Hafran

Jakub Havránek

okres Praha

<< předchozí 1 2 3 4 5 8 12 15
    • 30.7.2019  22:31
    Pod černou vlajkou (TV seriál) (2014)

Nebývale precizně napsaný seriál, který počítá s každou epizodou od začátku až do konce, pres všechny série. Takže vývoj jednotlivých motivů a postav dává smysl, což u takhle dlouhých seriálů je obvykle spíš opakem. Seriál o hrůzách války a ještě hrůznějších rozhodnutích a kompromisech, o tom, kdy je někoho zradit pro vyšší věc obhajitelné a kdy ne.

• 22.9.2018  01:04
    Náhradníci (2000)

Velmi příjemný film pevně držící v rámci žánru. Komedia, Emoce a Fotbal. Na lehký večer určitě neurazí. :)

• 9.9.2018  22:35

Povedené. Všechny postavy byly zakomponovány užitečně, nikoliv jen proto, že o nich bude další pokračování. A i když mám výhrady k celkovým pohnutkám tohoto dílu, tak chování jednotlivých postav po delší době dává trochu smysl.

• 31.7.2018  15:27
    Moon (2009)

Skvělé "sci-fi". Komorní příběh jednoho herce, bez bombastických efektů a zvratů jako v Marťanovi. Nejde ale o intelektuální konverzačku, děje se toho dost, ale vše plyne pomalým tempem ve slabé gravitaci.

• 17.7.2018  12:58

Aspoň to zkusili jinak. :)

• 5.5.2018  22:58

Guye mám rád, i když ne všude mi jeho styl sedí. Tady se ale jeho "moderní" styl potkal s ještě vhodnější předlohou než v Sherlockovi, a tak se jeho citlivě pojatá kamera a hudba mohla rozvinout v neskutečný koncert. Zbylé fantasy a komiksové filmy by se tu mohly hodně naučit.

• 1.2.2018  12:05

Tak už jich o moc víc zkazit nemůžou, jestli jich teda bude těch devět. :)

• 1.2.2018  12:04

Sice je to o ničem, ale aspoň to hezky vypadá. Klasické Hvězdné války, pro děti, ale v košilce jako pro dospělé. Na druhou stranu to šlape a baví, takže je to stejně jako ostatní hvězdné války přijatelně příjemně koukatelné.

• 22.1.2018  09:57
    Girls Trip (2017)

Velmi "černá" komedie. :)

• 5.1.2018  21:57

Horší než dvojka to nebude, ale čirá nuda tomu kouká z bot.

• 24.9.2017  22:35
    Baby Driver (2017)

Narativnější a zároveň klipovější verze Drive. Sympatický hudební film, podkreslený akční zápletkou na chvíli pohlt, avšak nedosáhne dál než na špičku nosu. Velké finále však přece jenom překvapí.

• 15.9.2017  22:08
    Malá smrt (2014)

Klasické povídkové schéma let minulých, tentokrát v neotřelém kabátku a spojené sice povrchním tématem sexu, zároveň ale pečlivě vybranou, poeticky vyprávěnou, podprahovou a ryze metafyzickou linkou, která je radost rozebírat. Freud by zaplesal.

• 7.9.2017  21:51

Špatnou cestou vykročili od jedničky.

• 30.4.2017  12:28

Čínská supervize nad třetím pandím dílem jenom prospěla a esence kung fu se probudila ve východně-západním filosofickém blockusteru. Sentimentálně akční jin a jang v ryzí formě a další ukázka, že Pixar má opět co dohánět.

• 29.4.2017  19:18
    Velký draft (2014)

Příjemný sportovní film, který je možná příliš prosáklý oficiálním dohledem NFL. Ač zákulisí nepůsobí příliš reálně, spousta světlých momentů mě nadchla, stejně jako Kevin Costner. Jelikož film končí velkolepým vstupem do sezony 2015, tak jen připomínám že Brown sezónu 2016 prohráli a skončili na posledním místě. :) S čímž se automaticky pojí první místo na draftu další rok.

