Zuřící býk (1980)

Robert DeNiro zahrál opravdu famozně jeho pojetí je naprosto dokonalé. Joe Pesci se také předvedl hlavně ve scéně s žárlivostí u televize to byla naprostá bomba a poté po letech u auta tak to se Pescimu také moc povedlo. Ale musím říci, že tento film nebyl nijak záživný a chvilkama už mi to přišlo moc dlouhé. Každopádně hlavně díky herectví hlavních postav mezi které počítám také Cathy Moriarty, která není jenom hrozně nádherná, ale také se do své role vložila s verbou. Také je třeba brát v potaz, že je to film let osmdesátých. Nic méně za ty famozní herecké výkony dávám čtyři hvězdy.

Misfits: Zmetci (2009) (seriál)

Po třech seriích musím bohůžel konstatovat, že se seriál trošku ztratil. Po první serií je člověk natěšen a je pln očekávání to se v druhé serii (někde v půlce) zlomí, divák nechápe zda ta gradace má jen pauzu a nebo co se děje a tak stále čeká a čeká. Nejzajimavější postava odejde a následně divák zjistí, že po velmi slabém začátku třetí serie se ukáže pár dílů (doslova) které zase startují, ale nastartování se nestane.Do seriálu vztupuje Rudy, který je naprosto hrozný (špatně napsaný a možná i špatně obsazený). Konec třetí serie je tak jen očekávanou záležitostí a nejméně zajimavé postavy Vám zůstanou a ty co se celkem vyvíjeli a způsobovaly posouvání děje a jakš takš očekávání,jsou pryč. Do další serie rozhodně nejdu )teda pokud nějáká bude.

2012 (2009)

Přiznám se, že se bojím na tento film vůbec podívat, protže po předchozích nezdarech Emmericha se mi do toho vůbec nechce.

Godzilla (1998)

Trošku zvláštně pojatý film. Hororově to určitě nepůsobilo a thrillerově taky ne. Je to taková akční Sci-Fi komedie. Herci to podporují svými výkony, ale největší problém je asi v režisérské židli. Nečekal jsem ani nic světoborného jen odlehčený akční film takže velké sklamání není. Úplně přesně si pamatuji jak jsem v kině viděl upoutávku na tento film jak noha v muzeu rozšlápne kostru tyranosaura při slovech učitele: tohle je kostra největšího predátora co kdy žil. Bylo to super a čekal jsem aspoń trošku napínavých scén jako to bylo v ukázce. No to se bohůžel taky nedostavilo a je to škoda.

Patriot (2000)

No režisérské pojetí je dost špatné možná to měl Mel režírovat sám. Protože jsem od patriota čekal něco podobného jako Statečné srdce. Jediná dobrá scéna je asi jak mel přepadne skupinku vojáků v údolí pěkně po indiánsku. A jinak je to dost o ničem. Také nutno dodat, že Jason Isaacs pojal svou roli velmi dobře jeho postava je dokonalý parchant )mírně řečeno) celej film máte chuť jej sejmout.

10 000 př. n. l. (2008)

Asi jsem na Emmericha zanevřel už od pojedí Patriota jsem z jeho výkony nespokojen.

Vetřelci vs. Predátor 2 (2007)

O poznání lepší než první díl, ale pořád to něják není ono. Potenciál tohoto díla je pořád nevyužit. Obě zpracování mi přijdou jako pokusy o velké dílo. asi yb to chtělo pořádný scénář a nějákého pořádného režiséra (odborníka na dané téma)

Ip Man 2 (2010)

Opět excelentní Donnie Yen, ale¨už ne tak dobrý příběh. Po přečtení zápletky byli mé vize o zpracování rozdílné než skutečnost. Upevňování pozice mezi mistry v Hongkongu bylo pro mne malým zklamáním. A ten boj s Twistrem byl tak trošku okatě pojatý. Je pravdou že připomínal hodně Rockyho čtyři. Úsměvný konec byl tak trošku zbytečný, ale je to taková malá upoutávka na trojku. Rozhodně stojí snímek za vidění.

Šmoulové (1981) (seriál)

Otevřeně musím říci, že jsem více přilnul k polské verzi Smurfs. Tak něják mi ta polština šla k tomuto seriálu lépe.