• Krátkometrážní

Cvokař (2009)

Přesně můj šálek kávy, přidejte oskarového Kevina a nemůže to dopadnout hůř - 90%.

G. I. Joe (2009)

Vypněte mozek, pohodlně se usaďte a nejspíš si tohle Sci-fi v čele s hračkami užijete ( tak tomu bylo u mé maličkosti ) ... Pokud nad tím ale začnete přemýšlet, zjistíte, že to pár zábavných momentů a pohledných efektů nezachrání... Takhle tedy za 60%.

Návrh (2009)

Ačkoli nemám romantický žánr v oblibě, dostal jsem tento film Návrhem od člověka, kterému jsem nemohl říct ne.. Výsledek ? Můj strach z další trapné ( přes kopírák vzaté ) romantiky se díky výborné ústřední dvojici rychle vytratil. Příjemně vtipná, odpočinková podívaná pro deštivé odpoledne 80%.

Star Trek (2009)

Ohohó.. Teda musim říct, že seriál jsem nikdy moc nemusel, což byl taky důvod, proč jsem Star Treku tak dlouho odolával, ale tohle je vážně jiný kafe ! Vtipná, vizuálně perfektní vesmírná jízda se vším všudy - 90%.

Swety (2009) (amatérský film)

Famózní atmosféra...

Všude dobře, proč být doma (2009)

Fantazie. Komentář Larelay vystihuje vše, co bych chtěl říct. Snad jen... Dokonalé dialogy a nádherná hudba v pozadí - víc takovejch filmů - 100%!

Mučedníci (2008)

NEJSMÍŠENĚJŠÍ pocity za poslední dobu. Vážně netušim, jestli mám za tu závěrečnou půlhodinku body přičítat, nebo odečítat... Zatím nechám tuhle po všech stránkách kontroverzní podívanou za 60% a bude se promítat znovu.

Nostradamus: 2012 (2009) (TV film)

'' Divák by si měl zachovat odstup ''. Když už nic jiného, vyvolává tenhle dokument spousty a spousty zajímavých otázek.. Jestli je neznalost odpovědí na ně poněkud děsivá ? Posuďte sami..

District 9 (2009)

Nu, jistá originalita se Districtu upřít nedá, ale ruku na srdce - byla tam spousta scén, které jsme už viděli mnohokrát ( jediný rozdíl je v tom, že je nehrálo duo '' člověk - emzák '' )... Každopádně o MOC zajímavější, než Spielbergova Válka Světů, u které jsem si nudou vytrhával vousy z bradky ( au ). Pravděpodobně si timhle výtvorem pan Blomkamp zpřístupnil nové možnosti, tak jsem velice zvědav, s čím na nás přijde příště - tohle bylo slušný 80%.