák se vlastně vyklube až na konci filmu a mír paradoxně nebude zachráněn,nýbrž vytvořen a to za cenu nemalé oběti.Navíc naši superhrdinové nejsou žádní svatoušci jako tomu většinou bývá.Každý má svou minulost trochu potemnělou a pohnutou.Není divu,že Watchmen ve své době způsobil takový poprask.Alan Moore napsal vynikající a ve své době i docela aktuální temný příběh o padlých hrdinech,na dveře klepající apokalypse a ukazuje nám to,co si často ani neuvědomujeme - že největší nebezpečí pro nás představujeme my sami.

Rocky IV (1985)

TEKKEN 6 : STALLONE VS. LUNDGREN !!! Mr. T ve trojce byl výborný,ale ne tak jako Dolp Lundgren jako Ivan Drago.Obrovská ruská mašina na zabíjení amerických boxerů.Samozřejmě,že Rocky vyhraje a v závěrečné bitce rusovy rozbije hubu,protože jsme v americkém filmu,je tu něco jako studená válka a my musíme SSSR ukázat jak moc máme navrch.Ale i přes všechen tento patos je tenhle díl nejlepší.

Byl jsem mladistvým intelektuálem (1999)

Jak můžete sledovat takový bezduchý brak?Proč se raději nepokusíte ponořit do koncekutivně nonvoluntaristického světa tvůrců nezávislých,na tržním mamonu?Věděli byste pak,že bytí,nebo-li jsoucno,není něčím,nýbrž ničím.