• 29.4.2017  19:15

Když to Quentinovi takhle šlape, tak je to prostě zábava.

• 29.4.2017  19:14

Jako vždy se Marvel snaží dostat do filmu nějaký společenský přesah, ale pak z něho vycouvá a vše zůstane na půl cesty. Captain America je aspoň jednou v sympatickém světle, ale jinak průměrný průměr.

• 16.11.2016  01:54

Solidní sportovní drama. Zkaženost fotbalového prostředí a neúprosnost hry i jejich hráčů je však spíše cítit pod povrchem, než skutečně vidět. Celkové vyznění jsem ale necítil tak osudově jak bych u Stona čekal a nešlo o nějaký depresivně dramatický film. Ale možná to je tím, že sport a jeho hvězdy i manažery jsem si vždycky představoval přesně takhle.

• 21.8.2016  23:35

Epické a roztomilé. I slza ukápla. :)

• 1.7.2016  22:37

Možná příliš přímočaré, ale tak už to s boxery chodí. Krásný film o základních lidských hodnotách a otázkou zda děláme opravdu to co chceme i když sme v tom náhodou dobří.

• 6.3.2016  21:39

O poznání lepší než jednička. Tuctový příběh už není potřebný ani pro hrdiny a dopopředu se dostává vizuál a hudba. Sice je to o ničem, ale je to určitě bližší původnímu žánru.

• 7.8.2015  18:50
    The Crimson Field (TV seriál) (2014)

Viktoriansky klenot s famoznimi hereckami. Neuveritelne rozmachle mnozstvi pribehu a skrytych tajemstvi zvladne tahle miniserie rozehrat, ale nakonec i smysluplne uzavrit. Poselstvi by se dalo krajet. A to vse v atraktivním kabatku MASHe za prvni valky.

• 7.8.2015  18:46

Slusna podivana bez hlavy a paty ci nejakeho presahu. Vizual se symposem Pittem, ktereho sme uz videli.

• 7.8.2015  18:43

Solidni oldschool, vcetne charakteru, deti i pribehu. Prijemna zabava, ktera s vami cestuje v case.

• 3.8.2015  17:08

Nakonec po všemožných slabinách se povedlo sérii aspoň slušně uzavřít. Ale neotvírat znovu prosím.

• 28.7.2015  14:12

Bez hlavy a paty i zajímavější akce. Dávám průměr za slušnou hudbu a pár "Tronovských" scén.

• 14.7.2015  15:28

Zábavné. Možná je opravdu lepší se z komiksu vrátit k pohádkovým dobrodružným výpravám. Rád bych tomu dal nižší hodnocení, ale prostě to nejde, ztvárnění je prostě nebývale podařené.

• 12.7.2015  21:02
    Box (2015)

Ač celkově tento snímek o prolnuti dvou světů, tanečního a bojového, působí přece jenom dost klasicky, něco z něj vyzařuje na správných místech a s nebývalou silou.

• 11.7.2015  23:03

Velmi asijské a pro mě chvílemi přece jen příliš vzdálené - I když kdo někdy nepomyslel na návrat do džungle. Snaha o sdělení důležitosti čistoty ducha byla jasná, ale přece jenom příliš humpolácká. Minimalisticky stavěná atmosféra i styl vyprávění si však pozornost zaslouží, jako každý film, který naznačí omezenost lidského chápání při konfrontaci s jinou kulturou.

• 11.7.2015  22:57
    Zákon trhu (2015)

Film, který ukazuje, že i když člověk klesá ve spirálách, pořád může zůstat člověkem. Lindon opravdu hraje výborně, polo dokumentární zpracování se k výpovědi hodí. Na druhou stranu příliš nevybočuje z klasické festivalové výpovědi o neřádech doby a je tak zašlapán exotičtějšími filmy. Možná si ale zaslouží větší pozornost.

<< předchozí 1 2 3 4 5 8 12 15