thunnus

thunnus

Muži, jsou z Marsu, ženy z Venuše, LGBT možná z Měsíce, ... ale já jsem z LV426 :--)

<< předchozí 1 2 3 4 5 9 13 17
    • 15.2.2015  10:21
    Insidious 2 (2013)

Pro mne lepší než první díl, nejen že akce a lekaček je více, atmosféra zůstává obstojná, ale i příběh je lepší a doplňuje mezery v prvním díle a dává nová vysvětlení a významy. Překvapivě tak film není jen nastavovaná voda toho prvního, jen se vším více, ale plnohodnotným pokračováním a rozvinutím prvního příběhu. Konec je ale už poměrně uzavřený, takže si příliš nedovedu představit, jak by mohlo navazovat další pokračování. Docela bych se obával nějakého násilného oslího můstku, který by kvalitu mohl dost degradovat... zatím tu bude prequel a i když podobné výjevy většinou sleduju s nedůvěrou, tomuhle dám šanci.

• 15.2.2015  03:06
    Insidious (2010)

Horory zas tak často už nesleduju, protože slashery plné krve a nelogičností nemusím a kvalitních duchařin, ze kterých se bojím, je jak šafránu, nicméně tento jsem se odhodlal zhlédnout - a nebyl jsem nijak zklamán nebo rozčarován. Základní kostra příběhu je ru mnoha stokrát provařená, nicméně režisér se - na rozdíl od mnoha jeho kolegů - nevydává cestou "rozlitého kečupu", ale naopak se snaží pomalu budovat atmosféru, nepřehání to s lekačkami a (kupodivu nenásilně) vytvářet nebo odhalovat vztahy mezi postavami, které nepůsobí přitaženě za uši. Celkem to funguje a korunu tomu dává závěrečný twist, který jsem znal vzhledem k znalosti druhého dílu, ale přesto se mi velmi líbilo, jak byl zpracován, I proto - asi 3,5, tentokrát ale zaokrouhlím dolů.

• 15.2.2015  02:53
    Single Man (2009)

Pro mne velmi depresivní film o stárnoucím homosexuálním muži, který ztratil svého životního partnera a nedokáže se vyrovnávat se samotou = hlavní téma filmu. Firth hraje skvěle a postavy mi bylo líto, nicméně asi mne film zastihl v špatné náladě nebo jsem omezenec, protože pokud na mne film zapůsobí smutně a vyvolá pocit osamění (ne, nejsem stárnoucí homosexuální muž), není to nic, co by mne nějak obohatilo a po pravdě za takovým účelem se na filmy ani nedívám. Ač sleduji různé "klubové" filmy často a tento není rozhodně špatný jako projev pocitů představitele této menšiny ve své složité době, nezanechává ve mně mnoho pozitivních emocí ani vlastně nových informací a tak dávám silné tři s tím, že možná někdy zvýším o jeden stupeň.

• 15.2.2015  02:40

Neuvěřitelné...Američané dokázali natočit příjemnou, optimistickou, inteligentní a zároveň milou pohádku (nemluvím o Pretty Woman ;-) ). Dost se divím, že v té záplavě násilností a nechutností nebo stupidit (které ve mně vyvolávají agresivnější reakce než prvně jmenované), dokázali za velkou louží natočit takový "protistresový" film, který šlape jak hodinky, má vtip i originální příběh (Pirát Roberts), obejde se bez velkých profláklých hvězd a hlavně opravdu pohladí na duši. Něco mi ale říká, že ten minulý čas je tady bohužel na místě...

• 18.1.2015  14:26
    Bílé peklo (2001)

Ač jsem to neočekával, je to velmi silný film, s hlavním hrdinou jsem si vybudoval vztah, a cítil k němu soucit, držel mu palce i když to byl bývalý bojovník wehrmachtu a tedy agresorů, což se mi paradoxně u mnoha hrdinných hollywoodských filmů nestává. Sílu filmu dává zejména fakt, že je založen na skutečnosti a tedy získává tím na autenticitě. Jsem ochoten přejít možné úpravy vůči realitě, jisté zjednodušování a pravděpodobně i vykreslování hlavní postavy příliš v kladných barvách a naopak Rusů jen v těch negativních a hlavního záporáka jako jakési nemesis. Nic to totiž nemění na faktu, že film na mne zapůsobil, protože je založen na silném (a skutečném!) příběhu a na konci jsem měl hodně na krajíčku a v závěrečné scéně i nějaká ta slza ukápla... byli to taky jen lidé.

