Vikingové (1958)

Ani zdaleka sa nechyta na podobne zanrovky svojej doby (pripadalo mi to miestami az pateticke). Jediny, kto zaujal je Kirk Douglas, ktory potvrdil ze je pan herec. 6/10

Kapitán Phillips (2013)

Greengrassovi sa podarilo v tomto silnom pribehu perfektne vygradovat napatie a zaroven spravit vydarenu reklamu US Army. 8/10

All I Desire (1953)

Skvela, az takmer "idylicka" atmosfera maleho mesta v USA (Velmi podobna Hitchovmu Shadow of doubt). Barbara Stanwyck, v tejto skvele zahranej melodrame, jasne vynika nad vsetkymi. A nakoniec to vsetko skonci ako naznacuje nazov filmu (All I desire), ked kazdy dostane to co si zasluzi. 8/10

Francouzská spojka (1971)

Slusne krimi, so spravnou atmosferou (dotvarane vhodne zvolenou hudbou) a na zaklade skutocneho pribehu policajtov. Bol som vcelku spokojny. 7/10

Riddick (2013)

Riddick je frajer a dokazuje to aj v tomto pokracovani. Velmi dobre sa pozera na vsetko co povie a co spravi. Bez neho by to bol len priemerny B-ckovy akcny film. 7/10

Chceš mě, chci tě (2009)

Romanticka komedia natocena sice podla znameho vzorca, ale prekvapenim je ze sa na to celkom dobre pozera, hlavne kvoli vykonu Gerarda Butlera. 6/10

Příběh Alvina Straighta (1999)

Jedna z najlepsich road movie so skvelou hudbou v "lynchovskom" sate a este dokonca podla skutocnej udalosti. Bol som velmi prijemne prekvapeny. 8/10

Odpojit (2012)

Osobne mam velmi rad mozajkove snimky ako je tento. Hlavne preto, lebo je dejovo vygradovany, zobrazuje aktualne spolocenske problemy, je uveritelny a na konci to vsetko do seba zapadne. 9/10

Hořící keř (2013) (TV film)

Na to ze to bol "lokalny snimok" to malo az prekvapujuco dobre prevedenie. Pohlad do spolocnej ceskoslovenskej historie, ktory vykresluje ako fungovala komunisticka masineria. Toto by sa malo pustat na hodinach dejepisu, aby mala aj nova generacia "osobnejsiu" skusenost z byvalym rezimom. Co sa tyka filmoveho prevedenia, tak nebyt slabsej prostrednej casti, tak by som dal plnu znamku. 8/10