Insidious 2 (2013)

Jistě, dalo by se říci, že mi sledování komplikoval asi litr vína, co jsem během filmu vypil, ale překombinovanost a scénáristický zmatek by mě asi dohnal i tak. Asi by taky pomohlo vidět jedničku, nebo věřit na život po smrti. Ale zas musím filmu přičíst k dobru, že jsem se nepozvracel a druhý den mě nebolela hlava...a to se počítá!

V moci ďábla (2005)

Žánrově řadit tenhle film pod záložku "horror" je nesmysl. Má to mnohem více ze soudního dramatu. Jistě atraktivní téma, chvílemi legrační slovní fotbal a dva úhly pohledu na jednu věc. Nicméně není možné snažit se budovat dusivou atmosféru a pak to celé shodit nablblou pointou - srovnávat tohle s klasikami žánru je asi stejné jako tvrdit, že Mumie je nový Indiana Jones

Kouzelníci (2013)

Netvrdím, že to je stavební kámen světové kinematografie, ale ve skutečnosti mě nízká hodnocení tohohle filmu docela uráží. Chci říct...jak často se vám stane, že se v kině smějete nahlas? Mně velice zřídka. Sorta lidí, co dá poslednímu dílu prciček 4 hvězdy a pak hořekují, že v tomhle jim chyběl nějaký ten element zábavnosti - když se deska jmenuje Čauky Mňauky, to je taky k popukání, že?

Gravitace (2013)

Není to ode mě úplně fér, protože jsem Gravitaci neviděl v kině a jsem si jistý, že velké plátno s 3D by jí jednu hvězdu přidalo. Nicméně už to, že filmu se Sandrou Bullock a tak banálním příběhem dám 3 hvězdy považuji za akt osobní statečnosti (jap, mám standardy proklatě nízko). BTW všimli jste si, že Sandra Bullock ke všem svým nečekaným hitům natočila sequely? (Nebezpečná rychlost 2: Zásah, Slečna drsňák 2: Ještě drsnější, Drsňačky 2: Zatím bez podtitulu, to přijde (český distributor by měl vážně uvažovat o nadužívání slova "drsný")). Taky si myslíte, že natočí Gravitace 2: Drsná přitažlivost?

Zvuk hluku (2010)

Snad to něco dá lidem se silným rytmickým cítěním, zbytek se párkrát usměje a pak bude čekat až to skončí.

Temný rytíř povstal (2012)

Hardy jako Bane je podle mě ještě lepší záporná postava než Ledger - a film o chlápkovi co se oblíká jako netopýr může být jenom tak dobrej, jako je jeho arch enemy

Temný rytíř (2008)

éééé ble ble ble Heath Ledger, éééé ble ble ble 90%, éééé ble ble ble 4. nejoblíbenější film. Když jsem to viděl poprvé, stržen všeobecnou hysterií jsem taky dával plný počet. Potom jsem to párkrát nedokoukal (každý film co má nad 130 minut by k tomu měl mít setsakra dobrý důvod a tady mě žádný nenapadá) a teď si myslím, že to je hezký, atmosférický a šecko, ale 100%? To by musela zahynout celá produkce i s rodinama (+ nevim...někdo z obsazení Rychle a zběsile) a i tak bych se jim to zdráhal z piety dát, strašně nadhodnocené.

Batman začíná (2005)

Tenhle film trpí tím, že je prvním ze strašně nadhodnocené trilogie a hlavní záporná postava je z celé trojice taková nemastná neslaná. Vždycky se zdráhám si to pustit, ale nakonec mi to přijde zábavné, snad je tam toho humoru, vzhledem k tomu jak vážně se to později bere, až moc. Ale může člověk něco soudit za budoucnost? (to byl chyták, samozřejmě, že může)

Konečná (2013)

Stojí to a padá s Arnoldem. Spíš to padá.