• Krátkometrážní

Tekuté mýdlo (2008) odpad!

Ne, tuhle nechutnou úchylnost jsem nějak nepochopil a malé děti, co tuhle projekci navštívily, mají určitě trvalé následky [FNR 2010].

Yellow (2006)

Tak nějak jsem čekal úplně neco jiného, možná něco víc ve stylu Powder Blue. Roselyn je určitě nádherná a teď už můžu říct, že i velice nadaná tanečnice - vlastně je to taky to jediné, co tahá film z naprosté průměrnosti. Dokonce mi připadá, že tvůrci spoléhali na charisma hlavní aktérky až příliš a vlastně si s filmem zapoměli víc '' pohrát ''... Nu což, já bych při pohledu na skoro nahou Roselyn asi taky nedokázal udržet pozornost na něco jiného ;-) 60%.

Princ z Persie: Písky času (2010)

Výborná, dobrodružná, odpočinková záležitost, doprovázená velice povedenou hudbou - 80%.

Marmaduk (2010)

Nevim, o co místním hlavounům jde, ale pokud nepochopili, že je Marmaduke určený hlavně pro mladší diváctvo, bude jim asi jen těžko pomoci. Jedno americký klišé vedle druhýho, ale který dítě by tohle ( i v dnešní době ) řešilo. 100x omletá rodinná '' komedie '' bohatší o roztomilé zvířecí ksichtíky. Jo, na tohle bych své děti ( chraň bůh ) do kina klidně vzal - 50%.

Expendables: Postradatelní (2010)

Ultimátní, bezmyšlenkovej (i když to asi dle viděných rozhovorů se SLYem nebyl záměr), šmrncovní nářez tak, jak ho máme rádi - tzn. vypnout mozek a bavit se. Na podobnejch '' klenotech '' jsem vyrůstal a bylo fajn si zavzpomínat, nebudu se tvářit, že ne. Nevim co víc dodat. Film splnil všechna očekávání a přidal pár nezapomenutelných hlášek - 90%.

Azureus Rising (2010)

Absolutní, dechberoucí nářez bez hlubší pointy, s výbornou animací i hudbou. Kdyby vznikla celovečerní verze, vůbec bych se nezlobil :-) 90%.

Alien vs. Predator: Redemption (2010) (amatérský film)

Nic novýho pod sluncem, ale za ten směšnej rozpočet... Dobře koukatelný dílo 70%.

Počátek (2010)

Nolane, Nolane.... Zase jsi mě posadil na prdel téměř dvou a půl hodinovou stopáží, při které snad běžel čas oproti zbytku světa několikrát rychleji. Sám nevim, jestli jsem víc v úžasu ze scénáře (založit film na dění ve snu, kde můžete být kdokoli a dělat cokoli, je opravdu prozíravý tah), nebo z konečného vizuálního kabátu (který, co si budeme povídat, určitě někomu občas připomínal velkolepý Matrix). Závěrem snad jen... Počátek je jedním z mála filmů, který bych klidně v kině navštívil znovu a Nolane, vítej v TOPce :-) 100%.

LEGO: Clutch Powers zasahuje (2010)

A nekorunovaným králem třetí Čakovické pitky se stává LEGO ! :-D 80% [3. PFF Čakovická Be(´)čka]

Saltová (2010)

Salt. Další z řady zamotaných akčních jednohubek, které ( mě ) výrazně nepotěší, ale určitě neurazí a to obzvlášť, pokud mě takovým filmem provází Angelina... Nemůžu si pomoct, na ní se prostě hezky kouká :-) Pro odreagování dobrá volba - 65%.