Yes Man (2008)

trailer se snaží vzbudit dojem, že se jedná o návrat Jima Carreyho k lehkovážným komediím z devadesátých let (když si člověk přečte o čem to má být, Lhář, lhář úplně tane na mysl), ale to je matoucí. Resp. v první polovině filmu máte dojem, že záměr to byl, ale z nějakého důvodu to není vtipné ani zábavné (to samo o sobě je zajímavý pocit - sledovat Carreyho snažícího se dělat legraci u které se nebudete smát). V druhé půli se to zvrtne a díváte se na něco co připomíná nezávislou komedii o vztahu dvou lidí co k sobě hledají cestu (Zooey Deschanel na to má licenci a je stejně nesnesitelná jako kdekoliv jinde), ale to s nudou moc nepomůže. Ani v jedné z těchto částí to není moc úspěšné a dohromady se to sype úplně. Jestli se chcete s Jimem zasmát, pusťte si třeba neprávem opomíjený Incredible Burt Wonderstone (epizodní role, ale k popukání), jestli chcete komedii o mezilidských vztazích se ztahaným padesátníkem, volte Dan in Real Life nebo Stranger Than Fiction. v každém případě z toho vyjdete lépe, než mrhat čase u téhle blbosti

Nevědomí (2013)

S Oblivion je třeba být obezřetný. Film vás sice naláká do svých pařátů úchvatnými vizuály a spoustou maličkostí, které vypadají jako by na jejich vývoji spolupracovala kreativní divize applu, nicméně po prvních 20 minutách to už nestačí. A když se rozhodnete dát šanci příběhu, nedej bože hercům, nikdo soudný nad dvanáct let věku s tím nemůže cítit jakékoli uspokojení. Sám sebe považuji za relativně chápavého, ale nemohu se zbavit dojmu, že mi autoři zkrátka zapomněli sdělit nějaká velice důležitá fakta, aby to celé dávalo aspoň jakýs takýs smysl. Do teď nemůžu uvěřit, že jsem těch šest hodin vydržel. Že to má jen dvě? Tenhle fakt podléhá velice subjektivní interpretaci - a to si evidentně myslel i tým autorů.

Ctihodný občan (2009)

Nemám rád, když lidi komentují filmy a píšou "že hned věděli co se stane dál", nicméně Ctihodný občan je tak hloupý film, že bylo opravdu těžké sám sebe přesvědčovat, že nesměřuje k předvídatelnému konci. každý jeden "šokující" zvrat musí průměrně inteligentního jedince urážet, nechci do komentářů psát spoilery, nicméně u pár scén se člověk musí smát nahlas, protože herci se se svojí postavou loučí tak ostentativně, že už zbývá jenom zamávat do kamery a říct: "tak já...tak já tedy půjdu". Mám podezření, že Jamie Foxx cca 10 let zpět upadl ošklivě na hlavu (nebo vyměnil agenta) a od té doby se zásadně pouští do projektů, které obecně nemůžou dopadnout špatně, ale jeho postava je vždy tak pitomá, že z toho nemá šanci vyjít s čistým štítem (dokonalým příkladem je Nespoutaný Django). Formálně se na to kouká docela dobře, je to barevné a hýbe se to, ale to dělá i listí na podzim a taky na něj nechodíte do kina.

Přátelé (1994) (seriál)

Přátelé jsou fenomén - myslím že žádný sitcom si nedokázal udržet takovou úroveň po 10. sezón, i když se schémata opakují, což je ostatně při takovém počtu epizod nevyhnutelné. Na úrovni hrané situační komiky nemají konkurenci (HIMYM jsem nikdy nesledoval, takže nemůžu soudit), za to plný počet. Nicméně jak se charaktery v průběhu série profilují je skoro až těžké k hrdinům cítit sympatie - chápu, že to je nadsázka, nicméně: Monika - pedantská kráva, potenciální autismus, v reálném životě by byla naprosto nesnesitelná, pravděpodobně by ji někdo umlátil k smrti. Rachel - rozmazlená kráva, která si myslí, že se celý svět točí jenom kolem ní a i přes to, že se v rámci charakteru měla z této pozice vymanit vlastně je celých 10. sezon stejně nesnesitelná, pravděpodobně by ji někdo umlátil k smrti hned po tom co by skončil s Monikou. Phoebe - má působit dojmem praštěné žáby, ale s přibývajícími léty je na Lisa Kudrow její věk nepříjemně znát a tak je člověku snad až trochu trapně za ní. Joey - když Přátelé skončili, byl Matt LeBlanc jediný, kdo se nechal uvrtat do spinn off show, zákony show businessu jsou neúprosné, vyber největšího idiota, to mají lidi rádi. Chandler a Ross jsou jediné charaktery, které by se zřejmě daly vystát v reálném životě, nicméně jejich postavy by s mírou slabošství vůči svým osudovým ženám zákonitě skončili u chlastu nebo na drogách. Snad nad tím zbytečně přemýšlím, je to jenom 22 minut k mytí nádobí, já vím.

Muž z oceli (2013)

se Snyderem to jde z kopce od úsvitu mrtvých, tímhle filmem jenom prodlužuje řadu průměrnosti, která tentokrát není nijak zajímavá ani vizuálně. To že má tenhle film relativně vysoká hodnocení je jenom důkazem toho jak moc si publikum zvyklo na průměr - tak mocně, že ho považuje za nadstandard. A Cavill jako Superman? I Christopher Reeve by to pořád zvládnul lépe a to si vemte, že je ochrnutej..jo a 9 let po smrti

Neúplatní (1987)

tohle je jeden z nejpřeceňovanějších filmů v dějinách komerční kinematografie. Příběh je banální, herci otřesní - Sean Connery má pochybnou čest pronést cca 3 minutový monolog složený z pouze z frází a klišé. Více než krimi/drama to v těch momentech zavání parodií a jsem si téměř jistý, že několik scén z bláznivé střely, bylo tímto filmem ne parodováno, ale citováno.

Světová válka Z (2013)

Brad Pitt a zombíci - upřímně, podle mě je tohle dokonalý marketingový nástroj, kde si každý ze zamilované dvojice v kině najde to svoje (kdo hledá co dosaďte podle preferovaného stereotypu), říkám si, že kdyby v druhé části byli i šmoulové, pokrývá to už úplně všechny. Mark Foster trochu plave v akčních scénách, ale ty jsou jen kořením, že to udrží vaši pozornost celé dvě hodiny je toho důkazem. přemýšlím jak se bude jmenovat druhý díl, byl bych pro Ples Příšer 2, mohl by to být muzikál!

Dravci (1999)

pokaždé když tenhle film vydím spadne v mých očích o něco níže...což ovšem neznamená, že se na něj příště nepodívám, vždycky je kam padat

Donnie Darko (2001)

sice si nemyslím, že bych to někdy pochopil (a neviděl jsem to jednou), ale když vidím něco krásného, tak ji poznám.

Apocalypto (2006)

kdybych chtel videt hezkej film o běhání, pustím si forresta gumpa, 60% jen za mela páč byly doby kdy jsem se staečným srdcem i usínal