• Krátkometrážní

Noc patří nám (2007)

Další záležitost připomínající mnou tak oblíbenou Pride & Glory, ovšem ani tahle se jí nevyrovná... Mělo to spoustu silných momentů, ale já dnes viděl i dost těch slabších. Jedná se o stejnou kategorii, tudíž musím porovnávat a to znamená jít minimálně o třídu níž 70% díky vlhkým očím u jedné ze scén.

Interview (2007)

Perla mezi konverzačkami.. Výtečná ústřední dvojice, s jejíž vztahem je to po celou dobu jako na houpačce, Vás donutí užívat si tohle '' dialogové nebe ''.. Už dlouho se mi nestalo, aby mě konec nasral a zároveň jsem chtěl víc 90%.

Strážci - Watchmen (2009)

Komixy jsem nikdy nečetl, ale po zhlédnutí můžu s klidem říct, že to vůbec ničemu nevadí... Film jsem si parádně užíval a stopáž jsem sotva postřehl. Hudební a hlavně vizuální zpracování výsledek jen podtrhuje - Strážci u mě patří ke špičce ( co se komixu týče samozřejmě ) 90% a už by to chtělo zas nějakou drámu ne ? :)

Život je boj (2009)

Věděl jsem, co od tohohle filmu čekám a taky se mi toho dostalo. Klasická odpočinková záležitost se zajímavým obsazením ( Terrence Howard může hrát sebevětšího mamlase, ale zamlouvá se mi čím dál víc ). Asi bych v tomhle případě použil oblíbenou větu mnohých publicistů - ,, Je to zručně natočený '', protože se mi na to až překvapivě hezky koukalo ( ano, narážim na '' originálnost '' příběhu ). Nu a kombinace té rádoby gansterské hudby s večerními ulicemi drsného města taky nejsou někdy na škodu, že jo :) za mě 60%.

Smrt čeká všude (2008)

,, Válka je jako droga... ''Tak k tomuhle by asi měli co říct jen váleční veteráni. Co víme ale i my ostatní je, že válka i drogy dokážou zabíjet. U drog je tomu hlavně díky závislosti, kterou si na ně narkomani vypěstují, ale co válka ? Je možné, aby se na ní stal člověk nějakým způsobem '' závislý '' ? Tenhle počin poukazuje na skutečnost, že né všichni, kteří mají to štěstí a vrátí se do svých domovů živí, dokážou žít své původní životy dál - výsledkem je někdy i návrat do služby. Táákže, pro mě se jedná o dost zájímavější pohled na válku, než tomu bylo u Jarheadu. Hlavním plusem bych tady viděl vizuální stránku - tedy slow motion ( zpomalené záběry ) a svižnější režii. Netvrdím, že byl Jarhead nuda - u těchto dvou filmů se jedná o naprosto odlišné pohledy na válku a srovnávat by se to asi nemělo, pouze tvrdím, že je mi způsob, kterým nám Kathryn Bibelow servíruje tenhle příběh o něco bližší a patří k tomu nejlepšímu co jsem z válečného přostředí viděl - 90%.

Memento (2000)

Konečně jsem se taky dostal k filmu a svého výběru jsem nelitoval.. Memento je takovou skládačkou, kterou v průběhu děje skládáte dohromady a rozhodně u něj protočíte své mozkové závity. Nedoporučuju sledovat tenhle počin po namáhavém dnu ( ať už v práci, nebo jinde ), v souvislosti s únavou by jste totiž mohli začít ztrácet návaznosti a výsledkem není nic jiného než nuda - což by bylo u takhle promyšlenéhho filmu škoda. Ačkoli jsem z tohoto zážitku nadšený, NĚCO mi brání dát plný počet... Však zhlédněte sami a třeba to '' něco '' pojmenujete :) 80%.

Transformers: Pomsta poražených (2009)

Ale ale ale ! Značné množství zdejších komentů mi připomíná situaci okolo posledních Fast & Furious a OPĚT se musim ptát. Co jste od toho proboha čekali ? :) Každej už snad ví, co točí Bay za filmy a tak se dalo očekávat, že to bude pořádnej komediálně / akční nářez s dokonale vymazlenou vizuální stránkou - ostatně jako první díl oživlých robotů. Že tomu scházela originalita, či hlubší myšlenka ? Ale no ták... od toho jsou jiné žánry / režiséři. Na Bayovy filmy se lidé chodí přece bavit a né přemýšlet.. Táákže..Na Transformery se zkrátka hezky kouká a druhý díl je u mě stejně tak dobrý, jako ten první ( možná až na ten konec :P ) 80%

Hranice života (2005)

Zvláštní.... opravdu zvláštní psychologická podívaná, ani nevím, k čemu bych to přirovnal.. Prostě se na to podívejte :) 90%.

Po přečtení spalte (2008)

Bylo to moje první setkání s bratry Coenovými a netroufám si podle onoho prvního pocitu odhadnout, zda-li jim přijdu na chuť. Bavil jsem se vlastně jen díky B. Pittovi, který svou ( svým způsobem ) šílenou postavu zahrál na výbornou. Coeni prý točí originální filmy, tak budu jen doufat, že je to pravda a že se tomuhle jejich ostatní počiny moc nepodobají 50%.