• Romantický

Boku no ita džikan (2014) (seriál)

Přirovnala bych to k 1 Litre of Tears nebo vlastně i ke Koizoře, pro diváka to znamená hodně dojetí a slz, velké množství slz :-D :-D ale zároveň je to takové ... hezké, jak hlavní hrdina bojuje, jak se chovají ostatní postavy, prostě tam jsou chvíle, kdy se člověk prostě musí usmát :-) Dokonce mi to přišlo mnohem dojemnější než 1 Litre of Tears. Myslím si, že Haruma i tentokrát zvládl svou postavu opravdu skvěle (y)

Milenec z vesmíru (2013) (seriál)

Musím říct, že tohle je jedno z mála doramat, kde přidaný díl navíc není na škodu. Většinou jsem totiž měla zkušenost, že když se v průběhu rozhodli přidat díl, tak to bylo znát a byl tam úplně zbytečný. Tady to bylo krásně zakomponované, že si vůbec nedokážu představit, co by bylo, kdyby to mělo jen původních 20. Už od počátku byla každá hodinka s Do Min Joonem (Kim Soo Hyun) a Cheon Song Yi (Jun Ji Hyun) jako takové pohlazení pro duši. I když tam tedy nebyla nouze ani o vraždy, podvody, lži a tak :-D :-D :-D Nuda zde opravdu nehrozí!!! Herecké obsazení bylo skvělé! Příběh se mi velmi líbil, téma nové a originální, a efekty byly úžasné! Zároveň skvělé bylo, že zatímco u cca 95 % doramat či seriálů je konec jasný hned od začátku a jedinou otázkou je, jak se k němu dojde, tak tady jsem byla naplnutá až od poslední chvíle, jak to tedy vlastně dopadne :-D Určitě není zbytečné si to pustit.

Krása na scéně (2004)

Úžasný film! Tématicky hodně zajímavý o nástupu hereček na anglickou divadelní scénu a zároveň o převratu, kdy se naopak mužům zakázalo hrát ženské role. Billy Crudup byl v roli Neda Kynastona skvělý, jak jako herec ženských rolí tak i jako on sám!!! Film je zajímavý, originální, dokonce i dost dojemný. Závěrečná scéna Othella byla tak překvapivá, tak úžasná, prostě skvělá.

Ki hwanghoo (2013) (seriál)

Dorama s tolika díly vždy pečlivě zvažuji, i když v tomto případě to bylo docela jasné, protože když tam hraje Ha Ji Won, tak jsem si to nemohla nechat ujít. Když jsem pak viděla videoklip k písničce Thorn Love od 4MEN, kde byly ukázky, tak už jsem neváhala ani minutu a pustila se do toho. A nikdy jsem nelitovala, protože u každého dílu se velmi dobře bavím. Nechybí tomu napětí, zábava, romantika, akce. A takový vývoj!!! To je jedno překvapení za druhým! Je úžasné, jak autor diváka neustále překvapuje, ale tak … (nebo tedy alespoň mě) :-D :-D :-D Co říct k Ha Ji Won? Je to jedna z mých nejoblíbenějších hereček a její filmy či dorama mám ráda, takže více komentovat nemusím. Ji Chang Wook mi ve své roli císaře hlavně ze začátku připomínal Hyun Binova Kim Joo Wona ze Secret Garden, takže to byla taková menší nostalgie. I Joo Jin Mo je skvělý, všichni jsou!!!! Ale nejhorší je čekání na nové a nové díly, protože to se nedá vydržet :-D

Jiu Shi Yao Ni Ai Shang Wo (2013) (seriál)

Začátek se mi vůbec nelíbil, nevěřícně jsem koukala, jak hlavní hrdinka „zametá“ s hlavním hrdinou. Naštěstí se to záhy obrátilo o 180 stupňů včetně mého názoru. Moc se mi to líbilo, bavila jsem se a bylo to zajímavé, roztomilé a zábavné. A Aaron je prostě Aaron :-*

Jikjangui shin (2013) (seriál)

Pár minut po začátku jsem si nadávala, do čeho jsem se to zase uvrtala, ale uplynulo několik dalších minut a můj názor se úplně změnil. Skvělá zábava hlavně se slečnou Kim (Kim Hye Su) a Jang Gyu Jikem (Oh Ji Ho). Velkým lákadlem pro mě byli Jung Yoo Mi, protože tuhle herečku mám ráda a její filmy a dorama se mi líbí, a také Jo Kwon, byla jsem hodně zvědavá na to, jak si tam povede a doteď nemůžu zapomenout na scénu, kde se řeší armáda :-D :-D :-D

Selreorimaen chohanji (2012) (seriál)

Úplně nejlepší byla hlavní čtveřice! Jejich scény byly skvělé a některé i dost zábavné! Ale jinak obsahově to bylo půl na půl, určitě části byly zajímavé, bavily mě a někdy i dost překvapující a originální, ale pak byly části, u kterých jsem se vyloženě nudila a nejraději bych je přeskočila, a někdy ta omáčka kolem nudila. Hodně jsem zvažovala, jak bych měla hodnotit, protože příběhově bych to označila spíše za průměr, ale čtyřka byla opravdu hodně dobrá a jim bych tu jednu hvězdičku klidně přidala. Takže …

Tsunami (2009)

Bohužel jsem to sledovala s českým dabingem a ten mi občas trhal uši, takže to zcela vynechám z hodnocení! Takový ten typický humor pro Yun Je Gyunovy filmy bych tady úplně odstranila, vůbec se mi sem nehodil, ale zase z věty: "Pojďte rychle ven, asi tu praskla voda.", z té nemůžu ještě teď :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D Yun Je Gyun sází na své ověřené tváře (y). Ha Ji Won byla jako vždy super a samozřejmě i další. Co film nabízí? Napětí, dojetí, akci, humor, ... Chvilku jsem zvažovala i čtyři hvězdičky, ale nakonec zůstanu u zlaté střední cesty :-D

Sileobgeubyeo romaenseu (2013) (seriál)

Ze začátku byla pro mě časová linie občas matoucí a ani dějová mě příliš nezaujala, ale po určitém zorientování to už nebylo zas tak špaté, jak se to původně jevilo :-D Zajímavý byl vývoj událostí - jak se věci udály z pohledu hlavní hrdinky, kterým bylo věnováno několik prvních dílů, a následně z pohledu hlavního hrdiny. A velmi originální konec!!! (y)

Croodsovi (2013)

Velmi milé překvapení! Je to zajímavé, dalo by se říci, že i poučné, úžasně vtipné a přiznávám, že i dojemné. Nečekala jsem, že to bude až tak dobré :-)