Vianočné oblátky (1977) (TV film)

Naucny film o zivote na slovenskom vidieku ako aj typickych tradiciach. 7/10

Purpurová barva (1985)

Chybala mi tam hlavna dejova linia a "neoblubil" som si ziadnu postavu. Jednotlivym fragmentom chybalo tmelivo a jasnejsi odkaz. 6/10

Hobit: Šmakova dračí poušť (2013)

Som velmi spokojny ako Jackson nadviazal na prvu cast. Osobne sa mi dvojka pacila este viac ako jednotka. A aj par dni po pozreti vo mne stale doznieva toto Bilbovo dobrodruzstvo. 9/10

Božské děti (1997)

Ladri di biciclette (1948) na Iransky sposob. Jednoduchy pribeh, z ktoreho salaju silne emocie a zaroven mame moznost nakuknut do zivota beznych irancanov ich ocami. 9/10

Millerovi na tripu (2013)

Mile prekvapenie. Bola to lahka komedia, pri ktorej som sa z chuti zasmial. Niekedy stacil len pohlad na Poultera a pukal som od smiechu. Na konci potesil odkaz na "Priatelov". 8/10

Před soumrakem (2004)

Stretnutie po rokoch, obidvaja su uz vyzretejsi a riesia ine problemy. Este stale sa na to dobre pozera, a tato cista konverzacka rychlo ubehne, vobec nenudi. 8/10

Norimberský proces (1961)

Skvela rezia! Stanley Kramer nam naserviroval tazku problematiku pri relativne dlhej stopazi (3hodin) putavym sposobom, bez hluchych miest. Obhajca Ernsta Janninga podal skvely vykon.Toto by sa malo pustat ziakom v skole! 9/10

Plynové lampy (1944)

Vyborny psycho thriller najma kvoli prepracovanemu scenaru a Ingrid Bergman. Takmer dve hodiny pomaly stupnovaneho napatia bez naznaku nudnych pasazi. Takisto dalsi herci boli vhodne zvoleny a cele to dotvarala prava londynska atmosfera. Bravo, zasluzeny oskar pre Ingrid. 9/10

Barton Fink (1991)

Coenovci ala Lynch. Zial chybala tomu atmosfera a uprimne bola to dlhocizna nic nehovoriaca nuda. 5/10