Lidé jako my (2012)

Jeden z filmov, kde sa mal tak asi v polovici chut zobrat knizku do ruky a nejako to dopozerat. 5/10

Na dno nás nedostanete (2012)

Beriem to ako edukacny snimok z americkeho skolstva. Velmi dobra tema, ale ako to pri takychto filmov casto byva, chyba lepsie filmove spracovanie, prepracovanost deja. 6/10

Lásky čas (2013)

Typicka romanticka komedia, ktoru malo dejovo spestrit cestovanie casom. Mal som na zaklade tunajsieho hodnotenia vyssie ocakavania (takze mierne sklamanie), ale objektivne je to slusny film na jedno pozretie. 6/10

Láska nebeská (2003)

Americania maju Sam Doma, my mame 3 oriesky pre popolusku a Briti si spravili Love Actually. Televizna show, v ktorej Bill Nighy radi detom preco sa maju stat hudobnymi hviezdami je naozaj legendarna, a kedykolvek si ju pustim tak sa pobavim. Skoda ze nie vsetky pribehy su rovnako kvalitne, inak mohlo prist z mojej strany este lepsie hodnotenie. Ale ako celok to posobi celkom milo. 7/10

Ben Hur (1959)

Monumentalny epicky velkofilm, ktory ukazuje historicky realie v rimskej risi na prelome letopoctov. Tri sceny sa mi takmer vryli do pamati: galeje, zavody v hippodrome a scena z malomocnymi. Mam taky pocit ze Juda Ben Hur na konci filmu nasiel sam seba :) 9/10

Telefonní budka (2002)

Minimalisticky snimok, ktory je skvelo natoceny aj zahrany. Najlepsie na tom je, ze teraz (rok 2013) by uz ani vzniknut nemohol. Pozrel som si ho znovu asi po 10 rokoch a stale zaujme, ma vybornu gradacia napatia a este k tomu aj pekne zabery z Manhattanu. 9/10

Zmizení (2013)

Napriek dlhsej stopazi (co v tomto pripade vobec nevadilo) to bola scenaristicky prepracovana kvalitne prevedena kriminalka. Je skvele ze este stale sa tocia taketo kvalitne filmy. Silne 4*. 8/10

Bible (2013) (seriál)

Cenim si, ze niekto sa rozhodol komplexnejsie spracovat Bibliu. Najma jednotlive epizody stareho zakona ako aj skutky apostolov boli vhodne zvolene a slusne spracovane. Zial ucenie a smrt Jezisa sa v mnohom rozchadzali s oficialnymi 4 evanjelmi, cim utrpela kredibilita celej miniserie. Skoda...6/10

Tajemný muž (2012)

Zanrovy mix, ktory skonci uplne inak ako to najprv vyzera. Velmi krasne je zobrazeny americky zapadakov, ako aj pochmurna atmosfera. Bez velkych ocakavani, je to slusny film na jedno pozretie. 7/10

Volání divočiny (1966)

Velmi dobry rodinny snimok zasadeny do krasneho prostredia zobrazuje krasny vztah medzi zvieratom a clovekom. A to najlepsie je, ze to je na zaklade skutocneho pribehu. 8/10