Chlapci a chlapi (1988) (seriál)

Týhle ptákovině jednu hvězdu za to jak jsem se u toho nasmál. :)

Constantine (2005)

Charismatický Reeves ikdyž málomluvný ale to je asi jen dobře. Pěkná Rachel W. a spousta dalších menších rolí výborně obsazena a zahrána. Celé to funguje parádně včetně mnoha poutavých scén s výbornými triky. Všimli jste si té drobnosti, že Reeves+Weisz parkovali v podzemních garážích v bloku "C"? ;-)

Syriana (2005)

Musel jsem to teď po nějaké době zkouknout znovu abych to celé pobral. Pro mě je to opravdu brilantně ztvárněný pohled na americké tajné služby, obchod s ropou, terorismus a americkou politiku. Dneska už přemýšlím, že bych filmu dal možná 5*. Na jeho složitost se vymlouvat nemůže nikdy jelikož těch několik prostředí o kterých film mluví jsou sama o sobě složitá. A u filmu jsem se také nenudil a nutil mě sledovat bedlivě celé dvě hodiny. Výborná je ta scéna kdy Matt Damon mluví arogantné s princem v hotelu a kamera je zaostřená pouze na prince. Luxus...

Nabít a zabít (2006)

Pěkná inteligentí gangsterka s originálním koncem a netipickou rolí pro Lucy Liu;-)

Kontakt (1997)

Výborný film kde vyjmečně kniha je horší jak film. Sci-fi/drama film o životě, víře, naději, smrti a bohu. Ježíšmarjá jako ateistovi se mi votevírala kudla v kapse když jí ve filmu linčovala ta komise.

Blikající světla (2000)

Evropský film má jiný stil vypravování příběhů, jiné dialogy a jiný humor. Mě to neskutečně sedlo a na filmu jsem si pochutnal.

Životy těch druhých (2006)

Film přesně popisuje praktiky východoněmeckého režimu a ukazuje jak tehdy vše "fungovalo". Film naprosto táhne herecký výkon Ulricha Mühe, který je dechberoucí.

Kalamita (1980)

Pro mě je v tomto filmu hlavní hudba. A až poté dialogy.

Pánská jízda (2004) odpad!

viděl jsem jednou prvních 15 minut na jedné komerční stanici a myslím, že i těch 15 minut stačí pro označení filmu jako "odpad"