• Krátkometrážní

Hranice života (2005)

Zvláštní.... opravdu zvláštní psychologická podívaná, ani nevím, k čemu bych to přirovnal.. Prostě se na to podívejte :) 90%.

Po přečtení spalte (2008)

Bylo to moje první setkání s bratry Coenovými a netroufám si podle onoho prvního pocitu odhadnout, zda-li jim přijdu na chuť. Bavil jsem se vlastně jen díky B. Pittovi, který svou ( svým způsobem ) šílenou postavu zahrál na výbornou. Coeni prý točí originální filmy, tak budu jen doufat, že je to pravda a že se tomuhle jejich ostatní počiny moc nepodobají 50%.

3:10 Vlak do Yumy (2007)

Ohohó.. R. Crowe jako vždy, perfektní a pan Bale? Co se něj týče, začínám dost často měnit názor - až se sám divim :) No, možná díky vlaku do Yumy přijdu zase na chuť westernům.. Tohle byla solidní podívaná 80%.

Harry Potter a Princ dvojí krve (2009)

Po delší době se jednalo o zážitek v kině... S velkým očekáváním jsem do Harryho nešel a v první polovině jsem byl ( stejně jako v pátek u TS ) mile překvapen. Ale druhá polovina - nebo spíš ten konec ? Já vim, že by se neměla knižní předloha srovnávat s filmem - kniha je kniha, film je film, ale jelikož jsem jeden z těch, kdo nejdřív četl knihu, určitému srovnávání jsem se nevyhnul.. Nebudu tu spoilerovat vypichováním oněch scén, ale u mě srazil procenta hodně dolů ten '' osekaný '' závěr. Ztráta času to rozhodně nebyla, nuda se ke mně nedostavila a dokonce jsem se poměrně hodně nasmál, ale zase - pokud mám srovnávat s předchozími díly, Fénixův řád se mi líbil mnohem víc. Takže 75% a to jsem zase ( ostatně jako vždy ) moc mírnej :).

Madagaskar 2: Útěk do Afriky (2008)

Spokojenost, od Madagaskaru jsem čekal pár srandovních scén a těch se mi opět dostalo.. Po těžkým dnu v práci je to hezká oddychovka 70%

Sladká Laura (2005) (seriál) odpad!

Na tohle snad nekoukají ani důchodci...

Afričtí lidožrouti (2000) (seriál)

Dnes jsem zapl Barrandov a měl jsem štěstí zrovinka na mého nejoblíbenějšího predátora - lva. Zajímavý dokument, ale někteří lidé jsou vážně blázni :)

Střepy v hlavě (2008)

Atmosféru a pár slušných '' lekaček '' to bezesporu mělo, ale místy to bylo opravdu utahané, možná až nudné... Ona ponurá atmosféra připomínala Children of Men, námět zas Mirrors - oba považuji za skvělé filmy, ale tohle bylo prostě něco úplně jiného - kdyby nehrála hl. roli moje oblíbenkyně, šel bych ještě o hvězdu níž 60%.

Poslední týden (2008)

Já nemám slov... Tohle je přesně důvod, proč miluju tenhle žánr. Neuvěřitelně nádherný film o '' životních pravdách '' s perfektním hudebním doprovodem. Na víc se po zhlédnutí nezmůžu - 100%.

Zodiac (2007)

Naprosto dokonalá ukázka Fincherova umění - o unikátním obsazení nemluvě. Málokdy se u tak dlouhé stopáže nenudim, ale v tomhle případě jsem hltal každé slovo, každý nový důkaz, každou další ( byť milnou ) hypotézu a s napětím jsem očekával, co se bude dít dál.. Né každý thriller se může pyšnit scénou, ve které zapomenete dýchat, což je len další '' otisk '' rukopisu PANA režiséra. Zkrátka a jasně, příběh o Zodiacovi je vymazlená detektivka se vším všudy a určitě si tenhle nevšední zážitek co nejdřív zopakuju - 99%.