• Krátkometrážní

Jesus Camp (2006)

Haleluja brainwashing . . . To co se ústy paní Becky Fisherové dostává do uší malých dětí je tak absurdní, že jsem první půl hodinu považoval za komedii, ale jakmile začala oslavovat pana Geoge W. Bushe, který "ve jménu božím" vede války, a výše jmenovaná paní mu utváří "nové Boží vojáky" z malých dětí ve jménu lásky ke Kristu, začal jsem tušit nějakou lumpárnu. Znám hodně né příliš chytrých jedinců, ale takový "hovna" jsem ještě neslyšel a i když nemám nic proti žádné víře ani vyznání, tato paní mě nahání celkem strach a její názory( a nejen její) jsou v mnoha ohledech silně absurdní.

Zbav nás všeho zlého (2006)

„Amen, amen, pravím vám“ - znamená to tedy: „V pravdě vám říkám“, O církvi z trošku jiného pohledu a v jiném světle než by jste chtěli znát. Ukázka jednoho případu z tisíce . . .

Ztracený prapor (2001) (TV film)

Událost, která se zapsala do historie, by si zasloužila jistě kvalitnější a obrazově pestřejší zpracování. Z tohoto filmu a celkově i tématu, by se jistě dalo vytěžit více než je pouhá ukázka americké hrdosti a "německého obdivu k americké statečnosti". Některé věci se mi zdály opravdu banální jako bylo zakopání se proti svahu, styl boje jak za Napoleona, fosforeskující krev nebo vývrtky a piruety zasažených vojáků, které svými výkony hravě překonávali i čínské gymnastky. Třepotající kamerou a spoustou oparu se tvůrci snažili zamaskovat nedostatek hereckého obsazení (podle skutečnosti mělo být vojáků kolem 500) prakticky jich nebylo na scéně nikdy více než 30, další věc je historická nepřesnost (použitá výzbroj a výbava). S ohledem na fakt, že se jedná o TV film, který byl určen nejspíše pro americké publikum se hodnocení nedostane nad lepší 2, a i když se tu a tam vyloupla lepší scéna, zážitek je spíše podprůměrný, díky nepřehledné kameře a kamennému výrazu herců film nevyzařoval skoro žádné emoce. 40 %

Dogani (2011)

DO-GA-NI (Silenced, 도가니) je film podle skutečné události, který se odehrával na škole pro sluchově postižené osoby v Gwangju( ve filmu v Mujinu), kde docházelo ze strany lektorů k mlácení a sexuálnímu zneužívání žáků , vyvolal po uvedení bouřlivé diskuze na toto téma, kde se diváci dožadují znovu-prošetření případu. Velmi kontroverzní a emocionální snímek, který nenechá diváka chladným a rozpoutá v něm řadu emocí. Naprosto bez servítek ukazuje vše od zneužívání, až po absurdní fungování právního systému. Po technické, hudební i příběhové stránce perfektní, přesto drsná podívaná u které při konci kroutí divák nevěřícně hlavou.

Nepříjemná pravda (2006)

"Prohřešky, kterých se na přírodě dopouštíme, mohou mít dnes vážnější následky a záleží jen na nás jak se na to budeme dívat a co s tím uděláme" Normální divák, kterému jsou tyto informace prezentovány nemůže objektivně posoudit, zda-li se přednášející mýlí či nikoliv, protože nemá prostředky ani vzdělání k přehodnocení prezentované formy daného problému. A i když jsou prezentovány grafy, které pochopí naprosto každý je i mnoho takových, kteří oponují pro nesprávnost těchto dat. Dnes je již známo, že některé informace podané v tomto dokumentu jsou (zčásti)mylné nebo špatně podané, stejně tak jako tomu bylo i dříve, kdy se lidé domnívali, že je Země placatá a je středem vesmíru. V dokumentu je hodně věcí dobře vysvětleno i obhájeno a i když ne ze vším souhlasím nebo si informace nemohu ověřit, vykořisťování naší planety od kácení stromů, po těžbu nerostných surovin až po znečištění vzduchu i oceánů se někde projevit musí a přehlédnou se už nedá. Prezentovaná forma výkladu není špatná(formou prezentace i filmu), ale rozhodně bych se obešel bez části o osobním životě Al Gora, která je jistě zajímavá leč pro tento dokument ne příliš podstatná a jak již napsal uživatel Rosomak, je to z části i dokument o Al Gorovi a jeho politické kariéře, která spíše dojem kazí. Jedna z dalších teorií Global Warming or Global Governance?.

Meet Your Meat (2002)

Další z řady drsných dokumentů, které prostě vidět nechcete, ale bohužel jej vidět musíte, aby jste se probraly, neznalost ani naivita neomlouvá a odněkud se prostě maso zjevit musí. V dnešní době KFC a McDonald's, bych chtěl vidět šťastnou reklamu na "Happy Meal - tady začíná legrace" jako realitu a ne fikci, protože jedním v největší odběratelů jsou právě fast-foody a to by si pak hodně lidí rozmyslelo, kde a co budou konzumovat a v jakém množství, aneb další z dokumentů Uncle Sama o nahnutém Americkém snu.

Národní parky Severní Ameriky (1994)

Spojením vysoce kontrastního HD obrazu a příjemné (trochu depresivní) hudby bylo docíleno maximální atmosféry, kterou ruší jen suchý komentář, bez kterého by se leckdo jistě obešel, protože ve většině případů neinformuje o ničem konkrétním, co by bylo pro diváka nezbytně důležité. Pohled na pannenskou přírodu Severní Ameriky v maximální možné kvalitě je i přes komentář jistě nevšedním zážitkem.

Around the World in 90 Seconds (2006)

Proč používat taxík nebo metro ? Aneb jak se dostat z oběda netradičním způsobem zpátky do práce.

The Leopard's Spots (1925)

Příběh o tom, jak leopard ke svým skvrnám přišel. Video ke zhlédnutí ZDE.