• Krátkometrážní

Casino (1995)

Další Scorsese, další skvěle odvyprávěné drama z oblíbeného prostředí i času. Nemám co dodat - 90%.

Útes smrti (2010)

Klasický survival thriller, který ničím nepřekvapí, ale hutná atmosféra se mu upřít nedá. Obzvlášť, pokud máte respekt k moři a ke všemu, co skrývá tak, jako já - 60%. Pro zájemce podobný film na jiné téma.

Auta (2006)

Jeden z nejlepších animáků, které jsem viděl. Téměř kouzelná animace od Pixaru už asi nikoho dneska nepřekvapí, ale je vidět, že se pořád líbí a bude bavit lidi ještě dlouhá léta. Jedním slovem ? Awesome !!! :-) 100%

Benga v záloze (2010)

Vhodné pro dny, kdy jste nuceni zůstat na lůžku a potit bacily (tak jako dnes já). Nenáročná, místy uspávající blbovinka, která splní svůj účel - zabije čas 50%.

Scott Pilgrim proti zbytku světa (2010)

Ani by mě nenapadlo, že řeknu o nějakém novodobém akčním teen filmu, že je originální... Ale on je ! :-) Tenhle má něco, co jiní nemají a to jest zvláštní, stylové provedení. Ještě jsem nic podobného neviděl a že jsem se nenudil - 80%.

Wall Street: Peníze nikdy nespí (2010)

Wall Street: Money Never Sleeps je oproti svému předchůdci uhlazenější a rozvážnější. To sice nemám ve zvyku kritizovat, ale v tomhle případě vyprchala všechna dravost, což v mých očích snímku uškodilo a to hodně. I tak se ale jedná o takové '' elegantní pozlátko '', které bych si klidně někdy zopákl a Douglas je stále pašák... 60%.

Robin Hood (2010)

Robin Hood, trochu jinak... Ale proč by to mělo být hned špatně ? Za 15 dní jsem zhlédl třetí film od režisérů z mé TOP a i tentokrát jsem viděl kvalitní filmařinu. Tenhle námět je 100x omletý a nevidím na Scottově pohledu na věc nic špatného. Nemá cenu se rozepisovat, řekl bych, že kvality snímku (obsazení, kulisy, dobová hudba a tak dále...) ve svém komentáři perfektně vystihl uživatel '' kajda.l '' (když zapomenu na výtky k Reynoldsově verzi:). Viděl jsem díky zmíněnému čsfďákovi director's cut a klidně bych vydržel i delší verzi - 90%.

Sociální síť (2010)

Ať chceme, nebo ne, facebook je už dnes fenoménem. Někteří ho nemohou vystát, jiní bez něj nedokázou být - ať už patříte do té, či oné skupiny, jedno je jasné... VŠICHNI o jeho existenci víme a VŠICHNI na něj narážíme v každodenním životě. Nuže ? Fincher si nemohl vybrat aktuálnější a propíranější téma, proto je zájem o jeho film garantován. Málokterého režiséra mám tak nakoukaného a i tentokrát se vyplatilo navštívit kino. The Social Network je plný kvalitních, svižných dialogů, z každého záběru je cítit zkušená ruka profíka a je určen pro kohokoli (bez ohledu na to, jak se vlastně na sociální sítě díváte) - 90%. PS: Slepičí kanibalismus RULEZ !! :-))

Machři (2010)

Grown Ups není vyloženě špatný film. Má dobré obsazení i poměrně dost slušných (rozuměj vtipných) momentů. Ovšem obrovskou slabinou tohoto výtvoru je, že nepřináší nic, ale vůbec nic nového. Všechno jsme už viděli a to v několika různých variacích. Co v mých očích této komedii hodně ublížilo, bylo obsazení Steva Buscemiho (momentálně excelujícího v hlavní roli seriálu z produkce HBO) do nejstupidnější role celého příběhu a to už je, co se týče tohoto stylu komedií, co říct. Osobně nepochopim, proč herec jeho formátu skočil po takovém štěku a budu se na to snažit co nejrychleji zapomenout... 40%

Habermannův mlýn (2010)

Legendární režisér Juraj Herz se rozhodl otevřít jednu z nejkontroverznějších kapitol českých dějin, poválečný odsun Němců, při němž se spravedlivý hněv často mísil s těmi nejnižšími pudy a spolu vytvářely nesmazatelnou krvavou stopu - tyhle první věty vystihují naprosto dokonale to, co jsem dnes v kině viděl. Z počátku jsem se sice obával, že bude film na danou '' problematiku '' nahlížet příliš jednostranně, ale to se vůbec nestalo. Nakonec tedy spokojenost, Roden jako vždy excelentní a kdyby nám pan režisér nabídl o něco delší stopáž, se stejnou gradací, i výsledným dojmem, nebál bych se film jako celek přirovnat k (pro mě zatím) vrcholu české, historické kinematografie - 80%.