Jistě, pane ministře (1980) (seriál)

britové tyhle seriály prostě umí. Jejich humor je úžasný.

Autor! Autor! (1982)

Co dodat Al Pacino dokáže být výborný také v komedii.

Odpor (2008)

Především úžasná kamera podpořená vhodně zvolenou hudbou. Výborné herecké výkony Craiga a Schreibera, ale překvapila mne také (a to příjemně) Alexa Davalos. Nutno však dodat, že ve všech hereckých výkonech byla cítit naprostá oddanost tomuto filmu. Věrohodnost byla vidět i na hercích co měli pouhý štěk. Každopádně si myslím, že je tento film dosti důstojnou poctou bratrům Bielským a rozhodně stojí za vidění.

I.Q. (1994)

Velmi příjemný a inteligentě vtipný film. Humor je nenásilný a není hlavně vulgární jak mají dnešní komedie ve zvyku. Nic méně hlavně díky hereckému obsazení se tento film stává výbornou podívanou. Tim Robbins v dosela neobviklé postavě (teda aspoň pro mně) na druhou stranu Meg Ryan v naprosto typické postavě (opět pro mně) no a vynikájící a famozní Walter Matthau, který mne pobavil v každé komedii ve které hrál. Tento pán je prostě pan herec. Celá skupinka fyziků je skvěle laděná.

On je žena! (2005) (seriál)

Pokus o Tootsie v českém podání.Bohůžel nepovedené, ale Ivana Chýlková se toho zhostila slušně. Za nápad a Ivanu jedna hvězda.

Divoký anděl (1998) (seriál)

Jenom kvůli té úžasně sexovní znělce musím dát jednu hvězdu. Jinak totální magořina.

Vánoční prázdniny (1989)

Tato komedie je tak vtipná, že pokaždé se musíte smát jak blázen. Rodinná pohoda, kterou se snaží vytvořit Clark je naprosto sabotována buď náhodou nebo jeho rodinou.

Bláznivá dovolená (1983)

Velmi zábavná komedie při prvním shlédnutí, ale při opakovaném již není jaksi vtip vtipem a film působí spíše trapně. Je sice jen málo komedií u kterých se smějete pokaždé, ale jsou.

Úžasňákovi (2004)

To je třeba prostě vidět, rozhodně to za to stojí. Já jsem to snad viděl už 30x a ještě mně to neomrzelo a hlavně mám z toho pořád stejný zážitek i když už člověk zná repliky zpaměti a ví co přijde. Je to prostě super biják pro celou rodinu.

Megamysl (2010)

Nejsou to čtyři hvězdičky v plné parádě, ale jsou. Tři hvězdičky by už byli málo a to hlavně díky naprosto dokonalém megamyslovi. Jen ta jeho postava je perfektně napsaná a zanimovaná. Jeho kostými jsou super a ta hudba při jeho nástupu je prostě skvostná. Zloduch v hábitu tvrdého rockera je výborný nápad. Co se týče hrdiny, který to už nechce dělat je taky boží. Akorát jako celek to není až taková bomba jako třeba Úžasňákovi.