• 10.5.2014  23:56

I na současnou dobu působivé, na svou dobu nepochybně geniální. Jen mě mrzí karikatury nácků vč. Göringa. Nebyli to takoví nafoukaní blbci...

• 1.5.2014  12:55

Bale je skvělý, ale celé je to hodně, hodně přepálené (př. scéna s honičkou s policajty) a scénář má děr jako zajíc na žranici myslivců. Celý film se snaží šokovat, ale je prázdný jako hlavní hrdina a vůbec emocionálně nefunguje, ani nezhnusí, ani toho ubožáka nebude líto. Každopádně místní psychopati z toho budou mít určitě orgasmus a druhé Vánoce...

• 6.4.2014  17:08

Až na pár jakž takž trochu vtipných okamžiků záměn osob a nedorozumění, ničím zajímavá ztráta času.

• 1.4.2014  17:41
    Noe (2014)

Vůbec ne tak špatný film, jak si řada místních asi myslí. Je to z mé strany tak na 70%, ale schválně hodnocení zaokrouhluji nahoru. Biblické motivy (i ty skryté) jsou fajn, postavy jsou překvapivě zajímavě psychologicky vykresleny, archetypální charaktery mají hloubku. Vadili mi ale trochu andělé - kamenní obři (ti se v původním příběhu vzali kde??) a také, nemůžu si to odpustit, mi na konci zůstala otázka, jak se budou z jediné rodiny množit lidé dál - nechtěl bych si představit nějaký incest... to je ale asi spíš problém předlohy než samotného filmu ;-)

• 1.4.2014  17:28

Silný film, skvělí herci, silné a smysluplné téma, nicméně dokonalý zážitek to nebyl. Nechci spoilovat, ale Raynova postava mi přišla nedovysvětlená (nikde jsem neslyšel odpověď na tu otázku why do you hate yourself? - a docela by mě zajímala), hlavní postava prošla (v Hollywoodu standardním) přerodem z namyšleného a homofobního bigota v bojovníka za přežití a důstojnost lidí se smrtelnou chorobou, ale nemůžu si to odpustit, už jsem to mnohokrát viděl. Napadla mě jakási vzdálená podobnost s Schindlerovým seznamem, ale jako aktualizaci toho příběhu o hodném obchodníkovi a později idealistovi, který pomáhá potřebným, bych to neviděl. Na druhou stranu, rýpnutí do zdravotnického systému US se mi líbilo, bylo odvážné a škoda, že nebylo ještě konkrétnější. Když vidím ty libertariány, kteří obhajují právo (jich) bohatých na to kašlat na a nepomáhat bližním svým, zvedá mi to tlak. Oni na léky mají, můžete namítnout, že si na ně vydělali tvrdou prací, ale já Vám na to říkám, fakt věříte, že poctivě??

• 1.4.2014  11:58
    Pretty Woman (1990)

Je to všechno klišé a naivní až to bolí. Ale na druhou stranu, pokud si chce člověk odpočinout a na chvíli zapomenout na naši uspěchanou dobu, takovéhle filmy jsou ideální. Tahle pohádka, mimochodem s překrásnou hudbou, o novodobé popelce, i když nemá čím překvapit, totiž funguje ve své primární funkci - dokázala mě pohladit na duši. Můžete na to nadávat z různých důvodů, jak tady čtu, ale ono taky záleží, co od takového filmu čekáte...

• 24.11.2013  10:28
    Real Time with Bill Maher (TV pořad) (2003)

