• Krátkometrážní

Křesťanský magazín (2002) (pořad)

Pro zasvěcené jistě přínosný pořad a každý ať si věří v co uzná za vhodné. Odsuzovat ani vychvalovat mi nenáleží.

Jsem tím, co jím? (2011) (TV film)

Zajímavé téma, které svým zpracováním postrádá jakoukoli pestřejší informativnější strukturu a věnuje se velmi okrajově několika tématům zároveň (Bio potraviny a hospodářství, Diety, Kvalita potravin, Nemoci z potravin (alergie), Metabolismus i Ajurveda), které se v 25 minutách naprosto ztrácí. Zajímavé dokumenty podobného rázu: Food, Inc. a Food Matters, nebo různé dokumenty o makrobiotice a vegetariánství

Alone in the Wilderness (2004) (TV film)

Úžasná ukázka zručnosti člověka i nespoutané krásy Aljašské přírody.

Sám v divočině (2009) (pořad)

Zase trošku jiný "survival" z dobrodružné dovolené jednoho snílka, který si splnil svůj chlapecký sen. Dokument mi trošku připomíná stylem natáčení seriál Survivorman, ale s výbavou zdatného chataře a elektrikáře(obsah k filmu je zavádějící). Zajímavá ukázka odloučení a strachu, který sebou přináší lidu-prázná příroda Kanadského Yukonu a hladoví medvědi, toto dobrodružství trvalo po dobu 50 dnů. Krásná ukázka obou tváří divočiny a Ed Wardle si jistě odnesl hodně ze svého dobrodružství. Výstižný komentář: Vanshua

Zlatá horečka - Aljaška (2010) (pořad)

Drsní hoši z "JůEsEj" se rozhodli vydělat nějakej ten dolar, a jelikož je Amerika zemí neomezených možností a kluci nemaj co by dali do huby, sebrali ty největší mašiny, vykoupili obchod se zbraněmi a hurá na Aljašku zplundrovat kus země. Gold Rush: Alaska je reality show, takže polovinu času divák sleduje manželky a děti všelijakejch týpků a zbytek času kouká na lopatu bagru, aby to bylo víc napínavý střílej po všem co jen jde a každej vážnější moment doprovází třepotající se vlajka USA a rekapitulace horentních sum v dolarech, které byly zatím vyhozeny vniveč, za doprovodu tvrdé hudby pro tvrdé chlapy. Zbytečné natahování + dva díly rekapitulační, stejně tak jako záběry na státní vlajku sráží hodnocení silně dolů. Určitě je zajímavé vidět techniku, pro těžbu zlata v chodu, ale ne tímto způsobem. Kam zmizely ty doby zlaté horečky a drsné přírody z románů od Jacka Londona ?

Ötzi: Archeologický detektivní příběh (2011)

Nejednou jsem začal kroutit nevěřícně hlavou, když jsem viděl, jak Otzi-ho ti barbaři vykopávali z ledu. Nejlépe zachovalá mumie o které se odborníci domnívali, že pouze 500let stará.

Královna slunce – co se nám včely snaží říct (2010)

Jeden z nejlepších a nejzajímavějších dokumentů o včelách a včelařství, který mapuje historii i soudobé problémy, které by mohly vést až k fatálnímu selhání včelstev, které je způsobeno oslabením a nemocemi z antibiotik, chemických postřiků(pesticidy, herbicidy) a pěstování sourodé biokultury na obřích polích, kde se stále dokola pěstuje jen jeden druh, který je geneticky modifikován bez ohledu na životní prostředí.

Nacistický Titanic (2012) (TV film)

Dokument popisuje fungování nacistické propagandy přes stříbrné plátno, k ovlivnění milionů německých občanů v německy upravené verzi velkofilmu filmu Titanic (1943). Stejně tak ukazuje i hollywoodské propagandistické filmy proti fašistickému Německu a snahu Německa se Hollywoodu vyrovnat k čemuž měl právě pomoci velkofilm Titanic, který natáčel režisér Herbert Selpin, který si ovšem kladl nepředstavitelné nároky jak finanční tak materiální na dokončení filmu.

Ocelová pěst (2011)

Já tuhle dětskou naivitu prostě miluju :D Takovýhle filmy tu jsou pro zábavu a já se bavil. Parádní mix Rockyho, Karate Kida, Do Útoku a dalších super akčních béčkových pecek v robohávu. Teď už jen čekám na výzvu od Terminátora.