Last Night (2010)

Za to, že Keira Knightleyová je tak nepekná, vychrtlá a s tvárou sekery Keira nemôže. Vlastne asi môže, vychrtlosť si pravdepodobne privodila sama a to ostatné je toho dôsledkom. Ale to jej škerenie, vycerené zuby, neprirodzené až nepríjemné správanie vo vzťahovke iritovalo celý čas. Keire lepšie sedí, keď si natiahne pirátsky kostýmeček a ide sa šablovať s mečíkom medzi pirátov z Karibiku. Na takéto (komplikovanejšie) role nemá. Toporný výkon Sama Worthingtona fungoval omnoho lepšie, a Eva Mendesova bola celkom bezproblémová, a ten štvrtý - nevýrazný rádoby chrumkavý francúz nestojí za reč. Myšlienka bola prítomná - o kontraste medzi fyzickou a citovou neverou. Osobne mi tá citová príde odpornejšia. Dialógy - často krát nezmyselné a zbytočné. Nestojí za stratu času.

Pasažéři (2016)

Je to zábavný romantický film, fyzikálna presnosť sa v ňom nemá hľadať. Zľahka nadpriemerná zábavná vízia modernej kozmickej lode. No, na konci som sa na chvíľu zľakol, že tam režisér bude chcieť vtlačiť klišé umenia - ale našťastie sme toho boli ušetrení.

Městečko Pines - Série 1 (2015) (série)

Miestami a v priebehu seriálu som mal pocity nedomyslenosti, a nejakej násilnej zmeny v polovici seriálu, keď nastúpili bratia Dufferovci. Ale nakoniec to celé do seba pekne zapadlo, hoci to nemusí byť úplne každému zrejmé. Šerif absolútne utiahol svoju rolu, ako aj mnohí ďalší.

Útěk z MS-1 (2012)

Skvelá zábava, výborný Guy Pearce, výborný Joseph Gilgun a pár ďalších. Je to zábavný akčný film zasadený do budúcnosti. Keď tu niekto rieši logiku v akčnom zábavnom filme, a neprišiel na to že je to zábavný akčný film - je to dosť trapné.

Westworld (2016) (seriál)

Kvalitné prevedenie, priemerné obsadenie, občas zaujímavé dialógy - písané hlavne pre Anthony Hopkinsa - ktoré jediné stáli za to. Ale inak - prázdnota a nuda. Zamrzela aj samoúčelná nahota, účelom ktorej bolo cez útok na prvú signálnu sústavu zakryť prázdnotu deja. Toľko krát ma pri poslednom dieli prvej série napadlo "už by som chcel aby to skončilo" - a to napriek tomu, že sme boli svedkami záverečných "veľkých" odhalení.

Stranger Things (2016) (seriál)

Bratia Dufferovci zdá sa, sú posadnutí týmto druhom príbehov. A to je dobre - dali do toho svoje srdíčko. V 1. sérii - bezchybné obsadenie detských hercov (okrem Natálie Dyerovej ale dalo sa) - tým sa myslia ich výborné výkony. Winona Riderová trocha štvala svojim veľkým umením. Ale povedzme si pravdu, koľkí by jančili podobne ako ona - aj keby sa im takto záhadne stratil jeden z ich čoklov (a doma im záhadne poblikávali konzervy s psačím žrádlom), nieto vlastné dieťa. Dnes sa už niektorí obávajú pozerať seriály, aby nedopadli podvedení ako pri "Pozůstalých", "Sense8" alebo protoseriáli tohoto typu - Lost - kde záhadná udalosť nemá žiadny vývoj - lebo fantázia scénáristu nijaký nevyprodukovala. Prvá séria Stranger Things taká nie je - k záveru sa to dopracuje a to vcelku postupne. Druhá séria je skôr sklamaním.

Riddick: Kronika temna (2004)

Oproti nudnej jedničke podstatne premyslenejší nárez, ktorý nenudí a to ani opakovane. Jediná vec ktorá vadí je obsadenie toho lorda Marshala - Colmom Feore, ktorý sa hodí skôr na farára. Humorné a výživné.

Sedm statečných (2016)

Bez pridanej hodnoty. A tak sa človeku vnucuje otázka - aký bol dôvod na natočenie tohoto remaku. Zaujala Haley Bennett. Hrala ako naozaj. 62 ročnému krivo postávajúcemu Washingtonovi som jeho ostrostrelectvo nezožral. Iba technické prevedenie vyťahuje tento film na úroveň priemeru.

Morgan (2016)

Jednohubka s áčkovým obsadením a prevedením, a pár béčkovými chybami. Katka Marová do nás ládovala stále intenzívnejšie čo je ona zač ale nebola zďaleka tou najhlúpejšou postavou. Tými boli vedci, ktorí sa - aj po započítaní emocionálnej záťaže - správali ako kreténi. Žeby tým režisér chcel skritizovať súčasné módne slniečkárske snahy zachrániť a tolerovať všetko? Kiežby, ale nemyslím si, že to bol zámer. Zrejme vplyv Ridleyho Scotta vytiahol tento snímok na priemerné hodnotenie. Čo nie je vôbec zlé.

Buchty a klobásy (2016) odpad!

Neprekonateľná nuda a zívačka sa dostavila už pri prvej pesničke. Neuveriteľne odfláknutá animácia, excelentne priblblý príbeh a scénár. Trapný - WTF - humor na úrovni a vtipný akurát tak pre nadržaného pubescenta. Že to malo mať konotácie na víru / náboženství? Ale trt. Sledovanie tohoto filmu u mňa vyvolávalo neznesiteľné pocity úplne premrhaného času. Nie, nemám nijaký problém s vulgaritou alebo nekorektnosťou, skôr naopak. Musí byť ale aspoň trochu zmysluplná, nie aby tvorila samoúčelnú podstatu obsahu. Seth Rogen. Zdá sa, že mu chudákovi žiadna dosiaľ nedala, čo je smola pre ľudstvo, lebo potom zamoruje takýmito pubertálnymi nadržanými blbosťami. Keďže Rotten Tomatoes nemá na moje hodnotenie žiadny vplyv, hodnotím to ako čistý odpad. V tomto filme nie je nič, čo by oprávňovalo dať lepšie hodnotenie.