Byť bych s mnohými názory pana Mahera souhlasil, ze začátku se docela dobře bavil (zejména New Rules je lahůdka) a zejména oceňuju odvahu, s jakou se naváží snad do všech hodnot, které jsou Američanům vlastní jako kožich Leoši Marešovi, nemůžu si odpustit několik výtek, zejména když vidím zdejší nekritické vychvalování tohoto pořadu. Inu tedy: Za prvé mi vadí, že Bill Maher zjevně cenzuruje a manipuluje s názory, podsouvá ty svoje a hlavně si do svého pořadu téměř výlučně vybírá lidi, kteří s ním v drtivé většině diskuze souhlasí a sdílejí jeho hodnoty. Za druhé mi přestává být i sympatický sám Maher, nejde ani to, že nepokrytě přiznává, že bere drogy a už vůbec ne jeho známé kontroverzní názory na náboženství, kde bych s ním naopak souhlasil, ale spíše mi vadí jeho arogance a sebestřednost, se kterou prezentuje své názory jako pravdu a prodává sebe a svou pravdu, pokud by někomu prospěla lekce pokory, určitě by to byl on. Za třetí, ono mě přestává bavit, když slyším stále stejné argumenty, stále podobný styl (často záchodového) humoru a stále stejné názory. Maher ač sám sebe prohlašuje (a také jím je) za kontroverzního, nikdy skutečně nejde "do hloubky", byť ale tímhle problémem trpí všechny Americké show, a tahle není ještě zdaleka nejhorší a připouštím, že je to komedie, ne vážná debata, vzhledem k vážnosti témat si tuhle výtku ale neodpustím. Proč volím hodnocení jaké volím? Přes všechny argumenty proti, které jsem uvedl, jsou mi totiž lidé jako Maher než republikánští štváči a pohunci, kteří prezentují své názory, které se bez problému dají nazvat bigotními, šovinistickými až nenávistnými, mnohem milejší, nejen že je to sranda. Když se podívám na internetová videa jiného Billa - Whittla, tak si nemůžu odpustit, že Maher je mi stokrát názorově blíž. Ač sám egoista totiž není tak bezohledný (dá se říct přímo krutý) jako oni.

• 18.11.2013  15:09

Překvapivě velmi vtipná, nevtíravá, dá se říct chytrá a místy i poučná komedie, jaké se dnes moc netočí. Ideální film na nějaké víkendové odpoledne, kdy si chce člověk odpočinout. Příběh překvapivě není vůbec primitivní, postavy si člověk oblíbí a hlášku aj ja ja ja ja jaj doslova miluju. Když přičtu spoustu originálních gagů (př. otevírání závory, vytažení auta na strom), je to skoro na maximální hodnocení, tomu jen brání jistá naivita, zejména v dějové lince teroristů, kteří by do filmu tak nějak neměli patřit.

• 18.11.2013  15:01

Dost nevyvážený dokument, první půlka plná rozhovorů s odborníky byla možná trochu suchopárná, ale zajímavá a poučná, druhá mi místy začala připadat jako agitka. Některé souvislosti jako psychopatie a citové otupění z léků mi připadají trochu pochybné, byť zajímavé, jiné podle mě podstatné skutečnosti zanedbané - dokument se například vůbec nezabývá deprivanty (tzv. parciálními psychopaty), kterých mezi manažery nejspíš bude mnohem víc, než "ryzích" psychopatů a jisté vysvětlení a oddělení těchto skupin, které není úplně jednoznačné, by vůbec nebylo na škodu. Druhou půlku plnou patetických a dost možná i manipulujících žvástů si ale mohli autoři odpustit, nic nového tím nepřinesli a dost se snaží zmanipulovat, jak tady správně poznamenávají jiní komentátoři. Co mi taky dost vadilo, je několik podprahových zpráv, které se objevovaly mezi záběry, i to naznačuje pokus o manipulaci. Kdybych měl dát hodnocení, tak asi nejlépe odpovídá těch 2,5 hvězdičky, ale zaokrouhluju nahoru, protože aspoň oceňuju, že se o tomuto vážnému tématu mluví. Bude to totiž čím dál větší problém, ale to by přesahovalo komentář, potažmo recenzi k filmu a je spíše na diskuzi.

• 11.11.2013  11:35

Nepopírám, že to je originální a má to v sobě jistou (zvrácenou) zábavnost, ale je to ptákovina až na ntou. Autor zjevně chtěl pobouřit co nejvíce lidí a vyprovokovat druhou skupinu, aby mu přispěla na celovečerní film (a aby se stal bohatším). Nenudí to, ale zas tak to nebaví a nepochopitelné krávoviny (př. kovbojové) se jen kupí. Přemýšlím, jak daleko asi zajdou nejrůznější "nezávislí umělci". Počítám, že brzy uvidíme film Ježíš, Jidáš, Máří Magdalena a učedníci o(b)jíždí Jeruzalém. Jen nechci vidět, co tam bude dělat Lazar a už vůbec ne, jak bude vypadat neposkvrněné početí...

