• Romantický

Zkrocení zlé ženy (1967)

K úplné dokonalosti mi tam přece jen něco chybělo, ale pětku mohu dát s klidnou duší :-D Nějaká zpracování jsem již viděla, ať už divadelní nebo filmové, např. Deset důvodů, proč tě nenávidím, a tuto Shakespearovu hru" můžu, baví mě. Jak jsem již zmínila, pár drobností bych pozměnila, ale to jsou vyloženě detaily ...

Moje velká indická svatba (2004)

Pýchu a předsudek mám moc ráda, takže i tato verze se mi líbí. Samozřejmě se to vůbec nedá srovnávat s filmem z roku 2005 s Kierou Knightley a Matthewem MacFadyenem, ale je to pěkná oddechovka, i když občas některé scény působí ... možná bych řekla až trochu uměle. Ale ani muzikálně to není špatné.

Hui dao ai kai shi di di fang (2013)

Hm, teď si tedy nevím moc rady. Je to pěkný film, takový klidný, zároveň i zajímavý. Jak to tak už bývá, jsem na vážkách s hodnocením. Když bych chtěla dát průměr, napadne mě hned několik věcí, proč tomu tu jednu ještě přidat - Vic, krásné záběry přírody, pohled na jinou kulturu, zajímavý příběh, dojemnost. Ale pak mě napadne i pár věcí, proč tu jednu nepřidávat - i na konci mi zůstalo pár otázníků, sice nejsou nějak moc zásadní, ale jejich vyřešení by mi nevadilo ... to je vlastně asi všechno, takže řešení mého problému není zas tak složité :-D

Joseonminyeo samchongsa (2014)

Po traileru jsem se na tenhle film hodně těšila a hlavně jsem byla zvědavá na spojení Ha Ji Won a Ga In (samozřejmě i dalších :-D ). Z počátku jsem byla dost na vážkách ohledně hodnocení. Průměr? Nebo přidat tam ještě tu jednu hvězdičku? Ale přibližně "druhá polovina" mi mé rozhodování ulehčila. První polovina je spíše komediální, zatímco druhá zase akční. Ano, párkrát jsem se zasmála a některé části příběhu byly i dost zajímavé, ale celkově byl film na mě dost rychlý – něco se dělo a šup najednou to bylo úplně jinde, takže jsem se v ději občas ztrácela. A s blížícím se koncem začal ztrácet i trochu mé pozornosti. V akčnější polovině mě řešení případu zas nějak moc nebavilo, i když se občas ukázaly moc zajímavé skutečnosti, spíše jsem dávala přednost setkání Jin Ok se Sa Hyunem a zábavným scénám s „vojákem“ Songem. Myslím tedy, že průměr odpovídá, vyšší určitě ne a nižší by byla škoda.

Večer tříkrálový (1996)

Tato Shakespearova hra se mi líbí, viděla jsem i na divadelních prknech a prostě mě baví. Takže se nechci věnovat hodnocení příběhu, ale spíše zpracování. Přiznávám, že z počátku jsem měla menší obavy, protože se jedná již o trošku starší film, ale byla jsem velmi mile překvapena. Pěkné! Zároveň velmi kladně hodnotím prostředí, herecké obsazení a to nejen z hlediska samotného hrání, ale i vzhledu, protože dvojčata jsou si „podobná“ a palcem nahoru hodnotím i proměnu Violy v Cesaria, protože je opravdu podařená. Jsou pro mě nepochopitelné proměny tohoto typu, kdyby si jedině slepý nevšiml, že se jedná o ženu a ne mladíka, a zde tomu tak není :-D :-D Tento film bych si prostě pustila hned znovu :-)

Kaechimi (2013)

Joo Won opět v typově úplně jiné roli, zde ukázal svůj komediální talent včetně zpěvu. On zvládá prostě všechno od arogantního boháče po mentálně zaostalého autistu, tak proč ne zamilovaného policistu. Určitě se budu opakovat, ale „zatím“ jeho žádný počin nebyl zklamáním. Ke Kim Ah Joong též nemám žádné výhrady. Příběh se mi líbil, krásně jsem si u toho odpočinula, ale i nasmála. Přiznávám, že některé scény byly trošku přehnanější, aby působily dost vtipně, ale vůbec mi to nevadilo a dokonce ani to, že řešení případů šlo téměř stranou. Po traileru jsem se na film těšila a mé očekávání se splnilo.

Noriko, seoule kada (2011) (seriál)

Podle mého názoru je to pěkný film. Bavila jsem se a přišlo mi to takové jemné, roztomilé a samozřejmě trošku i dojemné. S hereckým obsazením jsem byla také spokojena, jen je škoda, že tam Hong Ki nedostal větší prostor ke zpěvu :-D

Kora (2011)

Příběh sám o sobě mě příliš nebavil, ale na druhou stranu to bylo velmi zajímavé, jak hlavní hrdina cestuje a poznává různé lidi, a ta nádherná příroda a scénérie!

Poslední tažení (2012)

Moc krásný a dojemný film o starých lidech, kteří žijí v pečovatelském domě a nechtějí čekat pouze na smrt, ale chtějí dořešit své problémy s rodinou, splnit si poslední přání atd., v čem by jim mohlo pomoci zúčastnění se v talentové soutěži. Jak jsem již na začátku zmínila, je to hodně dojemné, příběh je hezký a zajímavý a to i jeho vývoj. Vůbec jsem nečekala , že se u toho i nasměju, např. jejich vystoupení, píchlé kolo apod. Za mě určitě doporučuji :-)

Dopisy pro Julii (2010)

V průběhu jsem zvažovala hodnocení mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami, ale čím více se blížil konec, tím toto rozhodování bylo jednodušší a jednodušší. Krásné prostředí Itálie doplněné italskou hudbou, ironický Charlie, krásný a zajímavý příběh o ztraceé lásce a jeho rozřešení ...