• Krátkometrážní

Deiji (2006)

Nádherný film s kouzelnou hudbou, výbornou kamerou, vynikajícím příběhem a to vše v nádherném prostředí Nizozemí. Shlédnutá verze Director's cut. Určité techniky a prvky filmu, značne připomínaly film Volavka, který byl dřívějším režisérovým počinem. 85 %

Denní hlídka (2006)

Denní hlídka jako pokračování Noční Hlídky a volná adaptace druhé a třetí části knihy Noční hlídka od pana Sergeje Lukjaněnka je více propracovaná, dějově stabilnější, efektově propracovanější a atmosfericky lepší než u Noční hlídky přičemž si stále drží svůj temný humor . U první poloviny filmu byly méně akční scény vykompenzované agresivní hudbou, která přesně sedla k danému momentu a pomyslný opening ve formě vyprávění příběhu o Tamerlánovi a křídě osudu se mi líbil více než začátek u NH i díky lepšímu zpracování. Druhá polovina je naprosto bezvadná, akce je více než dost a pohled na apokalyptickou Moskvu mě vyrazil dech a Denní Hlídka si mě tím kompletně získala. 85 %

Dům u jezera (2006)

I když jsem prvně viděl Siworae a bál jsem se, že Lake House bude jen pouhou kopií korejského snímku, byl jsem příjemně překvapen, Lake House je lehce natočený, příjemně vtipný a v neposlední řadě s krásnou Sandrou Bullock, díky které jsem se nakonec rozhodnul na tento film podívat. Ovšem korejská verze je prostě lepší. 60 %

Extrémní sny (2006) (seriál)

Reality outdoorový seriál při kterém je vybrána skupinka lidí, kteří jsou vysláni společně s moderátorem, dobrodruhem a sportovcem Benem Foglem do nepříliš známé oblasti světa, aby provedla fyzicky i psychicky náročný trek(výpravu). Celý název seriálu je "Extreme Dreams With Ben Fogle" a byly natočeny celkem 3. série. 60%

First Ascent (2006)

Od historie lezení a jeho odnoží, po ukázku lezeckých technik, až k samotným lezeckým scénám z různých míst naší planety - to je parádní video film First Ascent, které toho v 90 minutách nabídne opravdu hodně. Výborná hudba. 80 %

Fullmetal Panic! - Wari to hima na sentaičó no ičiniči (2006) (epizoda)

Po skvělých anime seriálech, přichází třicetiminutový video film, který v nejednom fanouškovi Full Metal Panic vzbudí očekávání a tužbu, že by mohly přijít další díly. V tomto mini filmu se dozvíme, co vše se může stát Tesse, když si vezme jeden alkoholický koktejl. Bohužel v tomto dílu není po Chidory ani vidu ani slechu. 85 %

Geu hae yeoreum (2006)

Příběh zakázané lásky v bouřlivé politické době, který plyne tak trošku samovolně a ospale, jako láska dvou hlavních hrdinů, přesto mě film nedokázal chytnout, tak jako tomu bylo u ostatních jihokorejských romantik, které jsem měl možnost zatím vidět, což je škoda, přesto je 그 해 여름 krásný film s krásnou Soo Ae, ale jak již mnozí napsali, korejci to umí lépe. Lepší 3***. 64%

Hannah Montana (2006) (seriál)

Miley, 14-ti letá holka která se snaží hrát na dospělou, spolu se svojí kamarádkou. Miley má také bratra, který vypadá jak opice a ten má kámoše, kterej mu je podobnej. Vše to završuje stupidní americkej humor s černoškou, která umí kung-fu a tuny make-upu. Ovšem v některých dílech byly opravdu dobré hlášky a jako komedie to i celkem fungovalo. 30 %