Zlodějka knih (2013)

Zcela zbytočný film, nudný, bez príbehu, založený na peknej tváričke hlavnej postavy, 1000x recyklovaná téma bez pridanej hodnoty. Jedna hviezdička za veselú scénku na konci: "miluju t...." - a exit. Tak to ma skutočne zabavilo. Ale ani tato vtipná scénka stratu času nijak nevyváži.

Hra o trůny (2011) (seriál)

Kategorizácia "Fantasy" milovníkov fantazijných rozprávok typu Pán Prsteňov pomýli. Tí budú sklamaní. Seriál je totiž skôr polit-thriller a to vynikajúci. Výborné dialógy, výborná výprava, výborné obsadenie. Miera násilia - až na pár šokov - adekvátna. Miera sexuality trocha prepálená. Fantasy prvky potlačené na minimum, čo je v tomto prípade plusom.

jOBS (2013)

Po zhliadnutí filmov o Jobsovi mi opakovane prichádza na um otázka - v čom že to bol Jobs génius? Pri sledovaní tohoto filmu ma táto otázka zaujala viackrát, pretože som tam videl človeka s prostorekým prejavom, nekontrolovanou mysľou a s úsilím urobiť produkt ktorý bude dobre vyzerať a dobre sa predávať. „Celé zle,“ komentoval scénu - tohoto filmu - Steve Wozniak, v ktorej má byť hýbateľom digitálnej revolúcie Jobs. Víziu podľa neho pretláčali iní. Ak bol Jobs v niečom génius, ani z tohoto filmu nebolo zrejmé v čom, čo je zlyhaním scénára, režiséra alebo Jobsa.

Kick-Ass 2 (2013)

Pošuci a 40kg dívenka mlátia a ako zabíjajú. Uveriteľnosť na bode mrazu. Nie je to vtipné, nie je to drsné, nie je to brutálne, nie je to rozprávka, nie je to... Je to akurát zbytočné. Banálne akčné scénky. Asi to má byť pre priaznivcov komiksu - ale takého divného - kde komiksovým hrdinom sú pošuci a 40 kg dívenka. Jediná uveriteľná scénka bola, keď tatík z basy ukazoval synovi pošukovi, ako jakš-takš vyzerá nejaké to uveriteľné "zlo". Mal by som uznať, že som to proste nepochopil, a nerozumiem žánru. Ale nejak sa mi to v tomto prípade nedarí.

Grinch (2000)

Vtipné, opakovateľne pozerateľné, samozrejme pre deti a ľudí s fantáziou a zmyslom pre humor.

Gravitace (2013)

Krásny film. Revolučný. Neviem ako to natáčali a ani to nechcem vedieť. Trocha zamrzelo zbytočné tlačenie na pílu pri úmrtí jednej z hlavných postav, ktoré vyvolalo spomienku na iný film a mám pocit, že v tej chvíli je tiež treba vypnúť v hlave "kontrolu fyziky". Uveriteľnosť výkonu Bullockovej je dobrá, ale jednoznačne to u mňa nie je.

Mládeži nepřístupno (2013)

Tri hviezdy za vtipnú jednohubku. Film nie je pre každého - prekračuje hranice štandardnej skostnatenej korektnosti. Klobúk dole pred hercami, ktorí sa dokázali uvoľniť a urobili si pár drsných vtípkov. Ja som sa výborne bavil a mam týchto po väčšinou kvalitných hercov ešte o trochu radšej.

Já, mé druhé já a Irena (2000)

Výborná komédia, ktorá nie je schematická, ani predvídateľná, ani zošnurovaná konvenciami, ani slizká ani originálna ale "vocaď-pocaď". Nie je to film pre mainstream.

Sinister (2012)

Dobrá atmosféra strachu. Spolupozerajúca osoba sa dosť často ukrývala pod paplón, ja som ju odkrýval - ona má rada horory nie ja, tak nech pozerá. :-) Problematické je spojenie prastarej legendy s novodobým výdobytkom techniky - akási veľmi prastará predkresťanská entita fičí na (funguje cez/za pomoci) modernom výdobytku filmovej premietačky a filmu. Démon svoje diela nielen filmuje, ale aj kopíruje a vlastne produkuje aj premietačky. Chovanie postavy spisovatela knihy hraničí s abnormalitou - v spôsobe akým ohrozuje nielen seba, ale aj svoju rodinu - kúpením a vedomým životom v dome nevysvetlenej masovej vraždy s prejavmi paranormality.

Země bez zákona (2012)

Veľmi dobre obsadený a veľmi dobre zohraný film - okrem LaBeouf-a, ktorého výkon a prerod od citlivosti k drsnosti nebol nijako uveriteľný.