Jako ty (2015)

Bolo to dobré, tzn priemerné. Najhoršia je na tomto filme samotná základná futuristická vízia - zákaz emócií, ktorá je blbá už v princípe.

Muž, který poznal nekonečno (2015)

Nevhodné obsadenie postavy Ramanujana, skutočný Ramanujan bol značne charizmatickejší, tento herec pôsobil ako ukňouraný chcípáček. Škoda. História o Ramanujanovi je bohatšia, bolo z čoho čerpať. Znova sa ukázalo, že keď režisér robí scénár, je to na škodu. Vzťahová linka - sa teda takisto nepodarila. To čo vyšlo v Čistej duši, nevyšlo v tomto ani len náznakom. Škoda. Veľká škoda. Ramanujan je ale natoľko zaujímavá postava, že aj napriek podrazom od režiséra si film vybojoval tri hviezdy.

Alenka v říši divů: Za zrcadlem (2016)

Na Deppa sa už nedalo pozerať, slabý príbeh, ide hlavne o efekty a ich úroveň je dnes už banálna. Hlavne nech neurobia trojku.

Ulice Cloverfield 10 (2016)

Režisér hral s nami hru o tom, či ide o šialeného únoscu dievčice alebo o paranojického apokalyptického záchrancu a vodil si diváka ako sa mu zachcelo. Obsadil krajne nepríjemnú ženštinu, ktorú by som vďaka jej blbému správaniu vyprevadil von do 5 minút, a pozerali sme sa na ťažko obézneho - čiže nemocného Johna Goodmana, ako sa mu tam nadhadzujú špeky. Do posledných 10 minút to bolo len nudné a štvalo to svojou umelosťou. Keď nakoniec nabehli emzáci, bolo to už aj blbé - priam béčkové. Bola to strata môjho času.

Zamilovaní (2011)

Krásne, romanticky natočený anti-romantický film. Príbeh nás vedome presviedča, že láska je len telesná - buď je on a ona fyzicky spolu, alebo s niekým iným - a neprekonáva ani relatívne malé prekážky. Záver je depresívny a naznačuje, že čo bolo - tá iskra ktorá bola - už nie je a nebude. Nie, to rozhodne nebol happy-end.

Země zítřka (2015)

Zrejme nesprávne zaradenie filmu. Ide o rodinný film. A ten je zasadený do sci-fi oblečku. Takže pri ňom nečakám nič viac, a proste čumím na obrázky, mozog oddychuje na voľnobehu a čumia aj deti. A vtedy je to prinajmenšom dobré.

Kolonie (2015)

Film zapadá do súčasného trendu sfilmovávania kdejakého príbehu založenom na skutočnosti. Keďže sa jedná o deje ktoré sa stali za múrmi "ústavu", treba rátať s tým, že niečo bolo zdramatizované, pre film zromantizované, niečo upravené, niečo vymyslené - pretože pri príbehoch z uzavretých ústavov to tak proste musí byť. Nevieme ani to, čo sa deje za múrmi nemocničného ústavu vo vašej obci - a tiež by z toho stávali vlasy dupkom na hlavách, a tým menej o tom, čo sa stalo v kolónii Dignidad v Chile. Aj preto oceňujem, že ma režisér príliš neobťažoval explicitným násilím, viem si dosť domyslieť aj sám.

Jak přežít single (2016)

Ako opísať niečo, čo je tak blbé? No, v prvom rade, ide o čiste komerčný počin pre cieľovú skupinu mladých žabiek a im mentálne podobných žien. Preto pochopiteľne hlavné postavy troch žien sú značne blbé. Napísať "šílené" by ich príliš idealizovalo - preto "blbé" - aby sa žabky a im mentálne podobné ženy vedeli identifikovať s hlavnými postavami. Cieľom režiséra následne je namalovať blbosť nejak pozitívne. Za týmto účelom použil Dakotu, ktorá vás bude srať kedykoľvek sa objaví svojim predstieraním rozmýšlania, silenými úsmevmi, tými jej ksichtami. A úplne to zabije český dabing tejto postavy. Podobne ostatné postavy. Plus prvky účelovo snažiace sa vytiahnúť tento brak niekam vyššie - napr. černoch a jeho strata manželky. Má nejaký terapeutický zmysel takto namalovať hlúposť na ružovo pre cieľovú skupinu tohoto filmu? Nemyslím si to, preto tento film hodnotím len negatívne.

Oko v oblacích (2015)

Alibistická protizápadná protivojnová sračka. S komediálnym zosmiešňovaním a tonami obviňujúcej patetickosti. Toto všetko do filmu dostal režisér a to tak, že si to mnohí zúčastnení snáď ani nevšimli. Helen Miren si odbehla z reštaurácie z filmu "Láska na kari" - kde jej to sedelo, kde bolo jasne uveriteľné že rozumie tej správnej omelete - do armády. Kastingový fail jak sviňa. Neveril som jej ani ten maskáč čo mala na sebe. Druhý fail, operátorka drona, ktorá to tam preplakala, aby z nás vycedila súcit a emócie. Tak nejak si predstavujem násilne odvedenú mierovú aktivistku do operátorskej miestnosti donútenú pekelným vojnovým štváčom stlačiť ten zlý gombík. To snáď nie je možné. Naopak, byrokratické prieťahy v nejasnej situácii sú možné a pravdepodobné. Tento protizápadný škvár ich predstavil ako trápno komediálne. Výborné výkony afrických hercov či nehercov. Dobrý výkon Alana Rickmena a jediná nekomediálna veta v tomto filme, ktorú vyslovil práve on - a to je to alibi tejto protizápadnej sračky: "Nikdy nehovorte vojakovi, že nepozná cenu vojny. ".

Pan Holmes (2015)

Slabý, alebo mnou nepochopený príbeh, výborný alebo vzhľadom k veku autentický výkon Gandalfa, výborný výkon Mila Parkera, chlapcova matka odfláknutá, pekné exteriéry, pár zaujímavých momentov.