Smrt v přímém přenosu (1980)

...bezprostředně, exkluzivně, nepřetržitě. Nám na očích, namočených do voyerských emocí, upsaných prodejné morbiditě. Jsou zanícené, plné vaší bolesti. Jsou aspirantem na slzy, aspirantem bezesných nocí. Kontrolovatelně poddajné, než do nich "svitne" pozornost osobní, ryze člověčí... Média = hyeny, ostří prodavači soukromí, diváci = otupělí kupující tragédií, nářků lidských bytostí. Sledujte naši hvězdu a její dny poslední. Láká, láká růže bílá, za zdi hřbitovní.

Sláva (1989)

V jedné zbrani. Jednotná kavalérie černobílých. Muž po boku muže nastupuje. Pouto ducha ctí ležící máry v zákopech.

Columbo - Není čas na umírání (1992) (epizoda)

Svatební host se nespokojí s výslužkou, když má před sebou celý hlavní chod. Nevěsta nezvěstná. V ohrožení je veselka i první noc manželská...Pátrá Columbo, pátrá novopečený choť.

Případ Thomase Crowna (1968)

Styl v týlu akce. Mozek sítě. Nepolapitelný. Svobodný. To nejlepší šampaňské, které nemůžete mít. Svůdně jiskří, jen pár dní. Vzdušnou čarou posílá polibek ohnivý, poslední. Muž s kontem, se zářivým úsměvem, scénu á la James Bond opouští. Nebesa. Ovzduší smyslně zelektrizují. Charismatičtí salonní hráči. Sousoší vášně na tahu, na výši. Zavlní se záclonky. Zachvějí se šachové figurky. Horko sálá. Myšlenky tekou jako žhavá láva. Pohled její, pohled jeho si jen jedno žádá...

Řidič (1978)

...na noční. Směnu nemění, jen posádku. Šéf vozu. Drží se svého /volantu/ v obvyklém provozu. Neodbočuje z jízdního pruhu. Necouvá, nebourá. Jen její oči vidí do věci. Více než přední světla pouliční tmu, oslní hlavu šoféra.

Columbo - Smrt bere jackpot (1991) (epizoda)

Měla nenechavé ruce, opice jedna. Ještě, že tak. A vrah? Atmosferický, ve tváři otisk nicholsonovské ďábelskosti.

Divoký Mesiáš (1972)

Exkluzivní anarchie éry blahé, bouřlivácké. Padl aktér, akt umění nikoliv. Dál se dr/a/ží v galeriích. Krásný blázen "svatých" soch.

Zloděj (1981)

James Caan natankoval a jede, plnokrevně. Tenhle džob byl ale STROP. Nebezpečně se zadírá motor. Má všeho dost a pálí... most.

Kaos (1984)

Přelétavá Sicílie. Slunná, romantická. Temná, mystická... Křídla, provoněná mořským vzduchem, rozepjala nad ostrovem meandrovité, bajkovité "curriculum vitae." Úrodný, teritoriální genius loci se protnul s úchvatností, uhrančivě mýtotvornou poetikou metafyzické geneze emocí.

Bob hazardér (1956)

Pařížský flamendr. Řemesla náruživého, ne však rodu počestného, grand. Kavalíre neřesti, buď pozdraven.