Černá zmije - The Black Adder (1983) (série)

I když se jedná o jeden z nejlepších seriálů, tak první série je jenom pro fajnšmekry. Sice si ji rád občas pustím, ale objektivně je to brak v porovnání s tím co bude dál. Rowan Atkinson totiž stále hraje Mr. Beana nikoliv Lorda Blackaddera. I když neuvěřitelnost a absurdnost situací je zde asi ze všech sérií nejdrsnější. Ale o tom je asi celá Černá zmije.

Simpsonovi (1989) (seriál)

Tento seriál pro mě znamená hodně (už jenom kvůli těm 400 dílům co sem viděl) ale ruku na srdce, na 5* to objektivně není. Celé hluché série na začátku a vlastně i ke konci jako celek Simpsonovi dost strhávají. Ale kvůli těm stovkám dílům u kterých se člověk baví jako u ničeho jiného, naprosto luxusnímu vyvážení nepřehnané vtipnosti a sentimentu a kvůli tomu jakou dálnici vyšlapali všem ostatním animovaným seriálům je to pro mě prostě král všech seriálů.

Komando (1985)

Žánr jak má být. Škoda že už je jiná doba.

Poslední císař (1987)

Krásné lidské a citlivé. Chytlavý příběh v estetickém kábátku, epopej o moci a morálním dilema. Zasloužený oskar.

Blbec k večeři (1998)

Nezapomenutelně vtipné komorní drama o blbcích! ;) Veber je sázka na jistotu a pro mě mistr francouzské komedie, dle mého jeho nejzdařilejší počin od rozpadu Depardieu-Richard duo. Na čtvrté skouknutní bych přidal ještě jednu hvězdičku, bohužel pět je maximum - nejvtipnější komedie jaká byla natočena!!!

KOndoMEDIE (2001)

Minimálně stejně vtipné jako Blbec k Večeři, a i když tomu chybí ta jednoduchost a rafinovanost , stále to nejlepší čemu se z Francie zasmát. Depardieu jako hromotlucký rugbista předstírající homosexualitu je nezapomenutelný. ;)

Medvědí bratři (2003)

Walt Disney ještě umí a i když se jedná "jen" o klasické animace pořád dokazuje že umí zaútočit na ty nejupřímnější city.

Velký flám (1966)

Jako většina francouzských komedií ze začátku neuvěřitelně vtipné ale ke konci dost ztrácí dech. Ale ve výsledku je to solidní zábava a Funes s Bourvilem perlí jako nikde!

Země nikoho (2001)

Drsný ale zároven vtipný film, který díky tomu že se člověk občas zasměje a v podstatě se během nesmyslné hrůzy i baví, tak vás zasáhne mnohem hlouběji než naturalistické masakry. Neuvěřitelně chytře a vpodstatě nestraně ztvárněná satira války, která si námětem nezadá ani s takovou Hlavou 22.

Sloní muž (1980)

Lidský a citlivý, možná trošku až příliš podbízivý film. Na poprvé jsem mu na to skočil a na podruhé už nemám chuť na něj koukat (jako u většiny Lynchových filmů).