Červený stan (2014) (TV film)

Spočiatku to vyzeralo na nudný biblický príbeh volajúci po nedopozeraní. Ale po 40 minutách si človek zvykne a zmizne aj obava z biblickej nudy. Je to príbeh o láske a nenávisti, a je urobený dobre.

Odpad (2014)

Vzácna zhoda názvu filmu a toho, čo si o ňom myslím. Zriedkavo sa mi podarí nedopozerať film, aj slabý. Osud tohoto bol zastavenie v polovici, a jeho likvidácia. Režisér to naťahoval ako pančuchy starej matere a snažil sa nás značne amatérsky vtiahnúť do deja. Viac sa mi o tom nechce. Jedna hviezda za to, že tí chlapci - detskí herci a Rooney Mara za to nemôžu.

Žena v kleci (2013)

Obyčajná kriminálka tak na štvrtok 23.35. Keď ju neuvidíte, o nič neprídete. Mysteriózní tam nie je nič. Prečo len toto bolo v kinách je najväčšia mysterióznosť tohoto TV filmu.

Pozůstalí (2014) (seriál)

Toto je cez hranicu. Rozhodne nepatrím k tým, čo v Fantasy / Mysteriózní musia mať nejakého Gandalfa alebo nejakého "Ohyzda". Videl som prvú sériu a dva diely druhej. A - je to blbý, je to blbý, je to blbý. Ľudia zmizli a to je jediné Fantasy / Mysteriózní, ktoré sa tam objaví. Že niečo také vyvolá horu emócií a psychických porúch je pochopiteľné. Ale obmedziť seriál na opis životov "pozustalych" a ich emócií a post-traumatických dopadov - je setsakramentsky málo. V prvej sérii nám aj tajomne popisovali mentálne vadného jeleňa a kamera tajomne zaostrovala na holubov. Povedali sme si tajomne - "Ahaaaa, zasa tie holuby". Boli tam aj zblblé psy. Povedali sme si tajomne "Ahaaa, zblblé psy!". Sektári hulili cigaretu za cigaretou a mlčali. Povedali sme si tajomne "Ahaaa, hulia a mlčia". Ešte že si autori nezmysleli že budú aj často poprdkávať. Povedali by sme si tajomne: "Ahaaaa, poprdkávajú, teraz budeme o tom silno rozmýšlať, prečo poprdkávajú!!!". Tiahlo sa to ako sopel a stálo to dobrých hereckých výkonoch a údive "kam len toto povedie"? Druhá séria nás v úvode umelecky oboznámi s príbehom z praveku, kde had uštipne tetu lebo na hada šáhne holou rukou, tá umre a niekto si vezme jej dieťa. Predpokladám, že na konci 64 série nám vysvetlia tento vysoko umelecký záhadný úkaz. Takisto zmenili úvod seriálu, ktorý bol zaujímavý, nahradili ho banalitou, a..... keby ste občas nepočuli známu melódiu, nebudete veriť, že ide o pokračovanie seriálu: prihlásili sa černošské odbory a zabezpečili prevahu černošských hercov v seriáli. V druhej sérii sa dokonca objaví niečo, čo nebolo finančne lacné - vypustené jazero. Je jeden dôvod prečo tento seriál pozerať - môžete pri ňom sledovať svoj údiv nad tým že "čo len toto malo byť, a kam to len môže poviesť". Dá sa ale štatisticky očakávať, že záver bude blbý a lacný rovnako, ako celý priebeh tohoto seriálu.

Svobodní se závazky (2011)

Adam Scott neumí hrát, Jennifer Westfeld som si preklepol pretože hoci som ju nepoznal, na jej vizáži toho bolo dosť divného - áno absolvovala plastické úpravy tváre s podivným výsledkom. K tomu príbeh ktorého výsledok bol dopredu jasný. No, bieda.

Birdman (2014)

Banálny príbeh o stárnutí a úsilí o uznanie (usiluje o to 98% populácie). Hlavná postava ale trpí duševnou poruchou, je špecifická a brandžová. Režisér možno vedel aký konkrétny osud popisuje, ale nedokázal ho odovzdať divákovi, a ostal len v masovej rovine všeobecnej snahy o uznanie a problému starnutia z pohľadu nejakého podivína. Herecké výkony amerických profesionálov sú v poriadku, preto to nie je "odpad". Hoci režisér je mexičan, výsledok je zrazený k zemi silne európsky zaváňajúcou snahou o "veľké umenie". Podobne slabé ako 21 či Babel. Vlastne slabšie.

Spása (2014)

Prečo by western nemohli natočiť dáni? Ak niekto pochopí žáner, čo sa v tomto prípade podarilo, môžu western natočiť aj vietnamci. A kludne lepší, než ten natívny. Eva Greenová hádzala svoje tradičné zlé kukuče, a dobrý na nej hlavne akurát facelift. Nebolo z čoho postavu pochopiť. Pekný vizuál, záporáci excelentní, Mikkelsen svoju postavu utiahol, šerif charakterovo ako z vášho mesta. Je to funkčné a nadpriemerné.

Teorie všeho (2014)

Drásajúco uveriteľný výkon Eddieho Redmaine. Prekrásna Felicity Jones, ktorá je pre tento vzťah krásna až príliš. Film mi pripomenul aj moju dilemu o tom, nakoľko je Hawking špičkovým vedcom, a nakoľko je jeho renomé dôsledkom jeho unikátneho životného príbehu. Zľahka nadpriemerný, miestami skratkovitý film.

Chappie (2015)

Nudné, blbé béčko bez príbehu, scénára. Mizerné obsadenie, aj hviezdy hrali mizerne. Nevhodné ako rodinný film, nefunkčné ako sci-fi. Neostáva dúfať, že to bolo lacné. Ak nebolo, niekoho by už nemali pustiť k výrobe filmov.

Frankie & Alice (2010)

Slabé herectvo Halle Berry pohřbilo celý film, a urobilo z neho úplne nudnú záležitosť.