• 9.11.2013  23:37
    Flashdance (1983)

Příběh naprosto o ničem, obyčejná pohádka pro naivní holky, které věří, že pro ně přijede krasoň v porscháku. Na druhou stranu to ale zachraňuje hudba, která se mi líbí i po těch 30-ti letech. Irene Cara měla velký talent, škoda, že se ztratila.

• 3.11.2013  12:05

Když to srovnám s konkurenčním White House Down, který se nebral vážně a dělal si ze sebe stále legraci a dobře balancoval mezi akčňákem a komedií, vychází tenhle film a emoce, které ve mě zanechal, jako jasný poražený. Neuvěřitelná dávka patetických keců a blbých dialogů, Američani jako ztělesnění ctnosti a (jejich) čestnosti, spousta scén a motivů vykradená z jiných starých filmů (hl. legendární Smrtonosná past, ale i Přepadení v Pacifiku), logické mezery jak prase (fakt věřím, že vrchní štáb USA by byl ochoten odvolat celou svou flotilu, která chrání stabilitu na Korejském poloostrově za život prezidenta, kterého drží teroristé a stejně by ho asi zabili, určitě by prezident obětoval miliony, možná miliardy lidí, aby zachránil své spolupracovníky z Bílého domu, určitě by horda dobře vycvičených teroristů měla problém najít jednoho bývalého agenta a ani by nebyli schopní se domluvit na koordinovaném sweepu a dalších "wtf" momentů je tam spousta, což na to, že se ten film chce brát vážně, mu to narozdíl od WHD neodpustím), Co mě ale nejvíc popudilo, bylo Butlerovo jednání se zadrženými, které odzbrojené a bezbranné (!), mučil, vraždil a dokonce (drobný spoiler) zabil i svého bývalého kamaráda poté, co byl zraněný a zjevně nepředstavoval nebezpečí. Jistě, ve filmu jako tento se to dá přehlédnout, byli to teroristi, jenže to jednak dává něco jako vzor a obhajuje to mučení, kterého Američani dopouštějí (často i na nevinných) a jednak to ukazuje americkou mentalitu, která se podle mě začíná zvrhávat do "my, Bůh a svoboda a všechno ostatní je nám jedno, protože jen naše hodnoty a to, co říkáme, je správné"... a že při tom zabíjí hromadně lidi, to už je jaksi jedno. Vím, že tohle s filmem úplně nesouvisí, ale na druhou stranu v mnoha ohledech a náznacích tenhle mizerný film tyto názory obhajuje. Když tomu přidáme mizerné efekty, chaotické přestřelky, kde útočníci trefí vše jen ne hlavního hrdinu, opravdu moc není na co se dívat. Abych ale nebyl jen kritický, pár pozitiv se najde - Butler nehraje zas tak špatně a Morgan Freeman na to, jak malou má roli zaujme. Tak aspoň ta jedna hvězdička

• 20.10.2013  22:52

Neuvěřitelný vrchol guilty pleasure. Film, který je tak úmyslně blbý, až jsem se královsky bavil. Překvapivě Emmerichovi vše funguje a vychází, nadhled funguje na 100 %, příběh, ač plný všech možných klišé akčních výplachů, stále po sté úderný. A hlavně, člověk jen tak nevidí amerického prezidenta střílet z raketometu :-).

• 20.10.2013  21:01

Po přečtení wikipedie a několika článků, uznávám argumenty některých komentátorů, že se film od skutečného příběhu první porn star dost odchyluje, ale na druhou stranu, by mě zajímalo, jak by se tolik životních zvratů narvalo do tak krátké stopáže? Film hodnotím jako lehce nadprůměrný, oceňuji odvážnost hlavní představitelky i řadu hvězd, které tu mnohdy hrají štěky, spíš mě ale zaujala jeho hlavní myšlenka, chcete-li vyznění, poselství či pointa. Že svět porno byznysu a život pornohvězd není žádný med, je jasné každému, ale když si člověk uvědomí, že roste obrovským tempem a dle odhadů o něj nějak zavadila každá čtvrtá studentka, přivádí mne to k zamyšlení, jak se pak tyto ženy vrací do "normálního života" a jak se se svou minulostí pak vyrovnávají samy a jak jejich okolí. Film tohle řeší až na konci a ukazuje to jako součást té odvrácené tváře, mohl se tomu věnovat ale přecejen déle. Nechci, aby to znělo příliš vulgárně, ale to, že počet/procento "kurev se záznamy jejich prasáren" v společnosti roste tak rapidním tempem, bude mít jistě nějaké následky a život naivní Lindy je toho jakousi předzvěstí. Každopádně ten film na mě zapůsobil tak, že těch holek, kterých je plný internet, je mi ještě víc líto, mnohé trpí mnohem hůř než hlavní představitelka.

