• Krátkometrážní

Receptář prima nápadů (2001) (pořad)

Jedna velká reklama na prášky, doplňky stravy, nářadí a substráty. Cenných rad a nápadů je tam opravdu pomálu, což je u pořadu tohoto typu celkem zásadní nedostatek.

Revolution OS (2001)

Stejně tak jako má Microsoft své propagandistické a nadnesené dokumenty, tak má i jeden Linux & svobodný software. Nenudil jsem se(jak zde někteří psali), spíše jsem se dobře bavil, dozvěděl jsem se jak, kdy a proč vznikl open source i Linux a jakými se řídí pravidly i kdo a jak se podílel na tvorbě "Revolution OS". Sám už používám Linux 7 roků (vedle Windows) a v IT se pohybuji taky už nějaký ten pátek a rozhodně mě to bavilo více než Bill Gates - Jak šprt změnil svět. V dokumentu, kde se zeptají tvůrců "Nezdá se vám to trošku komunistické dělat software jen z dobré vůle" je trošku poznat i americká mentalita :D.

Ririi Šušu no subete (2001)

All About Lily Chou-Chou (リリイ・シュシュのすべて, Rirī Shushu no Subete) Film s nesouvislým dějem, který začína uprostřed příběhu a po celou dobu přeskakuje, od začátku ke konci nám ukazuje příběh dvou chlapců od základní školy, až po nižší střední a jejich proměnu během dospívání, kde má každý jinou osobnost, ale jedno mají společné, hudbu zpěvačky Lily Chou-Chou(skutečná zpěvačka Salyu) o které se baví na internetovém fóru(chatu). Největší slabinou filmu je jistě kamera, která lítá sem a tam, od perfektního záběru na rýžovém poli či radiového stožáru po rozklepanou scénu z které se nedá nic poznat a to dělá z již tak těžkého rozházeného děje těžko koukatelný film. Film jsem si musel pustit dvakrát po sobě, abych se v něm zorientoval a poskládal si děj dohromady, což je pro mě velké mínus. 70 %

Rocker (2001)

Trochu naivní příběh, s výborným soundtrackem. Sen, který se stal skutečností a zároveň i malicherností každého dne, ale každý kráčí svou cestou ... tou kterou si zvolí, a jen čas ukáže jestli byla tou správnou či ne. - 6 / 10

Samuraj Jack (2001) (seriál)

Pro mě jeden z nejoblíbenějších seriálů z dětských let na Cartoon Network.

Shamans of the Amazon (2001)

Dokumentárně environmentalní film převyšující svou myšlenkou a výkladem - obrazovou kvalitu záznamu. Dokument o jedinečnosti Ekvádorského pralesa, jeho šamanech, úžasných účincích Ayahuasci, ale i o tom jak tradice domorodých obyvatel i života-schopnost pralesa umírá s příchodem ropných společností.

Špionky (2001) (seriál)

Na pár dílů se dá koukat, ale po delším sledování jsou všechny díly hodně podobné, na čemž se dá poznat, že tvůrci nápadem moc neoplývali a všechny nové historky jsou jen zabalené do nového hávu. Na zabití času asi dobré, ale po delší době omrzí, . . kresba nebyla také nejlepší a zdálo se mi, že je vše nakresleno jen výraznými třemi barvami v podobě latexových obleků hlavních hrdinek. 25 %

Vanilkové nebe (2001)

Neobyčejný film s překrásnou hudbou, skvělými herci a geniálním scénářem, který několikrát prostřídá žánr. Na začátku pohodovej snímek, u kterého konec přidá neuvěřitelně na celkovém zážitku. Vanilla Sky je remeke k Španělské verzi filmu ve kterém hraje také Penélope Cruz s názvem Open Your Eyes. Kopie a předělávky filmů nemám moc rád, ale na endingovou scénu na mrakodrapu s nádherným nebem se zapomenout nedá, spolu s doprovodnou písní Vanilla Sky je to paráda. 80%

Wani wa Junha (2001)

Velmi pomalý příběh dvou obyčejných lidí, Wanee - kreslířky animací a Junaha - spisovatele, o hledání jistoty a lásky v životě, který je svým způsobem pojat opravdu pěkně a je prokládaný pěknými animacemi a okénky z minulosti Wanee, která byla na střední škole zamilovaná do svého nevlasního bratra. 80 %

Yamakasi (2001)

Le Parkour mám opravdu rád, ale herecké výkony co předváděli herci spolu s příběhem bylo opravdu stupidní, a to že sem se koukal až do konce, bylo jen z očekávání alespoň 50% kvality 13 okrsku .. u těchto typů filmů nemá člověk myslet -- pouze se nechat unášet na rostoucí vlně adrenalinu a zažitků . / bohužel 3/10