• Krátkometrážní

Mafiáni (1990)

Kdo mě jen trošku zná, ví, že mám pro tenhle námět obrovskou slabost. Takovou slabost, že si podobné filmy vychutnávám po troškách. Nechci je všechny zhlédnout za pár týdnů a proč ? Protože prvnímu zhlédnutí se žádné jiné nevyrovná. Schovávám si je pro chvíle, jako byla tato. Chvíle, kdy si můžu i sebedelší film vychutnat bez jakéhokoli vyrušování a vše v klidu vstřebávat, ba co víc... Když s úsměvem doposlechnu poslední píseň běžící při závěrečných titulcích a uvědomím si, že několik takových zážitků mě ještě čeká - záměrně říkám několik, protože takové filmy se dneska už netočí a točit nebudou. Tehdejší doba, móda, zvyky, chování a vůbec způsob točení filmů je unikátní a to je to, co na nich miluju... K samotnému filmu snad řeknu jen tohle - obsazení jsem před projekcí neprozkoumával, a proto pro mě byla stará dobrá banda ze Sopránů opravdovou třešničkou na dortu. Už teď se nemůžu dočkat dalšího (bezpochyby) klenotu na pořadníku. Goodfellas, filmový orgasmus za 100%.

Čepel smrti (2009) odpad!

Je tu stávka.... Stávka dýdžejůůůůůůůůů!

Seriózní muž (2009)

Ehm, určitě o třídu vtipnější a humorem mně bližší, než moje první zkušenost s Coenovci. Zábava díky velice zvláštnímu obsazení zaručena, jen škoda toho useknutého konce - 70%.

Iron Man 2 (2010)

Downey je chameleon. I tak ho ale nejraději vidím v komedii a že k němu vážně sedí :-). Iron man 2 těží z úspěchů jedničky a vůbec se za to nestydí. Kráčí v jejích šlépějích více než zdařile a přidal mi některé z nejoblíbenějších písní, SPOILER: o líbacím happyendu nemluvě KONEC SPOILERU. Moje očekávání byla ukojena a to jsem opravdu nečekal. Líbilo se minimálně stejně jako jednička - 90% a já doufám, že narážky na Avengers a vlastně i ten konec naznačují další velkolepou podívanou v budoucnu.

Detektivové z Hollywoodu (2003)

Nemůžu si pomoct, tenhle film mám i přes jeho průměrnost velmi rád a vždy si u něj skvěle odpočinu 75%.

Čtyři lvi (2010)

Yeaah! :-) Tenhle humor mi už chyběl a hlášky typu '' A: You killed him! B: You killed him more! '' nepotřebují další komentář :-D 80%.

Jonesovi (2009)

Upřímně ? Nevim, jestli bych použil slova jako '' nadčasový film '', ale neotřelý námět a perfektní Duchovny zdařile maskují skutečnost, že se jedná o Borteův debut. Možná škoda, že se tohoto filmu nechopil někdo zkušenější, i tak je to ale hezkých, oddychových 70%.

25. hodina (2002)

Jo, tohle já můžu.. Vynikající, '' pomalá '' dráma s nepřekonatelným Nortonem 90%.