• 30.8.2013  01:44
    V pasti (2005)

Velmi působivý a dramatický thriller, kdy jsem nevěděl, kterého z těch dvou psychopatů mám nenávidět víc. Každopádně od plného hodnocení mě odrazuje "jen" celé morální poselství filmu, že trestat lidi na vlastní pěst je vlastně správné, protože si to ty svině vlastně zaslouží. Jistě, zaslouží, jenže pak se to obvykle zvrhne v ještě horší věci (protože právě takovými "samosoudci" je většina spree killerů pro nechápavé) , Jinými slovy, hlavní hrdinka byla stejně špatná jako hlavní hrdina a zasloužili si buď oba umřít, nebo ještě lépe se za to vše zodpovídat.

• 15.6.2013  21:17

Udělal jsem osudovou chybu - pustil jsem si Mlčení a hned po tom tohle a viděl tu "změnu" kvality. Slabý scénář, jehož vykreslení postav mne nechává chladným. Nevěděl jsem, jestli se mám Hannibala bát, má mi připadat nechutný, soucítit s ním, být mi ho líto nebo mu proti těm grázlům trochu i fandit. Jinak ale celkem povedené výkony hvězd spíše druhé kategorie. Nejvíc mi ale vadilo, že Hannibalův původ je takový "klaďácký", při sledování mlčení jsem si jeho background představoval jinak, ale kdo ví, jak se člověk stane kanibalem a sériovým vrahem...

• 12.6.2013  23:20
    Zabíjení po česku (TV film) (2010)

Netvrdím, že jsem velký odborník na problematiku, ale záměrně dávám o hvězdičku víc než obvykle u takových dokumentů průměrné televizní kvality už jen pro to, že má odvahu mluvit o těchto citlivých věcech a ukazuje druhou stranu mince toho, co se ve a po válce dělo.

• 2.3.2013  17:47

Skoro by se dalo říct, že je to béčko, nic ale nemění na tom, že je to docela zábava byť místy až guilty pleasure. Rozhodně nic intelektuálního na tom nehledejte..

• 19.12.2012  19:18

Nuda, Tommy Lee rozhodně nemá režisérský talent :-(

• 5.9.2012  18:04
    Jak prosté (TV seriál) (2012)

Hodnocení pilotu: Ve všem průměrná detektivka. Není to žádný zázrak, ale na druhou stranu ani žádný velký průšvih. Britskému Sherlockovi, jehož jsem fanouškem, se to sice nevyrovná, ale aspoň to nenudí a děj není zas tak přitažený za uši, herec, který hraje Holmese je mi úplně neznámý, ale nic proti němu nemám, ukazuje svou postavu jako člověka z masa a kostí - génia, který ale má problémy s drogami, impulzivním jednáním a hlavně mezilidskými vztahy. Lucy Liu mi přijde nevýrazná, ale kupodivu záhadnější než Holmes, na jedné straně spíš normálnější s běžnějšími lidskými problémy, na druhé straně nedokážu pochopit, proč tak stojí za Holmesem, když ten se k ní zrovna hezky často nechová, to asi ukáží další díly. Co mě ale štve, je že seriálu jde špatně rozumět - všichni mluví rychle, ne zrovna spisovně a to bez titulků není ideální :-(

• 24.8.2012  22:41
    Philadelphia (1993)

Velice patetický film, který mě nějak minul. Hanksova postava hraje na city až příliš a vývoj Washingtonovy je celkem předvídatelný a očekávatelný. Myslím, že je to hodně přeceňovaný film. Není špatný, ale ani zas nějak úžasný.

