Hra o trůny - Dračí kámen (2017) (epizoda)

Omáčka, nic zásadního, prostě rozdávání karet. Čekal jsem aspoň zákeřný útok na Dračím kameni a nic. Smutné.A tak jediná radost je Aria a ta už se předvedla na konci šestky takže také žádná revoluce.

Westworld - Labyrint (2016) (série)

Řekl bych, že je tento počin typický příklad nevyužitého potenciálu! Pro lidi co viděli předlohu to asi nebude až taková bomba. Základní myšlenka je sice mnohem lépe pojatá a rozvinutá, ale to je hlavně tím, že se jedná o seriál a tím pádem více prostoru. Dále pár spoilerů. Avšak je pravdou, že hlavně casting se velmi povedl a musím rovněž ocenit originalitu použití robota i v lidském světě. Bernard robot? To jsem opravdu neočekával!' Jinak je seriál dosti zbytečně vleklý, protože atmosféra místo gradace spíše nudí a závěr celého není vůbec překvapivý člověk si to vzhledem k tempu domyslí minimálně díl předem. A to co si nedomyslíte tak vás vůbec neudiví, protože to až tak zásadní není. Překvapení je snad jen díky prolínání věcí minulých a současných, i když je docela zmatené (teda pro mne bylo, protože až ke konci jsem zjistil, že se jedná o minulost a přítomnost smíchanou dokupy). Vlastně nijak nešlo poznat co je současnost a minulost což si myslím je spíše na škodu. Mnohem zajímavější tak může být druhá série, kde se nejspíš bude utvářet morálka robotické společnosti. Snad seriál nespadne do ranku násilí a uvolněných mravů. Vše co si Bernard a Ford o robotech mysleli by se mohlo splnit!

Duch ve stroji (2017)

Jsem velmi rád, že se tvůrci snažili dodržet myšlenku původní mangy jak to jen šlo! Trošku mystičnosti a původní hudby navíc by však neuškodilo. Také některé scény byli o dost kratší a méně mysteriosní, ale to se dá odpustit i přes to, že to filmu ublížilo! Řekl bych, že hlavně ta hudba chyběla.

Kong: Ostrov lebek (2017) odpad!

Tento film se řadí spíše do kategorie kopírovaných filmů na levných DVD. Koncept naprosto stejný jako u Godzily (neoriginální). Zpracování mnohem horší! Scénář hrozný (dialogy smutné, celý příběh kolem Konga tragédie), herecké výkony všech postav jsou děsivé! Hiddleston dělá co může, ale blbě napsaná postava jej škrtí! Co se týče S.L.Jacksona, tak nechápu, co dělal v tomto filmu a rozhodně nechápu, proč vzal roli zrovna tohoto vyšinutého borce?! Takové zklamání jsem nezažil již dlouho a když si vzpomenu na ty triky výbuchů a ohňů jak moc jsou chtěné a nesmyslné a netrefené a nic příběhu nedávají, je mi smutno. A když si vybavím na scénu pohledu Konga a Jacksona tak jediné hodnocení co mne napadne je odpad!

Velká šestka (2014)

Konec mi přišel o dost slabší než celý film, avšak je to animák, který mne bavil vtipem. Vyvracením některých klíšé a naopak podtržením jiných. Dojetí také nechybělo. Velmi dobrá akce dává snímku slušný spád. Bavili jsme se celá rodina a to je k různorodosti celkem zajimavý aspekt. Rozhodně plný počet.

John Wick 2 (2017)

Řekl bych že tomu trošku chybí tajuplnost jedničky. Kdy člověk vlastně neví co od Johna může čekat. Jeho pověst , která je popisována ve filmu je velmi mystická. (Další je SPOILER) Mrzí mne, že ve dvojce tento element z jedničky shodili odhalením celého provedení. Je to velká škoda! Také je ve dvojce kladen větší důraz na akci a máme zde o dost více postav, které na mne však působí dost zbytečným dojmem hned na první pohled. Také je zde prokletí pokračování. Co vymyslet, aby byl druhý díl aspoň trošku originální?! Což se celkem povedlo poodhalením kruhu v kruhu. No uvidíme co bude dále, protože si to připravili dost nesmyslně na trojku.

Mune - Strážce měsíce (2015)

Tato pohádka je prostě pohádková. Mystická dojímavá a morálně poučná! Vizuálně velmi lahodící oku. Také jsem velmi rád, že se v této pohádce nezpívá a raději se dokonale propracoval děj. Postavy jsou nápadité. To je vše co u pohádky potřebuji. Těším se na opakované shlédnutí.

Zachraňte pana Bankse (2013)

Tento film je velmi krásný. Je pravdou, že některé pasáže jsou až příliš natáhnuté, ale vše vám vynahradí dokonalé herecké výkony. Rozhodně mne nadchl výkon Emmy Thompson a Paula Giamatti. Také velmi bravurně zahráli Tom Hanks a Colin Farrell a Annie Rose Buckley. Možná by příběh snesl i trochu srdceryvného humoru.

Flash - Infantino Street (2017) (epizoda)

Je to čitelné a hodně naivní už to nemůže vůbec bavit. a jestli Iris opravdu neumřela tak je to také nesmyslné. Už tak seriál co se týče času tvůrci nezvládají!