• Krátkometrážní

Český mír (2010)

Ach ta '' vtipná '' realita :-) 90% [FNR 2010].

Velký běh (1981) (TV film)

Škoda škoda toho závěru, jinak bych dal s radostí plný počet. Jestli byla tenkrát úroveň ignorace vážně tak vysoká, tak jsem rád, že jsem se narodil v jiné době - 80% [FNR 2010].

Kuky se vrací (2010)

Zatím jsem neviděl nic podobného a klobouk dolů před panem kameramanem :-) 80% [FNR 2010].

Poslední lovci (2010)

Určitě zajímavý pohled na prastarou loveckou techniku / kulturu, na druhou stranu nehezký náhled do reálného boje na život a na smrt. Jednou vyhraje příroda, jednou člověk... 80% [FNR 2010].

Kinematograf (2009)

Spolu s tímto počinem je to nejlepší krátkometrážní dílo, jaké jsem za hodně dlouhou dobu viděl - 100% [FNR 2010].

Stavisky (1974)

Pokud jsem špatně neslyšel, byl Stavisky v Písku prezentován jako komedie / drama, což se ukázalo jako mírně zavádějící. Komedie žádná a drama ? Po všech stránkách nedotažené a ani Belmondo to nezachránil - 45% [FNR 2010].

Zoufalci (2009)

Z českých komedií souvisejících s krizí středního věku se Zoufalci řadí určitě k těm nejlepším. Velice příjemné překvapení - 80% [FNR 2010].

Případ číslo 39 (2009)

Hahaha... Nešlo si nevzpomenout na Orphana. Pravda, tamní mrňavá zmije trpěla trošku jinou '' chorobou '', ale výsledný pocit z hlavního zlosyna ( zlodcery ?) byl u mě stejný, tudíž výborný. Hudba perfektně sladěná s dějem a Renée ? Opět na mě udělala dojem. To všechno dotvářelo perfektní thrillerovou atmosféru a už dlouho jsem neměl pocit, že je tady nějaký film podhodnocený. Jedinou výtku bych měl k závěru. Kdyby tvůrci přidali pár minut, abychom viděli, co se s hlavní postavou dělo dál, byl bych spokojen na 5 hvězd - takhle je to '' jen '' 80%.