• 18.8.2012  22:45

Film je to půměrný, ale na druhé straně, když vidím zdejší negativní hodnocení přidávám hvězdu navíc, i když to moc nedělám, ale v tomhle případě udělám výjimku. Je to docela povedená studie jednoho psychopata a jeho naivní (nebo spíš společností znuděné a hledající rozptýlení? - to si domyslete sami) spolupachatelky, kteří se milují, ale to je neznamená, že nejsou schopni zabíjet a přitom si myslet, že jsou "boží děti". Hlavní představitelé ve svých rolích nejsou vůbec špatní, mají charizma a dávají svým postavám docela duši a vztah manipulování - živočišnost tu je využit také velmi slušně. Závěrem, není to vůbec tak špatný film, jak tady většina tvrdí

• 29.7.2012  16:07

"Ty se mi moc líbíš, hochu" :-))) Geniální zvrat v geniálním filmu s geniálním scénářem. Dokonalý prostředek na zlepšení nálady. Aneb jak jde udělat z jednoduchého příběhu a motivu pomocí skvělých dialogů a herců klasiku. Takové filmy se už dnes (moc) netočí.

• 27.7.2012  22:06

Velice mrazivý film. Váhám s plným hodnocením, nevyhnu se při tom spoilerů. Na filmu se dá najít několik chyb, zejména přerod dvou hlavních postav z obětí v mstitele mohl být delší, ale uznávám, že tvůrci sami se asi báli, že by to mohlo sloužit někomu jako návod. Hlavní postava je zpočátku také až příliš kladná a zastávající se slabšího, myslím, že takhle by to v reálu nefungovalo ale dá se to odpustit. Popravdě řečeno však si myslím, že podobné příběhy jsou často a určitě mnohem častěji za masakry typu Columbine než to, co nedávno byť také velmi dobře zobrazilo Musíme si promluvit o Kevinovi . Nechci psát jen hloupou agitku, ale kdy už si lidé konečně uvědomí, že lidé, na kterých někdo napáchá extrémní zlo a dotlačí je do kouta, jsou pak schopni extrémních reakcí a ublíží často zpět, anebo sami sobě anebo i lidem zcela nevinným, kteří prostě jen jsou ve špatnou chvíli na špatném místě? Spoiler: Na druhou stranu, když kluci stříleli po bosovi těch tyranů, držel jsem jim palce ať neminou. Je mi jasné, že tímto názorem si asi vysloužím mnoho kritiky, ale byť jen jako divák jsem se nachomýtl k podobnému byť zdaleka ne tak extrémnímu jednání, jaké bylo napácháno na hlavních hrdinech, nic s tím neudělal a stydím se za to. Naštěstí/Bohužel dotyčná oběť také ne.

• 25.7.2012  23:10

Viděno v německém kině s dabingem, což jistě ubralo na jeho efektu (protože jsem prostě některým věcem, ač německy už snad mluvím slušně, nerozuměl) na mě, i když i tak se mi líbil víc než předchozí díl. Jistě, dají se najít chyby, občas Nolan, jak někdo přede mnou už správně zmínil "ohýbá" fyzikální zákony, ale to se u blockbusteru dá odpustit (zvlášť když člověk sleduje filmy jako trilogie Transformers, Avengers, nedej bože Hvězdné války, ale zpět k recenzi). Bane sice na Jokera nedosahuje, je to dobrý padouch, ale prostě není tak výrazný jako Joker, který byl skutečně originální a zapsal se do filmové historie (a také do myslí několika nemocných jedinců, ale to raději nebudu rozebírat), nicméně film narozdíl od předchozího působí ucelenějším dojmem, záporáci mají skutečně propracovaný a dlouhodobý ďábelský plán (narozdíl od Jokera, který spíše improvizoval, byť geniálně) a hlavně film oproti anarchismu, který v minulém díle byl jen naťuknut, obsahuje "hlubší" myšlenku - jak lehké je zmanipulovat lidi, obzvláště nízkého vzdělání a společenského postavení. Možná je to trochu až politický podtext, možná se mi to jen zdálo, ale film obsahuje jisté konzervativní poselství, kdy proti zpočátku idealistickým a velmi brzy zvrhlým a ostatní na smrt/exil posílajícím zmanipulovaným revolucionářům staví přeživší, jakési lidi se smyslem pro spravedlnost, morálku a zbytkem idealismu, že bojují za slušný svět (slovy komunisty řečeno reakcionáře :-)), ve filmu to ale funguje. Nechci se vyjadřovat o oprávněností této myšlenky, nicméně ona hra na hrdiny v celé trilogii působí velmi povedeně, nekýčovitě, nepateticky, skoro až realisticky, ale zároveň stejně nadšenecky, že to člověka strhne. Inu kdo by nechtěl být Temným rytířem, alespoň v duchu, že?

<< předchozí 1 2 3 4 5 9 13 17